Naval Battles

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
KenjiPL
Posty: 10
Rejestracja: 01 kwie 2008, 16:27
Lokalizacja: Opacz Mała
Kontakt:

Naval Battles

Post autor: KenjiPL »

Witam,
przejrzałem forum i nie widzę zbyt dużo wątków na temat Naval Battles. Jakoś ta gra was chyba zbyt nie wciągnęła.
Mam jednak pytanie, co do reguł, bo teraz z kolegami graliśmy na wyjeździe narciarskim i mamy jedną wielką niejasność co do rzucania kostkami.

W przypadku ataków lub obrony z lotniskowców niezbędne jest rzucanie kostkami. Zależnie od klasy lotniskowca i rzędu, w którym jest okręt-cel może być potrzeba wyrzucenia 4+, 5+, 6+, 7+, 8+
I tu wkrada się niezrozumienie - kiedy mamy rzucać dwoma kostkami?
Wiadomo, że 7+ i 8+, ale jest to mocno nielogiczne.
Mocniejszy lotniskowiec ma atak:
1 rząd 4+
2 rząd 5+
3 rząd 6+ (czy to znaczy, że mamy rzucać 2 kostkami, czy jedną i interesuje nas tylko wynik 6)
W tym wypadku wolę, atakować 1 lub 2 rząd, jeśli w 3 rzędzie wygraną daje mi tylko 6

Słabszy lotniskowiec (eskortowy) ma atak:
1 rząd 6+(czy to znaczy, że mamy rzucać 2 kostkami, czy jedną i interesuje nas tylko wynik 6)
2 rząd 7+
3 rząd 8+
W tym wypadku wolę, atakować 2 lub 3 rząd, jeśli w 1 rzędzie wygraną daje mi tylko 6

W instrukcji nie ma zdania o ilości wykorzystywanych kostek (angielski nie jest problemem). Jest tylko jedno zdanie, że gdy zwycięstwo w ataku daje wynik 7+ to rzucaj dwoma kostkami, ale nic nie jest napisane o tych nieszczęsnych 6+

Czy ktoś grał i może podzielić się swoimi spostrzeżeniami/przemyśleniami?
Pozdrawiam,
KenjiPL
Kolekcja | Wishlist
ODPOWIEDZ