Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
mecenas
Posty: 762
Rejestracja: 08 gru 2012, 01:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 58 times
Been thanked: 157 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: mecenas »

japanczyk pisze: 05 lut 2021, 14:58
Serio, jakby ktos mi truł o jakiś fackup ktory zrobił 2 lata temu w pracy, to bym zgłosił to jako mobbing :P
Jedna uwaga - fuckup'y - liczba mnoga. Tu nie chodzi o fuckup tu chodzi o to, że przez X pierwszych projektów Czachy, prawie żaden nie skończył się dobrze, a tłumaczenia w połowie przypadków były, że my jesteśmy fest, ale gracze to chyba są niedorozwinięci. Jakbyś Ty tyle błędów zrobił to byś roboty nie miał raczej, a nie byś skarżył o mobbing.

pamiętajmy, że bardzo łatwo jest sobie popsuć wizerunek, ale naprawić to już nie takie proste.
Chociaż Czacha naprawia to najlepiej jak mogła, czyli przestała wchodzić w dyskusje, a naprawiają to robieniem dobrze swojej roboty. Co nie zmienia faktu, że trudno będzie im już zmyć łatkę, na którą się napracowali.

I żeby nie było, że tylko bronię hate'u.
Ja jak widzę, że grę którą lubię ma wydać Czacha to mam aytomatyczne skrzywienie na twarzy (nic na to nie poradzę), ale jak już gra wyjdzie i po paru miesiacach się dowiem że nie jest źle to nic na to nie poradzę, ale też ją kupię, bo w sumie wolę grać w gry niż bawić się w jakieś pitu pitu, a przyjemność mieć z tego znikomą.
Ostatnio zmieniony 05 lut 2021, 16:08 przez mecenas, łącznie zmieniany 1 raz.
Tuminure
Posty: 556
Rejestracja: 08 mar 2013, 12:07
Lokalizacja: Milewo
Has thanked: 2 times
Been thanked: 47 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Tuminure »

japanczyk pisze: 05 lut 2021, 15:36To zobowiązanie, które z samego założenia jest po prostu głupie, bo zakłada, ze gra nigdy przenigdy nie wyladuje na wyprzedazy, a sklep moze obnizyc spokojnie cene ponizej ceny zakupu, zeby nie magazynowac ry
Wiem, czytałem te dyskusje. Tak jak wspominałem, nijak to niczego nie zmienia - było się nie zgadzać na coś takiego.
No i gra którą mam na myśli od samego początku w sklepie dostępna jest taniej, niż w tamtym preorderze.
polwac pisze: 05 lut 2021, 14:48Bez przesady, żeby po latach wymagać utrzymania stałych cen. Wiadomo, że im dłużej gra leży na magazynie tym trzeba taniej ją wypchnąć i zrobić miejsce na nowe tytuły. To jest chyba oczywiste?
Jak wyżej - gra jeszcze przed premierą pojawiła się z niższą ceną, niż była na zagramwto. Nikt nie zmuszał ich do brania takich absurdalnych zobowiązań.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1170 times
Been thanked: 461 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: polwac »

Tuminure pisze: 05 lut 2021, 16:01
polwac pisze: 05 lut 2021, 14:48Bez przesady, żeby po latach wymagać utrzymania stałych cen. Wiadomo, że im dłużej gra leży na magazynie tym trzeba taniej ją wypchnąć i zrobić miejsce na nowe tytuły. To jest chyba oczywiste?
Jak wyżej - gra jeszcze przed premierą pojawiła się z niższą ceną, niż była na zagramwto. Nikt nie zmuszał ich do brania takich absurdalnych zobowiązań.
Jaka gra i gdzie była tańsza, bo raczej nie w sklepie Czacha Games?
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Tuminure
Posty: 556
Rejestracja: 08 mar 2013, 12:07
Lokalizacja: Milewo
Has thanked: 2 times
Been thanked: 47 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Tuminure »

polwac pisze: 05 lut 2021, 18:29Jaka gra i gdzie była tańsza, bo raczej nie w sklepie Czacha Games?
Chociażby ostatni ich tytuł wydawany na zagramw.to, tj. W Pogoni za Szczęściem. Tańszy był (i nadal jest) przykładowo w aleplanszówkach.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1170 times
Been thanked: 461 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: polwac »

Generalnie mamy 2021, gra miała premierę w 2019, więc nie dziwi mnie, że w aleplanszowki.pl jest tańsza niż 149zł.
Gwarancja z zagramw.to pisze: Wspierając projekt gry na zagramw.to masz gwarancję, że cena oferowana w pierwszej dobie trwania kampanii będzie najniższą oferowaną kiedykolwiek przez wydawcę.
Jak widać wydawca zobowiązuje się do sprzedaży gier sklepom po cenie nie niższej niż 149zł( wprzypadku przykładowego W pogoni za szczęściem).
To jaką cenę widzimy w sklepach już od niego nie zależy(rabaty w sklepie czy właśnie sytuacje gdzie lepiej trochę nawet stracić, ale pozbyć się starego towaru z magazynów).
Ostatnio zmieniony 05 lut 2021, 20:32 przez polwac, łącznie zmieniany 1 raz.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Tuminure
Posty: 556
Rejestracja: 08 mar 2013, 12:07
Lokalizacja: Milewo
Has thanked: 2 times
Been thanked: 47 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Tuminure »

polwac pisze: 05 lut 2021, 20:05Generalnie mamy 2021, gra miała premierę w 2019, więc nie dziwi mnie, że w aleplanszowki.pl jest tańsza niż 149zł.
Wspomniałem o tym wcześniej, że taka cena jest tam od premiery gry. Zresztą właśnie przez to mają bana na zagramw.to.
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 930
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 326 times
Been thanked: 382 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: sliff »

Odnośnie tego jak czacha się zmeiniła to w trakcie ich ostatniego kickstartera oczekiwali, że ludzie jeszcze raz będą odblokowywali cele z ich wewnętrznej kampanii i poszaleli z ceną na tyle że kampanię trzeba było szybcikiem resetować. Także chyba jeszcze trzeba dać im rok dwa...
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 632
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 194 times
Been thanked: 175 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Michito »

Tak z innej beczki. Treść wpisu (oświadczenia?) Czachy ze wczoraj:
🔥WAŻNA INFORMACJA!🔥

Witajcie!

🔎Call od Madness autorstwa Szymona Malińskiego i Bartłomieja Zielonki to nasza kolejna gra, którą z sukcesem udało nam się wypromować na platformie Kickstarter. Jest to już czwarta gra, którą wydajemy jako główny wydawca na światowym rynku. Ptaszki Ćwierkają i Crash! (obie autorstwa Carla Chudyka) trafiły już do wspierających, a Blood of the Northmen jest na finiszu produkcji i w najbliższych tygodniach również zaczną się jego wysyłki w świat. W związku z tym faktem nasze wydawnictwo zmienia w tym roku profil wydawniczy! Będziemy powoli odchodzili od lokalizowania gier na nasz rynek - w zeszłym roku wydaliśmy w Polsce 8 gier oraz 14 dodatków do nich - także sporo jak na małe rodzinne wydawnictwo. Większość wydanych przez nas gier w 2020r. jest wyprzedana za co Wam serdecznie dziękujemy.

W tym roku chcemy wydać kilka gier własnych - na pewno będzie to Blood of the Northmen i Call of Madness. Aktualnie mamy już przetestowany i gotowy dodatek do Blood of the Northmen, który w tym roku również powinien się ukazać na rynku. Trwają prace nad kolejną grą, która na jesieni pojawi się na Kickstarterze. Oczywiście całkowicie nie znikamy z lokalizacji gier i w tym roku 3-4 gry z pewnością również wydamy, ale będziemy skupiali się głównie na dużych grach (zaawansowane rozmowy już trwają :) ) o których będziemy Was sukcesywnie informowali.

▶W związku z powyższym zwracamy się do naszych rodzimych projektantów gier - jeśli stworzyliście grę, macie ją przetestowaną i gotowy prototyp - to podeślijcie go nam. Chętnie go przetestujemy, a jeśli uznamy, że chcemy go wydać to się dogadamy :) W tej chwili najbardziej interesują nas gry typu euro oraz dungeon crawlery - ale jesteśmy otwarci również na inne gatunki.

▶Jeśli jesteś zainteresowany podesłaniem nam swojego prototypu to czekamy na niego do końca Lutego 2021r. Prototyp wyślij nam na naszego maila: biuro@czachagames.pl. Być może to Twoja gra zostanie wydana przez nasze wydawnictwo w 2022r. mna arenie międzynarodowej. Autorzy Call of Madness już wiedzą, że ich gra zostanie przez nas wydana - przekonaj się o tym i TY!
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: mikeyoski »

polwac pisze: 05 lut 2021, 18:29
Tuminure pisze: 05 lut 2021, 16:01
polwac pisze: 05 lut 2021, 14:48Bez przesady, żeby po latach wymagać utrzymania stałych cen. Wiadomo, że im dłużej gra leży na magazynie tym trzeba taniej ją wypchnąć i zrobić miejsce na nowe tytuły. To jest chyba oczywiste?
Jak wyżej - gra jeszcze przed premierą pojawiła się z niższą ceną, niż była na zagramwto. Nikt nie zmuszał ich do brania takich absurdalnych zobowiązań.
Jaka gra i gdzie była tańsza, bo raczej nie w sklepie Czacha Games?
Czacha nie raz i nie dwa robiła akcje promocyjne/wyprzedażowe w swoim sklepie, podczas których ceny gier były niższe niż na wspieraczkach. Zdecydowanie niższe. Będąc na miejscu wspierających byłbym z lekka wnerwiony
toblakai
Posty: 1272
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 225 times
Been thanked: 232 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: toblakai »

Nie chce bronić Czachy, ale tego typu komentarze kierowane w ich stronę przy każdej ich aktywności są często przemilczaną ceną wydawania gier poprzez wspieraczke.

Odnoszę wrażenie że smród powspieraczkowy jest wyjątkowo ciężki do usunięcia bo i klientela bardzo zaangażowana emocjonalnie.

Wydawnictwo które opiera swój model biznesowy praktycznie wyłącznie na takiej przedsprzedaży musi się pilnować podwójnie jeżeli nawet nie jeszcze bardziej.

Czacha od tego już odchodzi, ale niestety ludzie są pamiętliwi. Ja sam nie do końca wierze w to że LUDZIE stojący za tym wydawnictwem zmienili swoje podejście, ale przecież nie to jest najważniejsze, prawda? Istotne jest że jako WYDAWNICTWO zaczynają działać profesjonalnie i wywiązują się ze swoich zobowiązań. Chcemy grac w ich gry a nie układać sobie z nimi życie:D
litk
Posty: 849
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 126 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: litk »

adman pisze: 04 lut 2021, 21:03 A ja mam pytanie do kolegów z Czachy:
Czy planujecie wydać po polsku
One Deck Dungeon: Abyssal Depths?

Kiedyś mi pisali, że będą się starali wydać.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4505
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1362 times
Been thanked: 863 times
Kontakt:

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Hardkor »

Przemyślałem sprawę i jestem pewny, że chcę kupić Deep Madness od Czachy. Zostaje tylko jedna kwestia - teraz w przedsprzedaży czy poczekać na retail. I tutaj liczę na komentarze ludzi bardziej obeznanych ode mnie - co sądzicie. Czacha ma dużo smrodu za sobą, ale podobno ostatnio jest wszystko okej. Niestety szczegółowo nie wiem jak to wygląda, bo średnio śledzę ich grzeszki :x
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1170 times
Been thanked: 461 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: polwac »

Jedynie teraz do czego mogę się przyczepić to, że ich gry robią się szybko dużo tańsze niż oferta z przedsprzedaży w sklepie Czachy.
Jeśli o mnie chodzi to raczej zawsze będę już czekał aż dany tytuł pojawi się w sklepach lub ewentualnie na dobrą przecenę bezpośrednio u Czachy(które robią bardzo często z byle powodu).
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
autopaga
Posty: 1433
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 95 times
Been thanked: 320 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: autopaga »

Rallyman wydany wzorowo. Rewelacyjna jakość.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4505
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1362 times
Been thanked: 863 times
Kontakt:

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Hardkor »

polwac pisze: 17 kwie 2021, 08:38 Jedynie teraz do czego mogę się przyczepić to, że ich gry robią się szybko dużo tańsze niż oferta z przedsprzedaży w sklepie Czachy.
Jeśli o mnie chodzi to raczej zawsze będę już czekał aż dany tytuł pojawi się w sklepach lub ewentualnie na dobrą przecenę bezpośrednio u Czachy(które robią bardzo często z byle powodu).
Jest to raczej stały trend czy kiedyś tak było? Bo jest to mocny argument, aby poczekac na retail :)
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5607
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 796 times
Been thanked: 1243 times
Kontakt:

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: mat_eyo »

Z drugiej strony obecnie Rallymana all in mają drożej na stronie niż podczas kampanii, dodatkowo bez celów społecznościowych.

Jeśli chodzi o jakość, to dawno już nie było błędów. Paris, Space Gate Odyssey, Endeavor czy właśnie Rallyman wydane wzorowo.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11011
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3377 times
Been thanked: 3266 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: japanczyk »

Hardkor pisze: 17 kwie 2021, 10:01 Jest to raczej stały trend czy kiedyś tak było? Bo jest to mocny argument, aby poczekac na retail :)
Stałym trendem bym tego nie nazwał, Czacha po prostu nie ma magazynów, wiec jak cos lezy to chca bardzo szybko zejsc z nakładu, wiec chociaz Obrazy Paryza czy Paryz byly w rpzedsprzedazy za 130 (czy jakos tak) to ostatnie sztuki schodzily za 100
Rallyman All-In w przedsprzedazy za 420 (z wysylka), koncowka nakladu za 370 z wysylka szla

Pytanie jak tutaj bedzie - ciezko oszacowac, Endeavour w ogole nie schodzil z ceny w stosunku do przedsprzedazy, nakład zszedł na pniu
under
Posty: 66
Rejestracja: 29 mar 2020, 14:44
Been thanked: 6 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: under »

ja tam wziąłem ... zobaczymy
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Blue »

japanczyk pisze: 17 kwie 2021, 10:17 Pytanie jak tutaj bedzie - ciezko oszacowac, Endeavour w ogole nie schodzil z ceny w stosunku do przedsprzedazy, nakład zszedł na pniu
Klany Kaledonii też nie zeszły jakoś nisko. Kupilem w aleplaszowkach za ok 160zł i chyba taniej nie było, a taka cena(160-170) się utrzymywała jak nakład był w sprzedaży. Nie ma reguły, ale tak czacha lubi sobie czasem płynność poprawić jakaś wyprzedażą u siebie. Ostatnio był Rallyman i skytear(każdy z 1 dodatkiem) + crash w paczce za jakieś 269zł czy coś koło tego.
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 930
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 326 times
Been thanked: 382 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: sliff »

Szkoda, że nie zdecydowali się na wydanie od razu dużego dodatku. Bo podstawka wydaje się trochę mało zróżnicowana za to dodatki wydają się wprowadzać ciekawe mechaniki (Działka, miny itp)
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 772
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 671 times
Been thanked: 782 times
Kontakt:

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: anitroche »

Czy jest szansa na to, że na polski rynek wrócą Endeavor i Klany Kaledonii? Bo nie wiem czy płacić dużo więcej za ang wersje, czy może za rok dwa może być polski dodruk? Wydaję mi się, że gdzieś widziałam jakieś plotki, że jest szansa, ale teraz nie mogę nigdzie znaleźć, więc zaczynam myśleć, że mi się przyśniło
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 784
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 156 times
Been thanked: 530 times
Kontakt:

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: VivoBrezo »

anitroche pisze: 17 kwie 2021, 15:27 Czy jest szansa na to, że na polski rynek wrócą Endeavor i Klany Kaledonii? Bo nie wiem czy płacić dużo więcej za ang wersje, czy może za rok dwa może być polski dodruk? Wydaję mi się, że gdzieś widziałam jakieś plotki, że jest szansa, ale teraz nie mogę nigdzie znaleźć, więc zaczynam myśleć, że mi się przyśniło
Tak, Czacha jest zainteresowana dodrukiem Endeavor.
https://m.facebook.com/planszowenewsy/p ... 73/?type=3
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11011
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3377 times
Been thanked: 3266 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: japanczyk »

Trzeba by było przywołać sydonie albo TTR ale zdaje się że Klany tez będą miały dodruk
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Blue »

Gadałem z Czacha i tak wstepnie myślą o dodruku klanów i endeavor, ale to nic pewnego na 100%.
Awatar użytkownika
sydonia
Posty: 353
Rejestracja: 28 maja 2017, 15:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 11 times
Been thanked: 389 times
Kontakt:

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: sydonia »

VivoBrezo pisze: 17 kwie 2021, 15:55
anitroche pisze: 17 kwie 2021, 15:27 Czy jest szansa na to, że na polski rynek wrócą Endeavor i Klany Kaledonii? Bo nie wiem czy płacić dużo więcej za ang wersje, czy może za rok dwa może być polski dodruk? Wydaję mi się, że gdzieś widziałam jakieś plotki, że jest szansa, ale teraz nie mogę nigdzie znaleźć, więc zaczynam myśleć, że mi się przyśniło
Tak, Czacha jest zainteresowana dodrukiem Endeavor.
https://m.facebook.com/planszowenewsy/p ... 73/?type=3
Mowa była o Klanach i Endeavorze, ale od czasu napisania tego posta nie mamy nowych informacji.
ODPOWIEDZ