Everdell - pytania o zasady

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Atk
Posty: 1406
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 501 times
Been thanked: 288 times

Re: Everdell

Post autor: Atk »

Przeleciałem cały temat i nigdzie nie znalazłem a zdaje mi się że gdzieś o tym czytałem

Jak jest z kartami które obniżają koszty surowców ?

Tzn jeśli karta mówi mi że następna mogą kupić 3 surowce mniej to po prostu liczę jakbym miał te surowce czy muszę je mieć koniecznie u siebie a przy opłacie po prostu ich nie wykładam?
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 815
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 128 times
Been thanked: 384 times

Re: Everdell

Post autor: kurdzio »

Atk pisze: 27 lip 2020, 09:17 Przeleciałem cały temat i nigdzie nie znalazłem a zdaje mi się że gdzieś o tym czytałem

Jak jest z kartami które obniżają koszty surowców ?

Tzn jeśli karta mówi mi że następna mogą kupić 3 surowce mniej to po prostu liczę jakbym miał te surowce czy muszę je mieć koniecznie u siebie a przy opłacie po prostu ich nie wykładam?
Karty tego typu czyli np. Dźwig sprawiają, że nie musisz mieć tych 3 surowców, zagrywasz kartę jakbyś je miał. Inaczej działa np. Sklepikarz - pobierasz jagodę za stworzenie dopiero na końcu ruchu (nie możesz jej użyć żeby opłacić koszt nowo zagrywanego stworzenia).
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
szymuss
Posty: 407
Rejestracja: 26 lut 2009, 11:48
Has thanked: 34 times
Been thanked: 25 times

Re: Everdell

Post autor: szymuss »

Hej pytanie o dzwig i karte legendarna ,ale raczej odpoiwedz jest oczywista. Czy dzwig pozwala obnizyc koszt karty legendarnej ( budowla)? Chyba nie ,ale chce sie upewnic..:P i 2 pytanie na szybko w instrukcji od legend napisane jest ,ze ta karta na poczet wydarzen itp zastepuje nomalna karte... Przykladowo jak bym mial wydarzenie specjalne ,ktore mowi o farmach ,a mam ryneczek to ryneczek jabky ,,robi'' za farme tak? pzdr.
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Everdell

Post autor: grzeslaw90 »

szymuss pisze: 03 sie 2020, 16:22 Hej pytanie o dzwig i karte legendarna ,ale raczej odpoiwedz jest oczywista. Czy dzwig pozwala obnizyc koszt karty legendarnej ( budowla)? Chyba nie ,ale chce sie upewnic..:P i 2 pytanie na szybko w instrukcji od legend napisane jest ,ze ta karta na poczet wydarzen itp zastepuje nomalna karte... Przykladowo jak bym mial wydarzenie specjalne ,ktore mowi o farmach ,a mam ryneczek to ryneczek jabky ,,robi'' za farme tak? pzdr.
A z jakiego powodu miałby nie obniżyć? :)
Karta legendarna zastępuje Ci standardową jej wersję pod każdym względem.
Kart legendarnych nie można jakkolwiek odrzucić z miasta.
szymuss
Posty: 407
Rejestracja: 26 lut 2009, 11:48
Has thanked: 34 times
Been thanked: 25 times

Re: Everdell

Post autor: szymuss »

grzeslaw90 pisze: 03 sie 2020, 16:29
szymuss pisze: 03 sie 2020, 16:22 Hej pytanie o dzwig i karte legendarna ,ale raczej odpoiwedz jest oczywista. Czy dzwig pozwala obnizyc koszt karty legendarnej ( budowla)? Chyba nie ,ale chce sie upewnic..:P i 2 pytanie na szybko w instrukcji od legend napisane jest ,ze ta karta na poczet wydarzen itp zastepuje nomalna karte... Przykladowo jak bym mial wydarzenie specjalne ,ktore mowi o farmach ,a mam ryneczek to ryneczek jabky ,,robi'' za farme tak? pzdr.
A z jakiego powodu miałby nie obniżyć? :)
Karta legendarna zastępuje Ci standardową jej wersję pod każdym względem.
Kart legendarnych nie można jakkolwiek odrzucić z miasta.
Bo to karta legendarna... wydaje mi sie ,ze dzwig nie dziala na nia..? Bo czemu ma dzialac..?
Awatar użytkownika
brutusss
Posty: 233
Rejestracja: 06 lis 2019, 12:19
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 221 times
Been thanked: 56 times

Re: Everdell

Post autor: brutusss »

szymuss pisze: 03 sie 2020, 16:38
grzeslaw90 pisze: 03 sie 2020, 16:29
szymuss pisze: 03 sie 2020, 16:22 Hej pytanie o dzwig i karte legendarna ,ale raczej odpoiwedz jest oczywista. Czy dzwig pozwala obnizyc koszt karty legendarnej ( budowla)? Chyba nie ,ale chce sie upewnic..:P i 2 pytanie na szybko w instrukcji od legend napisane jest ,ze ta karta na poczet wydarzen itp zastepuje nomalna karte... Przykladowo jak bym mial wydarzenie specjalne ,ktore mowi o farmach ,a mam ryneczek to ryneczek jabky ,,robi'' za farme tak? pzdr.
A z jakiego powodu miałby nie obniżyć? :)
Karta legendarna zastępuje Ci standardową jej wersję pod każdym względem.
Kart legendarnych nie można jakkolwiek odrzucić z miasta.
Bo to karta legendarna... wydaje mi sie ,ze dzwig nie dziala na nia..? Bo czemu ma dzialac..?
Budowla to budowla, czy jest zwyczajna, unikatowa czy legendarna.
szymuss
Posty: 407
Rejestracja: 26 lut 2009, 11:48
Has thanked: 34 times
Been thanked: 25 times

Re: Everdell

Post autor: szymuss »

brutusss pisze: 03 sie 2020, 16:46
szymuss pisze: 03 sie 2020, 16:38
grzeslaw90 pisze: 03 sie 2020, 16:29

A z jakiego powodu miałby nie obniżyć? :)
Karta legendarna zastępuje Ci standardową jej wersję pod każdym względem.
Kart legendarnych nie można jakkolwiek odrzucić z miasta.
Bo to karta legendarna... wydaje mi sie ,ze dzwig nie dziala na nia..? Bo czemu ma dzialac..?
Budowla to budowla, czy jest zwyczajna, unikatowa czy legendarna.
Skoro tak mowicie.. Bo zmylilo mnie w instrukcji ,ze karte legendarna zagrywamy wg. standardowych zasad czyli za surowce lub jezeli jest ta karta na czerwonej wstedze i mamy juz dana karte w miescie.. Stad myslalem ,ze zaden dzwig czy inne rzeczy obnizajace koszta nie dzialaja na karty LEGENDARNE.
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 815
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 128 times
Been thanked: 384 times

Re: Everdell

Post autor: kurdzio »

Gdyby Dźwig miał nie działać na legendy to byłoby to wspomniane w instrukcji Legend, ewentualnie w FAQ. Nie ma co się doszukiwać niewiadomo czego.
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Everdell

Post autor: grzeslaw90 »

szymuss pisze: 03 sie 2020, 16:49 Skoro tak mowicie.. Bo zmylilo mnie w instrukcji ,ze karte legendarna zagrywamy wg. standardowych zasad czyli za surowce lub jezeli jest ta karta na czerwonej wstedze i mamy juz dana karte w miescie.. Stad myslalem ,ze zaden dzwig czy inne rzeczy obnizajace koszta nie dzialaja na karty LEGENDARNE.
Standardowych, czyli jak każdą inną :) zapamiętaj, bo zwrot pojawia się w wielu grach :)
szymuss
Posty: 407
Rejestracja: 26 lut 2009, 11:48
Has thanked: 34 times
Been thanked: 25 times

Re: Everdell

Post autor: szymuss »

grzeslaw90 pisze: 03 sie 2020, 16:51
szymuss pisze: 03 sie 2020, 16:49 Skoro tak mowicie.. Bo zmylilo mnie w instrukcji ,ze karte legendarna zagrywamy wg. standardowych zasad czyli za surowce lub jezeli jest ta karta na czerwonej wstedze i mamy juz dana karte w miescie.. Stad myslalem ,ze zaden dzwig czy inne rzeczy obnizajace koszta nie dzialaja na karty LEGENDARNE.
Standardowych, czyli jak każdą inną :) zapamiętaj, bo zwrot pojawia się w wielu grach :)
dzieki ,a z tym wyzej z farma co pisalem to akurat mam racje?:) pzdr.
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 815
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 128 times
Been thanked: 384 times

Re: Everdell

Post autor: kurdzio »

szymuss pisze: 03 sie 2020, 16:57 dzieki ,a z tym wyzej z farma co pisalem to akurat mam racje?:) pzdr.
Tak, dobrze zrozumiałeś instrukcję.
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
mery85mery
Posty: 13
Rejestracja: 03 sie 2020, 20:48
Has thanked: 6 times

Re: Everdell

Post autor: mery85mery »

Mam pytanie dotyczące gry solo. Czy w mieście Krostawca może znajdować się kilka unikatowych kart o takiej samej nazwie?
zajudzony
Posty: 103
Rejestracja: 12 maja 2020, 18:46
Has thanked: 50 times
Been thanked: 3 times

Re: Everdell

Post autor: zajudzony »

Siema, mam tylko szybkie pytanie odnośnie barda. Kiedy dokładnie mogę odrzucić te 5 kart aby uzyskać do 5 pkt, jak to zdobywam czy w każdym momencie? Bo nigdzie tego nie mogę doczytać. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
moocker
Posty: 175
Rejestracja: 07 lut 2019, 02:23
Lokalizacja: mała wiocha pod Warszawą
Has thanked: 23 times
Been thanked: 21 times

Re: Everdell

Post autor: moocker »

zajudzony pisze: 13 sie 2020, 01:38 Siema, mam tylko szybkie pytanie odnośnie barda. Kiedy dokładnie mogę odrzucić te 5 kart aby uzyskać do 5 pkt, jak to zdobywam czy w każdym momencie? Bo nigdzie tego nie mogę doczytać. Pozdrawiam
Bard ma brązową ikonkę podróżnika, czyli jest aktywowany w momencie zagrania i już potem nigdy. Możesz odrzucić karty w momencie zagrania Barda.
zajudzony
Posty: 103
Rejestracja: 12 maja 2020, 18:46
Has thanked: 50 times
Been thanked: 3 times

Re: Everdell

Post autor: zajudzony »

moocker pisze: 13 sie 2020, 06:54
zajudzony pisze: 13 sie 2020, 01:38 Siema, mam tylko szybkie pytanie odnośnie barda. Kiedy dokładnie mogę odrzucić te 5 kart aby uzyskać do 5 pkt, jak to zdobywam czy w każdym momencie? Bo nigdzie tego nie mogę doczytać. Pozdrawiam
Bard ma brązową ikonkę podróżnika, czyli jest aktywowany w momencie zagrania i już potem nigdy. Możesz odrzucić karty w momencie zagrania Barda.
Super !! Dzięki za szybką odpowiedź. W instrukcji nic nie ma o znaczeniu ikonek :(. Czyli brązowe to podróżnicy czyli aktywowani podczas zagrywania, zielone to plony a resztę jak interpretować ? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam i miłego dnia
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2494
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 430 times
Been thanked: 126 times

Re: Everdell

Post autor: Coen »

zajudzony pisze: 13 sie 2020, 07:43
moocker pisze: 13 sie 2020, 06:54
zajudzony pisze: 13 sie 2020, 01:38 Siema, mam tylko szybkie pytanie odnośnie barda. Kiedy dokładnie mogę odrzucić te 5 kart aby uzyskać do 5 pkt, jak to zdobywam czy w każdym momencie? Bo nigdzie tego nie mogę doczytać. Pozdrawiam
Bard ma brązową ikonkę podróżnika, czyli jest aktywowany w momencie zagrania i już potem nigdy. Możesz odrzucić karty w momencie zagrania Barda.
Super !! Dzięki za szybką odpowiedź. W instrukcji nic nie ma o znaczeniu ikonek :(. Czyli brązowe to podróżnicy czyli aktywowani podczas zagrywania, zielone to plony a resztę jak interpretować ? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam i miłego dnia
Jak nie ma jak jest ;)
Spoiler:
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
zajudzony
Posty: 103
Rejestracja: 12 maja 2020, 18:46
Has thanked: 50 times
Been thanked: 3 times

Re: Everdell

Post autor: zajudzony »

Coen pisze: 13 sie 2020, 07:59
zajudzony pisze: 13 sie 2020, 07:43
moocker pisze: 13 sie 2020, 06:54

Bard ma brązową ikonkę podróżnika, czyli jest aktywowany w momencie zagrania i już potem nigdy. Możesz odrzucić karty w momencie zagrania Barda.
Super !! Dzięki za szybką odpowiedź. W instrukcji nic nie ma o znaczeniu ikonek :(. Czyli brązowe to podróżnicy czyli aktywowani podczas zagrywania, zielone to plony a resztę jak interpretować ? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam i miłego dnia
Jak nie ma jak jest ;)
Spoiler:
Dzięki za pomoc, instrukcję czytałem jakis czas temu, mea culpa!! A ostatnie pytanie jak są karty z których może skorzystać przeciwnik np. Karczma i jest jeden slot na stworzenie to czy ja jako właściciel karczmy jak już tam postawię swojego pracownika to oznacza to tyle, że nikt inny z niej już nie skorzysta do czasu jak nie będzie zmiana pory roku i slot się zwolni ? Pozdrawiam i serdecznie dziękuję wszystkim za pomoc !!
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2494
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 430 times
Been thanked: 126 times

Re: Everdell

Post autor: Coen »

zajudzony pisze: 13 sie 2020, 08:08 Dzięki za pomoc, instrukcję czytałem jakis czas temu, mea culpa!! A ostatnie pytanie jak są karty z których może skorzystać przeciwnik np. Karczma i jest jeden slot na stworzenie to czy ja jako właściciel karczmy jak już tam postawię swojego pracownika to oznacza to tyle, że nikt inny z niej już nie skorzysta do czasu jak nie będzie zmiana pory roku i slot się zwolni ? Pozdrawiam i serdecznie dziękuję wszystkim za pomoc !!
Dokładnie tak.
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
sinbad78
Posty: 117
Rejestracja: 24 mar 2020, 17:11
Has thanked: 20 times
Been thanked: 46 times

Re: Everdell

Post autor: sinbad78 »

kurdzio pisze: 27 lip 2020, 09:31 Karty tego typu czyli np. Dźwig sprawiają, że nie musisz mieć tych 3 surowców, zagrywasz kartę jakbyś je miał. Inaczej działa np. Sklepikarz - pobierasz jagodę za stworzenie dopiero na końcu ruchu (nie możesz jej użyć żeby opłacić koszt nowo zagrywanego stworzenia).
Przez ok 40 partii grałem źle. Zawsze miałem te zasoby przed użyciem dźwigu. Czy ta zasada jest gdzieś w instrukcji albo f.a.q.?
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 815
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 128 times
Been thanked: 384 times

Re: Everdell

Post autor: kurdzio »

sinbad78 pisze: 13 sie 2020, 23:44
kurdzio pisze: 27 lip 2020, 09:31 Karty tego typu czyli np. Dźwig sprawiają, że nie musisz mieć tych 3 surowców, zagrywasz kartę jakbyś je miał. Inaczej działa np. Sklepikarz - pobierasz jagodę za stworzenie dopiero na końcu ruchu (nie możesz jej użyć żeby opłacić koszt nowo zagrywanego stworzenia).
Przez ok 40 partii grałem źle. Zawsze miałem te zasoby przed użyciem dźwigu. Czy ta zasada jest gdzieś w instrukcji albo f.a.q.?
Dźwig. Gdy zagrywasz budowlę, możesz odrzucić ten Dźwig z miasta, aby obniżyć koszt zagrywanej karty o dowolne 3 surowce. Możesz użyć Dźwigu nawet w mieście z 15 kartami. Nie bierzesz tych
3 surowców z puli.


Dla mnie ta informacja jednoznacznie to określa.
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Awatar użytkownika
sinbad78
Posty: 117
Rejestracja: 24 mar 2020, 17:11
Has thanked: 20 times
Been thanked: 46 times

Re: Everdell

Post autor: sinbad78 »

Przeanalizujmy:
Dźwig. Gdy zagrywasz budowlę, możesz odrzucić ten Dźwig z miasta, aby obniżyć koszt zagrywanej karty o dowolne 3 surowce. w tym zdaniu nic nie sugeruje, czy należy czy nie trzeba posiadać te surowce.

Możesz użyć Dźwigu nawet w mieście z 15 kartami. Nie bierzesz tych 3 surowców z puli. Pierwsze zdanie - tu nie mam pewności jak miałbym użyć dźwigu z ręki w mieście z 15 kartami. Rozumiem, że chodzi o zagrany wcześniej dźwig. Drugie zdanie jest oczywiste bo to nie są darmowe surowce czy ich różnica za: 2 surowce (karta o takim koszcie) minus 3 surowce z dźwigu. To jest jasne. Ale dalej nie jestem pewien czy słowa OBNIŻYĆ KOSZT nie sugerują tego, że aby wybudować taniej jakiś budynek dzięki dźwigowi nie powinienem posiadać tych surowców wcześniej w zasobach.
Jak wspomniałem - grałem tak praktycznie od początku i jest to o wiele trudniejsze, szczególnie przy takim EVERTREE. Po zastanowieniu się jest to nawet bardziej zbalansowane.
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 815
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 128 times
Been thanked: 384 times

Re: Everdell

Post autor: kurdzio »

sinbad78 pisze: 14 sie 2020, 08:40 Przeanalizujmy:
Dźwig. Gdy zagrywasz budowlę, możesz odrzucić ten Dźwig z miasta, aby obniżyć koszt zagrywanej karty o dowolne 3 surowce. w tym zdaniu nic nie sugeruje, czy należy czy nie trzeba posiadać te surowce.
Obniżasz koszt zagrywanej karty - co sugeruje że musisz mieć te surowce na ręce? Obniżka to obniżka, po prostu płacisz 3 surowce mniej. Z drugiej strony graj jak uważasz, moja interpretacja w mojej ocenie wydaje się prawidłowa.
sinbad78 pisze: 14 sie 2020, 08:40 Możesz użyć Dźwigu nawet w mieście z 15 kartami. Nie bierzesz tych 3 surowców z puli. Pierwsze zdanie - tu nie mam pewności jak miałbym użyć dźwigu z ręki w mieście z 15 kartami. Rozumiem, że chodzi o zagrany wcześniej dźwig. Drugie zdanie jest oczywiste bo to nie są darmowe surowce czy ich różnica za: 2 surowce (karta o takim koszcie) minus 3 surowce z dźwigu. To jest jasne. Ale dalej nie jestem pewien czy słowa OBNIŻYĆ KOSZT nie sugerują tego, że aby wybudować taniej jakiś budynek dzięki dźwigowi nie powinienem posiadać tych surowców wcześniej w zasobach.
Jak wspomniałem - grałem tak praktycznie od początku i jest to o wiele trudniejsze, szczególnie przy takim EVERTREE. Po zastanowieniu się jest to nawet bardziej zbalansowane.
Trzeba rozróżnić "zagrać" od "użyć". Zagrywamy z ręki/łąki, używamy z miasta - dlatego możemy użyć Dźwigu mając 15 kart w mieście.

EDIT: @sinbad78, nie ma problemu :) chyba mam misję na tym forum - wyjaśniać tajniki Everdella :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 14 sie 2020, 09:55 przez kurdzio, łącznie zmieniany 1 raz.
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Benson
Posty: 77
Rejestracja: 19 cze 2019, 23:18
Has thanked: 15 times
Been thanked: 11 times

Re: Everdell

Post autor: Benson »

A jak podchodzicie do wydarzeń "z drzewa"? Np. jest wydarzenie "3 pkt za każde małżeństwo". Kiedy rozpatrujecie punkty? Biorąc wydarzenie czy na koniec gry? Bo np. biorę je, gdy ani ja, ani przeciwnik nie mamy małżeństw w swoich miastach, więc wtedy 0 pkt, ale do końca gry obaj dodamy męża i żonę - wtedy mam 6 pkt.
W instrukcji było chyba coś na zasadzie, że "wydarzenia zapewniają dodatkowe punkty na koniec gry", więc wychodziłoby, że obowiązuje opcja druga, ale dla mnie jest to trochę dziwne.
Awatar użytkownika
Tachion
Posty: 423
Rejestracja: 24 sty 2019, 00:16
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 168 times
Been thanked: 207 times

Re: Everdell

Post autor: Tachion »

Nie mam karty przed sobą. Co jest u góry karty? Jakas kombinacja kart, które trzeba posiadać w mieście aby wziąć kartę tego wydarzenia.
Karty wydarzeń punktuja dopiero na koniec gry.
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 815
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 128 times
Been thanked: 384 times

Re: Everdell

Post autor: kurdzio »

Benson pisze: 14 sie 2020, 10:34 A jak podchodzicie do wydarzeń "z drzewa"? Np. jest wydarzenie "3 pkt za każde małżeństwo". Kiedy rozpatrujecie punkty? Biorąc wydarzenie czy na koniec gry? Bo np. biorę je, gdy ani ja, ani przeciwnik nie mamy małżeństw w swoich miastach, więc wtedy 0 pkt, ale do końca gry obaj dodamy męża i żonę - wtedy mam 6 pkt.
W instrukcji było chyba coś na zasadzie, że "wydarzenia zapewniają dodatkowe punkty na koniec gry", więc wychodziłoby, że obowiązuje opcja druga, ale dla mnie jest to trochę dziwne.
W FAQ stoi, może trochę rozjaśni:
2.4.1.2
Q: When do you score Event cards? For instance, if I achieve the Path of the Pilgrims, and I later
add a worker to my Monastery, will I get points for it?

A (https://boardgamegeek.com/article/29917510#29917510):
When there is a point symbol with a number printed on the point symbol, it refers to end game
points. All of the Special Events have end game points of some kind, except for A Brilliant
Marketing plan, which has you taking point tokens at the time you score it.
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
ODPOWIEDZ