Co byście wybrali?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
josiu
Posty: 290
Rejestracja: 06 sty 2012, 22:34
Been thanked: 2 times

Co byście wybrali?

Post autor: josiu »

Wczoraj ładnie wszedł mi kupon w sts i teraz mam fajny dylemat. Co byście kupili mając do wydania około 300 zł? Gram głównie z żoną. Jej ulubione gry z tych które mamy to: Zamki Szalonego Króla, Roll for the Galaxy, Wyspa Skye, Osadnicy NI, Namiestnik, Dominion. Ale np. do takich Pól Arle trudniej ją namówić. Są dla niej za długie. Myślę nad Orleans i Scythe. To pierwsze chyba przeważa ze względu na cenę. Mimo wszystko szkoda mi dać 300 zł za grę, choć kusi swoim wyglądem.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4661
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1037 times
Been thanked: 1964 times

Re: Co byście wybrali?

Post autor: warlock »

Patrząc na ciężar gier, które lubicie? ;) Kupiłbym trzy gry:

- 7 Cudów Świata:
Pojedynek http://am76.pl/produkt.php?idprodukt=2593 ~78 zł
- Zamki Burgundii http://tropemgier.pl/strategiczne/391-d ... undii.html ~129 zł
- Pory Roku http://am76.pl/produkt.php?idprodukt=703 ~89 zł

Będziecie mieli trzy rewelacyjne gry do grania w dwie osoby z żoną, bardzo regrywalne i proste do nauczenia.

***

Albo możesz zmontować inny zestaw i kupić Five Tribes http://am76.pl/produkt.php?idprodukt=1946 + 7 Cudów Świata: Pojedynek a za resztę zabrać żonę na kolację ;).
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Co byście wybrali?

Post autor: romeck »

Patchwork. A za resztę kup jej kwiaty i zaproś w jakieś miłe miejsce.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
żagiel
Posty: 165
Rejestracja: 12 lis 2015, 21:40

Re: Co byście wybrali?

Post autor: żagiel »

+1 dla Zamków
Żonie bardzo podeszły w odróżnieniu od Pojedynku czy Pór Roku. Szczerze mówiąc byłem tym trochę zaskoczony bo sama mi kupiła tą grę mimo będąc szczerym kiepskiej szacie graficznej. Mechanicznie jednak miodzio. Szczerze polecam.
Awatar użytkownika
josiu
Posty: 290
Rejestracja: 06 sty 2012, 22:34
Been thanked: 2 times

Re: Co byście wybrali?

Post autor: josiu »

Pojedynek i Patchwork już mamy, zapomniałem o nich wspomnieć . Pojedynek również należy do jej ulubionych i czekamy na dodatek. Patchwork szybko nam się znudził. A co do kwiatów to jedna siódma wygranej poszła do jej portfela zeby coś sobie kupiła ;) Myślę jeszcze nad 51 Stanem. Nad Zamkami Burgundii też kiedyś myślałem ale mam przeczucie, że za jakiś czas wyjdzie wersja z lepszą szatą graficzną.
Awatar użytkownika
Marudka
Posty: 138
Rejestracja: 13 lip 2015, 09:09
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Co byście wybrali?

Post autor: Marudka »

hmm tak patrząc na moja półkę..

skoro Zamki Burgundii brzydkie to może Bora bora?
Five tribes, Wybuchowa mieszanka, Alchemicy, Tzolkin
żagiel
Posty: 165
Rejestracja: 12 lis 2015, 21:40

Re: Co byście wybrali?

Post autor: żagiel »

josiu pisze:Nad Zamkami Burgundii też kiedyś myślałem ale mam przeczucie, że za jakiś czas wyjdzie wersja z lepszą szatą graficzną.
Nie jestem przekonany bo to gra raczej niezależna językowo trzeba tylko polską instrukcję ściągnąć a to chyba nie problem.
badpixel
Posty: 12
Rejestracja: 01 wrz 2016, 19:51
Lokalizacja: Dziki Zachód

Re: Co byście wybrali?

Post autor: badpixel »

Agricola ? poznaliśmy tą grę zaledwie kilka dni temu - rewelacja :)
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani żadnym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny
Awatar użytkownika
josiu
Posty: 290
Rejestracja: 06 sty 2012, 22:34
Been thanked: 2 times

Re: Co byście wybrali?

Post autor: josiu »

Choć kusi mnie to Scythe to chyba znalazłem jeszcze inne rozwiązanie, a mianowicie Concordia + Multiuniversum. Tym bardziej, że Concordię znalazłem za 127 zł. Dzięki za wszystkie propozycje.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4661
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1037 times
Been thanked: 1964 times

Re: Co byście wybrali?

Post autor: warlock »

josiu pisze:Choć kusi mnie to Scythe to chyba znalazłem jeszcze inne rozwiązanie, a mianowicie Concordia + Multiuniversum. Tym bardziej, że Concordię znalazłem za 127 zł. Dzięki za wszystkie propozycje.
Dwuosobowa Concordia znudzi Wam się po kilku partiach... (sprzedałem ostatnio swoją kopię znajomemu, po pierwotnym zachwycie rozegrał jeszcze ze swoją dziewczyną 2 partie i też chce sprzedać).
Awatar użytkownika
josiu
Posty: 290
Rejestracja: 06 sty 2012, 22:34
Been thanked: 2 times

Re: Co byście wybrali?

Post autor: josiu »

warlock pisze:
josiu pisze:Dwuosobowa Concordia znudzi Wam się po kilku partiach... (sprzedałem ostatnio swoją kopię znajomemu, po pierwotnym zachwycie rozegrał jeszcze ze swoją dziewczyną 2 partie i też chce sprzedać).
O żesz kurna...Ma ktoś coś na obalenie tej tezy? bo właśnie zacząłem się zastanawiać...
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4661
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1037 times
Been thanked: 1964 times

Re: Co byście wybrali?

Post autor: warlock »

Dużo osób ją obali, ja i moi znajomi jesteśmy w zdecydowanej mniejszości. Ta gra jest w TOP 50 światowego rankingu więc masa ludzi ją uwielbia. Dla mnie Concordia jest za nudna i za długa. ;) Ale może Wam podejdzie!
Ostatnio zmieniony 07 wrz 2016, 11:43 przez warlock, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
josiu
Posty: 290
Rejestracja: 06 sty 2012, 22:34
Been thanked: 2 times

Re: Co byście wybrali?

Post autor: josiu »

Wyrzuciłem ją na razie ze swojego koszyka i poczekam na recenzję Grania w Chmurach, bo dla mnie najlepiej obrazuje rozgrywkę. Na listę wszedł jeszcze 51 Stan. Ogólnie chyba się wstrzymam z zakupem gry już teraz i poczekam tym bardziej, że po weekendzie mają dojść dodatki do Dominiona.
Awatar użytkownika
josiu
Posty: 290
Rejestracja: 06 sty 2012, 22:34
Been thanked: 2 times

Re: Co byście wybrali?

Post autor: josiu »

Dobra koniec. Przejrzałem sobie pobieżnie filmiki i wspieram Orlean. Będę miał w grudniu dwie fajne gry bo wcześniej wsparłem Odlotowy Wyścig.
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Co byście wybrali?

Post autor: Rafalm »

josiu pisze:Dobra koniec. Przejrzałem sobie pobieżnie filmiki i wspieram Orlean. Będę miał w grudniu dwie fajne gry bo wcześniej wsparłem Odlotowy Wyścig.
Orlean to chyba dobry wybór, bo choć nie grałem to ptaszki ćwierkają, że to dobra gra. Natomiast nie przywiązuj się zbytnio do terminów dostaw gier wspieranych na crowdfoundingach. Brałem już udział w kilku i obsuwy 2-3 miesięczne to właściwie norma, a nierzadko i pół roku dłużej trzeba czekać.

Nie to żebym zniechęcał, ale trzeba mieć świadomość.
Awatar użytkownika
josiu
Posty: 290
Rejestracja: 06 sty 2012, 22:34
Been thanked: 2 times

Re: Co byście wybrali?

Post autor: josiu »

Rafalm pisze:
josiu pisze: Orlean to chyba dobry wybór, bo choć nie grałem to ptaszki ćwierkają, że to dobra gra. Natomiast nie przywiązuj się zbytnio do terminów dostaw gier wspieranych na crowdfoundingach. Brałem już udział w kilku i obsuwy 2-3 miesięczne to właściwie norma, a nierzadko i pół roku dłużej trzeba czekać.
Wiem, wiem ale liczę, że choć jedna z tych dwóch gier dotrze w grudniu ;)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Co byście wybrali?

Post autor: rastula »

ptaszki chyba powstają w Polsce, więc obsuwa mniej prawdopodobna
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Co byście wybrali?

Post autor: Olgierdd »

Rafalm pisze:Natomiast nie przywiązuj się zbytnio do terminów dostaw gier wspieranych na crowdfoundingach. Brałem już udział w kilku i obsuwy 2-3 miesięczne to właściwie norma, a nierzadko i pół roku dłużej trzeba czekać.
...albo 4 lata (lub dłużej) :roll:

W każdym razie potwierdzam, gry z crowdfundingu wymagają cierpliwości i nie powinno się liczyć na konkretny termin dostawy.
kmd7
Posty: 1018
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 41 times
Been thanked: 30 times

Re: Co byście wybrali?

Post autor: kmd7 »

Jak nie da się namówić na Pola, to może Agricola? Moja żona wręcz się w niej zakochała. Na dwie osoby w godzinkę da radę, a wariant rodzinny jeszcze krócej.
Może nie będzie tak strasznie z tym crowdfundingiem, sam czekam na 4 tytuły, m.in. też na Odlotowy Wyścig.
Awatar użytkownika
josiu
Posty: 290
Rejestracja: 06 sty 2012, 22:34
Been thanked: 2 times

Re: Co byście wybrali?

Post autor: josiu »

Oprócz wsparcia Orleans zdecydowałem się jednak jeszcze na kupno Zamków Burgundii... Namówiliście mnie. Obejrzałem kilka filmików i mam na tę grę dużą ochotę. Zamówię ją jednak dopiero za jakieś 2-3 tygodnie, żeby pograć trochę w nowe Dominiony, bo czuję że Zamki Burgundii mogą opanować nasz stół ;)
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4661
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1037 times
Been thanked: 1964 times

Re: Co byście wybrali?

Post autor: warlock »

No i dla mnie to jest znakomity wybór. Koniecznie daj znać w tym wątku czy się spodobało. I pamiętaj, jeśli Ci nie podejdą, to na rynku wtórym sprzedasz z minimalną stratą w 5 minut ;). Ale dla mnie to jest gra na lata. A do grania w parze z małżonką/dziewczyną to już w ogóle rewelacja.
Awatar użytkownika
josiu
Posty: 290
Rejestracja: 06 sty 2012, 22:34
Been thanked: 2 times

Re: Co byście wybrali?

Post autor: josiu »

Chciałem z tego miejsca podziękować wszystkim którzy polecili mi w tym wątku Zamki Burgundii. Jestem po dwóch pierwszych partiach i jest to niesamowita gra do gry z żoną. Pewnie nigdy bym jej nie kupił gdyby nie to forum :)
ODPOWIEDZ