Który dodatek do Talismana warto kupić?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Który dodatek do Talismana warto kupić?

Post autor: evenstar »

Zastanawiam się nad zakupem dodatku do Talismana, mam już Królową Lodu, myślę nad jakimś dodatkiem z planszą i przyciągnęły moją uwagę Smoki. Jaki jest waszym zdaniem najlepszy dodatek z planszą?
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Który dodatek do Talismana warto kupić?

Post autor: Rocy7 »

W Smokach akurat w ogóle nie ma nowej planszy jako takiej jest tylko nakładka na plansze, zastępująca tą oryginalną. Ogólnie poleciłbym Podziemia z uwagi na możliwość swoistego podpakowania postaci i tylne wejście do korony władzy, podobno dobre są też Talisman: Magia i Miecz - Góry, zwłaszcza, że są tam ciekawe relikty. Miasto też jest warte uwagi z ulepszonymi klasami postaci, ale bywa często odradzane jako psujące rozgrywkę.
Ostatnio zmieniony 03 mar 2014, 01:21 przez Rocy7, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Misio205
Posty: 418
Rejestracja: 30 lis 2012, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 2 times

Re: Który dodatek do Talismana warto kupić?

Post autor: Misio205 »

Miasto, Podziema i Góry ze względu na nowe plansze.
Ostatnio zmieniony 03 mar 2014, 09:21 przez Misio205, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Cyberpuncur
Posty: 309
Rejestracja: 03 lut 2014, 11:52
Lokalizacja: Sopot

Re: Który dodatek do Talismana warto kupić?

Post autor: Cyberpuncur »

Ja bym najpierw dokupił jeszcze 1 czy 2 małe dodatki (więcej kart przygód), póki główna plansza się nie znudzi (Żniwiarza i Wilkołaka np., bo wprowadzają drobne nowości do zasad, Pani Jeziora - fajne nagrody za zadania od Czarnoksiężnika). Ewentualnie Smoki, jako że 'zmieniają' lekko grę.
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Który dodatek do Talismana warto kupić?

Post autor: Karit »

Ja bym Smoki omijał - jakoś totalnie mi nowe pomysły w tym dodatku nie przypadły do gustu...
Z dodatków z planszami wybrał bym (w takiej kolejności): 1. Góry 2. Miasto 3. Podziemia
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
McKlocki
Posty: 25
Rejestracja: 02 gru 2013, 11:02

Re: Który dodatek do Talismana warto kupić?

Post autor: McKlocki »

Ja polecam Podziemia. Moim zdaniem jest najlepszy.
Ale:
Podziemia - żeby tam zejść trzeba mieć naprawdę jaja. Można się tam szybko nabić jeśli przeżyjesz. Dojście na sam koniec daje alternatywną drogę do Korony Władzy.
Góry - dla tych, którzy boją się zejść w podziemia. Sama plansza jest słaba, za to: W miarę fajni Bohaterowie / Poszukiwacze. Można się tam wzbogacić za tzw. Drobiazgi. Alternatywne zakończenia.
Miasto - wreszcie można zrobić coś fajnego z kasą.
Smoki - nie znam. Jakoś nakładka na plansze mnie nie kręci

Karciane dodatki - polecam Reapera. Można fajnie sobie nim połazić. Wzbudza sporo emocji jak się kręci w pobliżu Poszukiwaczy. Dostajemy kilka przegiętych kart
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Odp: Który dodatek do Talismana warto kupić?

Post autor: Rocy7 »

McKlocki pisze:Karciane dodatki - polecam Reapera. Można fajnie sobie nim połazić. Wzbudza sporo emocji jak się kręci w pobliżu Poszukiwaczy. Dostajemy kilka przegiętych kart
fakt Zniwiarz jest niezly I dodaje troche interakcji. Z karcianych polece tez Wizje (PL) to, co prawda dodatek fanowski, ale naprawde przemyslany I wywazony (cztery szkoly magii specjalne questy dla poszczegolnych bohaterow, przedmioty I masa innych rzeczy). Dodatek dostepny za darmo, ale wydruk 1000 kart w kolorze nie bedzie juz tak tanii.
ODPOWIEDZ