Thunderstone Quest - pytania o zasady.

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
Migdał
Posty: 224
Rejestracja: 21 wrz 2012, 20:29
Lokalizacja: Warszawa

Thunderstone Quest - pytania o zasady.

Post autor: Migdał »

Szybkie pytanie mam:
Zdolności after battle, before battle i karty z wykrzyknikiem, co jeśli nie spełniam wymogów, przy before battle to wiadomo, nie ma walki ale co jeśli mam np odrzucić coś czego nie mam after battle czy muszę to mieć żeby w ogóle podejść do walki?
SPRZEDAM: Sword&Sorcery z dodatkami, Drakula, Zatoka Kupców z dodatkami.
Kretilla
Posty: 150
Rejestracja: 28 maja 2005, 19:43
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Thunderstone Quest (M. Elliott, B. Reese, M. Wootton)

Post autor: Kretilla »

Migdał pisze: 26 cze 2019, 08:48
Zdolności after battle, before battle i karty z wykrzyknikiem, co jeśli nie spełniam wymogów, przy before battle to wiadomo, nie ma walki ale co jeśli mam np odrzucić coś czego nie mam after battle czy muszę to mieć żeby w ogóle podejść do walki?

Before battle rozpatrujesz przed walką (porównaniem Twojego ataku i życia potwora). Jeżeli nie możesz go rozpatrzyć to zazwyczaj Twoje szczęście, bo nic nie tracisz. Nie jest tak, że jak nie możesz zrobić tego co jest napisane, to nie możesz walczyć z potworem. Przy czym trzeba pamiętać, że jeżeli efekt każe zrobić coś OR (lub) coś, a możesz zrobić tylko jedno z nich w pełni, to musisz to wybrać.
After battle rozpatrujesz już po walce, nie ważne, czy pokonałeś potwora czy nie. I tak jak wyżej, jak się nie da zrobić to nic, ale jeżeli są wybory i coś możesz, a czegoś nie, to musisz wybrać to co możesz
Dodatkowo, jeżeli pokonasz potwora to możesz rozpatrzyć efekty Spoils

Wykrzyknik natomiast odnosi się najczęściej do tego kiedy się poruszasz po lochach i w momencie wejścia/przejścia/wyjścia z komnaty nakazuje coś zrobić (o ile możesz to zrobić).
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2443
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 533 times
Been thanked: 460 times
Kontakt:

Re: Thunderstone Quest - pytania o zasady.

Post autor: Jiloo »

Dodam tylko, że jeśli wejdziesz na pole z potworem to zawsze dochodzi do walki. Jeśli go nie pokonasz to po prostu ponosisz konsekwencje porażki.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Kretilla
Posty: 150
Rejestracja: 28 maja 2005, 19:43
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Thunderstone Quest - pytania o zasady.

Post autor: Kretilla »

Jiloo pisze: 26 cze 2019, 11:52 Dodam tylko, że jeśli wejdziesz na pole z potworem to zawsze dochodzi do walki. Jeśli go nie pokonasz to po prostu ponosisz konsekwencje porażki.
Trochę źle to napisałeś, bo może sugerować że w jednej Dungeon phase walczymy kilkukrotnie, a tak nie jest.
Musisz walczyć z potworem na polu, na którym zakończysz ruch, te mijane po drodze mają tyko jakieś efekty jeżeli są z Wykrzyknikami.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2443
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 533 times
Been thanked: 460 times
Kontakt:

Re: Thunderstone Quest - pytania o zasady.

Post autor: Jiloo »

Kretilla pisze: 26 cze 2019, 13:03
Jiloo pisze: 26 cze 2019, 11:52 Dodam tylko, że jeśli wejdziesz na pole z potworem to zawsze dochodzi do walki. Jeśli go nie pokonasz to po prostu ponosisz konsekwencje porażki.
Trochę źle to napisałeś, bo może sugerować że w jednej Dungeon phase walczymy kilkukrotnie, a tak nie jest.
Musisz walczyć z potworem na polu, na którym zakończysz ruch, te mijane po drodze mają tyko jakieś efekty jeżeli są z Wykrzyknikami.
Oczywiście skrót myślowy. Wiadomo, że walka tylko jedna i na ostatniom polu. Chodziło mi o to, że walki nie da się uniknąć.
Dzięki za doprecyzowanie.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
ODPOWIEDZ