Coś małego na prezent dla 2 osób

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Coś małego na prezent dla 2 osób

Post autor: Kilson »

Potrzebuję pomysłu na prezent.
Gra ma być dla 2 osób, ale dobrze jeśli będzie opcja gry na więcej.
Kolega grał już w kilka gier średniego kalibru, ale koleżanka ma niewielkie doświadczenie. Np. w Colt Express grali i się podobał, ale budżet jest ograniczony do ok 50zł, więc szukamy czegoś mniejszego, może karcianki?

Przeszło mi przez myśl "Welcome to"... nigdy w to nie grałem, ale kojarzę pozytywne opinie, mieści się w budżecie i chyba temat dość uniwersalny.
Może się nadać? Co innego możecie polecić ?
Awatar użytkownika
vder
Posty: 728
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 299 times
Been thanked: 124 times

Re: Coś małego na prezent dla 2 osób

Post autor: vder »

trochę karcianek jest, ale spora część na granicy budżetu, więc moze +10 zł by się przydało: arboretum, jaipur, hero/star realms(nie wiem czy wydanie pl jeszcze jest) , puerto rico karciane,red 7.
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 774
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 678 times
Been thanked: 787 times
Kontakt:

Re: Coś małego na prezent dla 2 osób

Post autor: anitroche »

Jako tanie dwuosobówki pasujące i jako dla początkujących i średniozaawansowanych to polecam Gejsze, Tajniacy Duet lub Mr. Jack Pocket
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Varth Dader
Posty: 215
Rejestracja: 30 sie 2019, 22:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 36 times

Re: Coś małego na prezent dla 2 osób

Post autor: Varth Dader »

Capital - zerknij do dedykowanego wątku poświęconemu tej grze, wg mnie naprawdę warto, mimo że lekko nagina Twój budżet.
Ostatnio zmieniony 22 paź 2020, 10:06 przez Varth Dader, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tachion
Posty: 423
Rejestracja: 24 sty 2019, 00:16
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 168 times
Been thanked: 207 times

Re: Coś małego na prezent dla 2 osób

Post autor: Tachion »

Patchwork, ale za <60
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 999
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 1005 times
Been thanked: 450 times

Re: Coś małego na prezent dla 2 osób

Post autor: KurikDeVolay »

Helloł, Kartografowie aż się proszą. Kolega po optymalizuje, koleżanka porysuje krzaczki. tytuł w punkt.
Awatar użytkownika
Mortinista
Posty: 362
Rejestracja: 17 wrz 2019, 23:57
Has thanked: 243 times
Been thanked: 158 times

Re: Coś małego na prezent dla 2 osób

Post autor: Mortinista »

Cześć,

Poniżej lista gier na 2 osoby, które mogą podejść :

- Osadnicy z Catanu :Gra Karciana (3)
- Zbuduj swoje miasto (3)
- Red 7 (5)
- Żelazna Kurtyna (2)
- The Mind (2)
- Spacer po Burano (3)
- Rzuć na tacę (4)
- Schotten Totten (5)
- Timeline : Polska (2)
- Star Realms (3)
- Wodny Szlak (3)
- Tajniacy : Duet (4)

Jak dorzucisz 10-20 zł to pole wyboru znacznie się poszerzy :

- Capital (5)
- Fuse (5)
- Gloom (4)
- Harry Potter : Obrona przed czarną magią (4)
- Mr. Jack (5)
- K2 (4)
- Domek (3)
- 7 cudów świata : Pojedynek (5)
- Watergate (4)
- Wyspa Skye (5)
- Metallum (5)

Nie będę się na ich temat rozpisywał, bo wszystkie mi i dziewczynie się podobały. Dam tylko subiektywne oceny w nawiasie (od 1 do 5), gdzie 5 to najlepsza.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: Coś małego na prezent dla 2 osób

Post autor: Kilson »

Dzięki wszystkim za sugestie, już mam w czym wybierać ;)
scarletmara
Posty: 424
Rejestracja: 23 sty 2020, 18:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 102 times
Been thanked: 142 times

Re: Coś małego na prezent dla 2 osób

Post autor: scarletmara »

cięzko wyczuć co by się mogło Twoim znajomym spodobać, znane mi gierki do 50zł, które posiadam w swojej kolekcji i są grywalne:
ORIGAMI (18,99zł w empiku) - fajna karcianka, zasady niby proste ale myślenia sporo jak dla początkujących, chociaz w Colt Express też jest ciut kombinowania, więc może być spoko
WODNY SZLAK (ok. 35zł na Allegro) - gra kafelkowa, taki trochę bardziej pasjans bo interakcji w tej grze nie ma praktycznie, każdy układa sobie swoją mapkę i wygrywa ten kto wiecej punktów uzbiera na koniec
ZAŁOŻYCIELE IMPERIUM (poniżej 20zł na Allegro i w sklepach) - tez kafelkowa ale tu dla odmiany sporo interakcji również negatywnej bo się blokuje i podkrada surowce innym graczom i instrukcja obsługi ciut dłużasza i bardziej skomplikowana, dla początkujacego-średniozaawansowanego ze 3 razy przeczytać trzeba żeby załapać wszystko.
BOSS MONSTER lub BOSS MONSTER NASTĘPNY POZIOM (ok. 40zł każda z części kosztuje) - dla miłosników retro gier komputerowych i złośliwej negatywnej interakcji, na której opiera się ta gra.

dobre na prezent są też gry z serii Escape Room (po ok. 25zł/szt.): (Skoko w Wenecji, atak na Londyn, Magiczna Sztuczka, Zagadka Sfinksa, Tajemnice Eldorado)- jednorazówki, wiec samemu czasem żal kupować ale jak ktoś lubi tego typu łamigłówki to całkiem fajne są.

z gier, których nie mam i nie wypróbowałam osobiście przychodza mi do głowy:
Kawerna: Jaskinia kontra jaskinia (najtaniej za 52zł znalazłam) - typowa dwuosobówka, zdaje się z tych skomplikowańszych nieco ale chyba też naprawdę ładnie wydanych
KWIATKI (ok. 20zł) - temat trochę mało męski bo o hodowaniu i ściananiu kwiatków na wiazanki, wykonanie moim zdaniem tez takie sobie, ale słyszałam sporo pochlebnych opinii o tej grze, głównie, że się żonom/dziewczynom grających panów podoba.
LAGUNA (46zł nataniej w sklepie, 52zł na All.w SMARCIE) - trochę taki nie za trudny area control w stylistyce delikatnie pod dzieci ale Colt Express w sumie też ma taką stylistykę trochę i nikomu to nie przeszkadza.
ŻYRAFOMETR (32zł w SMYKU)- całkiem ciekawa quizówka szkoda tylko, że tak bardzo stylistycznie wygląda jak gra dla 5latków chociaż pytania to raczej nie dla 5latków - dziwny zabieg

Na razie tyle mi przychodzi do głowy.
Benson
Posty: 77
Rejestracja: 19 cze 2019, 23:18
Has thanked: 15 times
Been thanked: 11 times

Re: Coś małego na prezent dla 2 osób

Post autor: Benson »

Za 30 zł kupisz Głębię. Polecam, ale to dla max 2 osób.
scarletmara
Posty: 424
Rejestracja: 23 sty 2020, 18:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 102 times
Been thanked: 142 times

Re: Coś małego na prezent dla 2 osób

Post autor: scarletmara »

jeszcze Kolejowy Szlak od FoxGames (ok.40-45zł) - sama jeszcze nie miałam okazji zagrać ale z obejrzanych filmików na Youtube wygląda interesująco.

jest też taka seria małych gier karcianych z bardzo ładnymi moim zdaniem ilustracjami na karatch od NAszej Ksiegarni (każda gra po ok. 35zł):
sen
kruki
smoki
patrzac na zasady i przebieg rozgrywki do mnie najbardziej przemawiają kruki z tej trójcy.
Super
Posty: 408
Rejestracja: 07 lip 2017, 13:24
Has thanked: 219 times
Been thanked: 120 times

Re: Coś małego na prezent dla 2 osób

Post autor: Super »

Hanabi. Można zagrać jak w imprezówkę, można też grać ultra poważnie i opracowywać jakieś ciekawe konwencje.

Z wcześniej wymienionych mogę polecić też Gejsze i Rzuć na tacę (no i 7 cudów pojedynek, ale to poza budżetem).
Awatar użytkownika
matten
Posty: 265
Rejestracja: 27 gru 2015, 20:36
Has thanked: 12 times
Been thanked: 7 times

Re: Coś małego na prezent dla 2 osób

Post autor: matten »

Polecam Gejsze, Haru Ichiban i Patchwork. Wszystkie mają krótkie instrukcje, proste zasady, miłe dla oka wykonanie, dobrą regrywalność i more or less mieszczą się w budżecie :) Można jeszcze zapolować na Ogródek, na promocjach chodzi po 30 zł i za tę cenę jak najbardziej warto się skusić.
Top 3 moich ulubionych gier dla dwóch osób: 1. Patchwork // 2. Splendor // 3. 7 Cudów Świata: Pojedynek

Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/matten
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 950
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 314 times
Been thanked: 202 times

Re: Coś małego na prezent dla 2 osób

Post autor: Losiek »

A może jakieś kościanki? W budżecie powinny się zmieścić Rzuć na tacę albo Duże sumy. Proste ale nie prostackie. Była (jest?) promocja na stronie wydawcy.
Cvvenu
Posty: 117
Rejestracja: 30 maja 2020, 14:47
Has thanked: 20 times
Been thanked: 15 times

Re: Coś małego na prezent dla 2 osób

Post autor: Cvvenu »

U mnie dobrze się spisują gejsze, star realmsy. Z trochę droższych 7 cudów pojedynek i mr. jack
koc89
Posty: 9
Rejestracja: 09 maja 2020, 12:05
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Coś małego na prezent dla 2 osób

Post autor: koc89 »

Kości obfitości? :D
ODPOWIEDZ