Star Wars: Rebelia / Rebellion (Corey Konieczka)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
seszena2
Posty: 103
Rejestracja: 01 lip 2015, 21:46
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: seszena2 »

Witam. Czy wiadomo coś o dodruku Rebelii?
Awatar użytkownika
Hu_bert
Posty: 21
Rejestracja: 11 gru 2018, 13:49
Has thanked: 52 times
Been thanked: 28 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: Hu_bert »

seszena2 pisze: 07 paź 2020, 11:27 Witam. Czy wiadomo coś o dodruku Rebelii?
Pojawiła się informacja na stronie galakty, że ma być w tym roku.
http://galakta.pl/plany-wydawnicze/plan ... e-dodruki/
Awatar użytkownika
Perf
Posty: 189
Rejestracja: 28 sty 2011, 01:48
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 47 times
Been thanked: 37 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: Perf »

Na grupie facebookowej (nie używam Facebooka, ale czasem podczytuję, co ludzie piszą) padło ostatnio interesujące stwierdzenie w kontekście poszukiwania bazy Rebelii: "do końca świata nie dolece jeśli to 3-5 układów dalej".

Nie będę się obszernie rozpisywał na temat strategii, ale być może tutaj właśnie tkwi jakaś część problemu u osób, które mają słabe rezultaty w grze przeciwko Rebelii. Aby grać Imperium na chociażby elementarnym poziomie, trzeba zdać sobie sprawę, że pod względem tras między układami mapa jest mniejsza, niż może się na pierwszy rzut oka wydawać.

Dwa proste fakty:
1. Wystarczy rozmieścić armie w 3 układach (np. Mandalore, Rodia, Sullust), aby do każdego układu na mapie mieć zaledwie 2 ruchy.
2. Wystarczy rozmieścić armie w 7 układach, aby do każdego układu na mapie mieć zaledwie 1 ruch.

Jeżeli więc gracz Imperium często ląduje w sytuacji, gdzie baza Rebelii jest "3-5 układów dalej", to w pierwszej kolejności powinien popracować nad umiejętnym rozmieszczeniem armii na mapie. :)
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 786
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 157 times
Been thanked: 534 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: VivoBrezo »

Perf pisze: 13 paź 2020, 22:35 Na grupie facebookowej (nie używam Facebooka, ale czasem podczytuję, co ludzie piszą) padło ostatnio interesujące stwierdzenie w kontekście poszukiwania bazy Rebelii: "do końca świata nie dolece jeśli to 3-5 układów dalej".

Nie będę się obszernie rozpisywał na temat strategii, ale być może tutaj właśnie tkwi jakaś część problemu u osób, które mają słabe rezultaty w grze przeciwko Rebelii. Aby grać Imperium na chociażby elementarnym poziomie, trzeba zdać sobie sprawę, że pod względem tras między układami mapa jest mniejsza, niż może się na pierwszy rzut oka wydawać.

Dwa proste fakty:
1. Wystarczy rozmieścić armie w 3 układach (np. Mandalore, Rodia, Sullust), aby do każdego układu na mapie mieć zaledwie 2 ruchy.
2. Wystarczy rozmieścić armie w 7 układach, aby do każdego układu na mapie mieć zaledwie 1 ruch.

Jeżeli więc gracz Imperium często ląduje w sytuacji, gdzie baza Rebelii jest "3-5 układów dalej", to w pierwszej kolejności powinien popracować nad umiejętnym rozmieszczeniem armii na mapie. :)
Grając imperium, zawsze staram się mieć minimum 2-3 silne armie i latam nimi po całym układzie, ważne żeby ich potencjał był zawsze wyższy niż floty Rebelii. Wydaje mi się, że odpowiednie balansowanie własną produkcja i eliminowanie wpływu R w kosmosie jest tutaj kluczowe. Nie dac się szumowinom za bardzo rozpanoszyc, niszczyć w zarodku, no i reagować na ich akcję dywersji.
Wydaje mi się, że wysyłanie sond jest przy takiej taktyce mniej przydatne, no bo i tak sporo latamy, więc w końcu większość układów zostanie odkryta.
Minusem może być to, że się skubancy gdzieś zaszyja, zbudują w bazie spora armie, a jak ich odkryje, to będą przerzucać bazę w inne miejsce, a kart sond mają w takim wypadku sporo.

Tak czy inaczej, chwala Imperatorowi!
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: kastration »

Ale to możliwe w ogóle by mieć bazę 5 pól od dowolnej armii Imperium? Wydaje mi się to w praktyce po prostu niemożliwe (bez jakichś absurdalnych skrajności). Wariant z dodatku (z losowaniem kart) w praktyce powoduje, że możemy mieć 2-3 pola najdalej (zazwyczaj losowanie dobrze się rozkłada pod tym względem, bez dziwacznych skrajności), a potem jeszcze decyzja Imperium odnośnie układu z Gwiazdą Śmierci to dodatkowy atut przestrzenny. Grałem ostatnio z dodatkiem i takie odniosłem wrażenie w kontekście powyższej dyskusji, że ciężko w praktyce sobie wyobrazić sytuację, że baza rebeliancka jest np. 5 układów od dowolnego układu Imperium.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
Col. Frost
Posty: 257
Rejestracja: 15 lis 2015, 17:40
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 50 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: Col. Frost »

kastration pisze: 14 paź 2020, 16:57 Ale to możliwe w ogóle by mieć bazę 5 pól od dowolnej armii Imperium? Wydaje mi się to w praktyce po prostu niemożliwe (bez jakichś absurdalnych skrajności). Wariant z dodatku (z losowaniem kart) w praktyce powoduje, że możemy mieć 2-3 pola najdalej (zazwyczaj losowanie dobrze się rozkłada pod tym względem, bez dziwacznych skrajności), a potem jeszcze decyzja Imperium odnośnie układu z Gwiazdą Śmierci to dodatkowy atut przestrzenny. Grałem ostatnio z dodatkiem i takie odniosłem wrażenie w kontekście powyższej dyskusji, że ciężko w praktyce sobie wyobrazić sytuację, że baza rebeliancka jest np. 5 układów od dowolnego układu Imperium.
Na starcie, w linii prostej jest to oczywiście niemożliwe. Ale raz, że żadna armia/flota, szukająca bazy, bo przecież nie wiemy gdzie jest, nie porusza się w linii prostej (i może to autor wypowiedzi miał na myśli - chociaż jeśli on się rusza mniej niż 5 razy armią w ciągu gry to faktycznie słabo u niego z tym graniem). A dwa nieraz już miałem okazję grać w rozgrywki, gdy Rebelia całą swoją flotą zaczyna w układzie przylegającym do jednego z imperialnych i pierwszych ruchem niszczy flotę tam zgromadzoną. Wojska lądowe, które tam zostają nie mają możliwości ruchu przez najbliższe dwie rundy (chyba że przyśpieszymy coś na polu budowy) i wówczas, jeśli był to układ oddalony o 2-3 pola od innych imperialnych, a baza znajduje się w jego pobliżu, najbliższa armia zdolna do jej znalezienie spokojnie może się mieścić w zasięgu 3-5 pól w linii prostej ;) Tak naprawdę zależy od kontekstu wypowiedzi, bo mogło też chodzić nie o dowolną armię, a o taką zdolną do zajęcia bazy Rebelii.
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 438
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 115 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: ScorpZero »

Póki co to czekam na dodruk podstawki, ale zastanawiam się, czy nie warto byłoby kupić sam dodatek póki jest łatwo dostępny w sprzedaży? Bo przyznam, że się na tytuł napaliłem i na pewno kupię. :)
Awatar użytkownika
sinbad78
Posty: 117
Rejestracja: 24 mar 2020, 17:11
Has thanked: 20 times
Been thanked: 46 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: sinbad78 »

Warto - gra na tyle się zmienia i staje lepsza dzięki dodatkowi że lepiej zacząć od razu z nim.
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 438
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 115 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: ScorpZero »

No to dodatek kupiony. Teraz czekam na dodruk podstawki. ;-) Swoją drogą, widzę, że postacie - liderzy mają takie same podstawki jak te, które są w Eldritch Horror. Czy ktoś stosował jakieś bezpieczniejsze zamienniki, które mógłby polecić? Bo pamiętam, że te cholerne podstawki mi właśnie w Eldritchu rysowały/targały kartoniki. :-\ Wtedy to była jedna z moich pierwszych planszówek i nie wiedziałem, że takie coś może się stać, więc teraz chce być bardziej ostrożny.
RaYell
Posty: 426
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:18
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 23 times
Been thanked: 56 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: RaYell »

Załóż je ostrożnie raz i nie ściągaj. Jest ich na tyle dużo, że wystarczy dla każdego lidera.
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: Jools »

Sklej wszystko klejem magick (mówię serio) a będzie o niebo lepiej.
Do tego warto zrobić upgrade podstawek z magnesem na pierścienie. Zrobiłem filmik i opis niegdyś na grupie FB
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 438
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 115 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: ScorpZero »

Fajny pomysł z tymi magnesami. Magnes + podkładka powinny dać radę. Tylko jakim klejem to złapać? Magic da radę, czy raczej coś konkretnego do metalu szukać?
Awatar użytkownika
parsons
Posty: 104
Rejestracja: 16 sie 2011, 18:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 17 times
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: parsons »

Jools pisze: 04 lis 2020, 23:17 Do tego warto zrobić upgrade podstawek z magnesem na pierścienie. Zrobiłem filmik i opis niegdyś na grupie FB
Możesz wkleić link do tego materiału?
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: Jools »

https://www.facebook.com/wojtek.wiatr/v ... 4989755823

Sprawdza się rewelacyjnie. I w zasadzie naprawie jedyną wadę gry.
seszena2
Posty: 103
Rejestracja: 01 lip 2015, 21:46
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: seszena2 »

Hu_bert pisze: 07 paź 2020, 14:42
seszena2 pisze: 07 paź 2020, 11:27 Witam. Czy wiadomo coś o dodruku Rebelii?
Pojawiła się informacja na stronie galakty, że ma być w tym roku.
http://galakta.pl/plany-wydawnicze/plan ... e-dodruki/
Ktoś się orientuje czy dadzą radę do świąt?
fakcior
Posty: 26
Rejestracja: 03 sie 2020, 23:51
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: fakcior »

Czy ktoś byłby w stanie podzielić się zdjęciem kart taktyki oraz kart akcji do podstawowej wersji? W zupełności wystarczy zdjęcie zbiorcze, tak by dało się odczytać tekst z kart.
Z góry dziękuję!
mk20336
Posty: 1589
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 76 times
Been thanked: 448 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: mk20336 »

Christmas boardgames – Star Wars Rebellion

Star Wars: Rebellion to jedna z najlepszych gier asymetrycznych, gdzie ścieżka do zwycięstwa dla każdej ze stron jest zupełnie inna. A do tego mamy super tematykę i świetne komponenty. Dawno temu, w odległej Galaktyce jeszcze bez pandemii graliśmy z Kubą... Miłej lektury!

LINK: Christmas boardgames – Star Wars Rebellion

Obrazek
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
Matek173
Posty: 98
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:59
Has thanked: 10 times
Been thanked: 24 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: Matek173 »

Czekam z niecierpliwością na najnowszy dodruk Rebelii, bo słyszałem o grze wiele dobrego, ale chciałem zapytać ogranych graczy - na ile oceniacie wartość dodaną w dodatku "Imperium u władzy" i czy jest to dodatek "must-have" do tej gry?

Szczerze mówiąc, pod względem klimatu niekoniecznie chcę miksować postacie ze starej trylogii, z Łotrem 1 (mimo że film jest całkiem dobry, to jednak nie pasują mi tam ci bohaterowie). Nie uśmiecha mi się też wydłużanie setupu i samej rozgrywki. Czy dodaje on jakieś ważne mechaniki, bez których nie wyobrażacie sobie gry? W recenzjach czytałem, że system walki w podstawce jest raczej dość płytki, natomiast dodatek naprawia go i gra zyskuje, ale z drugiej strony nie jestem jakimś dużym antyfanem rzucania kośćmi, o ile jest to zrobione w sposób przemyślany i jako tako oddaje proporcje sił w bitwie.
Damon22
Posty: 205
Rejestracja: 13 gru 2018, 20:09
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 95 times
Been thanked: 42 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: Damon22 »

Miałem i mam podobne odczucia co Ty. Nie chcę dodawać Łotra 1, nawet jeszcze nie oglądałem...

Gra się bardzo dobrze, z walką nie mam żadnych problemów. Nie widzę potrzeby zmiany jej mechaniki.
W Rebelię nie gra się "co chwilę", więc się nie nudzi i nie odczuwa się potrzeby dodatków (ok, kwestia subiektywna). Każda gra to nowy "film" :wink:
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4120
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 271 times
Been thanked: 939 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: brazylianwisnia »

Walka w podstawce jest raczej nieciekawa. Dzieki dodatkowi jednostki maja specnalne zdolności. Poprostu jest znacznie lepiej. Do tego dodaje sporo fajnych kart. Moim zdaniem jest to must have a ze Lotr 1uwielbiam to tym bardziej ale ten dodatek jest swietny bez wzgledu na to. Co do mieszania to przecież w tej grze generujemy wlasny scenariusz na przestrzeni gry.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
ptf
Posty: 161
Rejestracja: 28 gru 2012, 00:13
Been thanked: 4 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: ptf »

Gramy z synem uproszczonym trybem samą podstawką:
1) używamy samych kostek
2) system trafienie / trafienie krytyczne (dowolny statek) / tarcze (miecze)
3) obrażenia zadaje się równocześnie (jak w forbidden stars)
4) wartość taktyki lidera = liczba przerzutów na turę

działa szybko i sprawnie, musimy sobie tylko zrobić jeszcze drugi komplet kości żeby było łatwiej i szybciej
GoT, FS, SR, WH4OK:C
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5611
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 802 times
Been thanked: 1246 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: mat_eyo »

Walka w dodatku jest bardzo mocno poprawiona. Można grać z misjami tylko z podstawki, zostaną dodatkowe jednostki i kilku liderów z dodatku. Dla mnie jedno z niewielu rozszerzeń do planszówek, które jest must havem.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1236
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 476 times
Been thanked: 447 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: Shodan »

Wie ktoś gdzie można dokupić plastikowe podstawki pod liderów?
Jedna mi się złamała a nie mogę nigdzie znaleźć takich samych.
omas
Posty: 166
Rejestracja: 25 lut 2019, 08:47
Has thanked: 437 times
Been thanked: 30 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: omas »

Kup zatem dla wszystkich liderow nowe skoro nie znalazles takich samych ;) chociaz tutaj pewnie znajdzie sie ktos kto zrobi to za Ciebie ;)
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1236
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 476 times
Been thanked: 447 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: Shodan »

omas pisze: 06 sty 2021, 16:35 Kup zatem dla wszystkich liderow nowe skoro nie znalazles takich samych ;) chociaz tutaj pewnie znajdzie sie ktos kto zrobi to za Ciebie ;)
Znaczy się jest coś takiego, nazywa się FFG plastic stands, ale w polskich sklepach nie znalazłem, albo mają produkt niedostępny :-(
Z zagranicy nie opłaca się sprowadzać
ODPOWIEDZ