Gra z figurkami do grania z żoną

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
allagainstyou
Posty: 152
Rejestracja: 19 lis 2020, 15:30
Has thanked: 33 times
Been thanked: 34 times

Gra z figurkami do grania z żoną

Post autor: allagainstyou »

Kolekcja się powoli rozrasta, mamy już sporo fajnych gier, ale chciałbym dołożyć do niej coś z fajnymi figurkami, żeby można było je pomalować i żeby cieszyły oczy :) ale mam problem z powodu dodatkowych ograniczeń:
- max czas rozgrywki 60 minut
- musi dobrze działać na dwie osoby
- musi być w wersji PL lub niezależna językowo
- nie może to być gra o typowo wojskowej tematyce (Memoir '44 nie przejdzie)

Macie jakieś propozycje?
Awatar użytkownika
vder
Posty: 728
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 299 times
Been thanked: 124 times

Re: Gra z figurkami do grania z żoną

Post autor: vder »

wildlands?
Golfang
Posty: 1987
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 230 times
Been thanked: 314 times

Re: Gra z figurkami do grania z żoną

Post autor: Golfang »

ale gra ma być bitewna czy planszowa z figurkami?
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2762
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1257 times

Re: Gra z figurkami do grania z żoną

Post autor: Yuri »

Może "Posiadłość Szaleństwa"? Czas gry będzie dłuższy, ale pozostałe punkty spełnia.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
allagainstyou
Posty: 152
Rejestracja: 19 lis 2020, 15:30
Has thanked: 33 times
Been thanked: 34 times

Re: Gra z figurkami do grania z żoną

Post autor: allagainstyou »

@vder dzięki, przyjrzę się jej, nie była na moim radarze. Wygląda super, poczytam recenzje i opinie jak działa na 2 graczy.
@Golfgang nie ma znaczenia, rozważę każdą grę z figurkami spełniającą wymagania z pierwszego postu.
@Yuri dzięki za sugestię, posiadłość jednak chyba za długa, ramy czasowe są dla nas kluczowym kryterium w naszej obecnej sytuacji dlatego podałem je jako pierwsze :) gwarancji że dokończymy partię nie mamy nigdy, jak gra będzie dłuższa niż godzina to rzadko będzie lądować na stole (i jeszcze rzadziej będzie się udawało rozegrać pełną partię). Coop też mnie nie przekonuje, z kooperacji graliśmy w Pandemię i była totalna porażka...
Golfang
Posty: 1987
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 230 times
Been thanked: 314 times

Re: Gra z figurkami do grania z żoną

Post autor: Golfang »

Tanks - gra bitewna w czasie IIWW. Jest polskie wydanie - można dokupić pojedyncze czołgi i pograć. Jest dość krótka. Myślę że w 1 godzinę się wyrobicie nawet na większą ilośc pkt. Tyle ze to wojskowa tematyka
Na raie to wszystko co mi przychodzi do głowy - co można skończyć w 1 godzinę i jest PL.
----------------
10% flamberg.com.pl
Uncle_Grga
Posty: 561
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 86 times
Been thanked: 284 times

Re: Gra z figurkami do grania z żoną

Post autor: Uncle_Grga »

Z żoną? Z figurkami? Zeby je pomalowac? Na dwie osoby ma fajnie działać i cieszyć oko?

Napiszę dwa slowa: Tang Garden


Forùmowicz Gizmoo w temacie o Tang Harden wrzucił zdjęcia swojego egzemplarza gry.. figurki pomalowane.. metalowe monety.. Full wypas.

W normalnej wersji są zwykle monety ale figurki możesz sobie swobodnie pomalować. A gra śliczna, mechanicznie mi też pasuje, choć wiele osób psioczylo.. możesz sobie zresztą prześledzić wątek

Jak dla mnie sełnia wszystkie wymagania do grania familijnego nadto te, o których pisałeś powyżej..

Dostępna w polskich sklepach.. coś ok 180 PLN za wielkie pudło pełne skarbów.. 😉
Awatar użytkownika
preshiq
Posty: 268
Rejestracja: 16 gru 2012, 13:36
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 272 times
Been thanked: 112 times

Re: Gra z figurkami do grania z żoną

Post autor: preshiq »

Death may die.
Spełnia wszystkie warunki.
autopaga
Posty: 1434
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 96 times
Been thanked: 320 times

Re: Gra z figurkami do grania z żoną

Post autor: autopaga »

Z euro to polecam council of 4.

Obrazek
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 774
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 678 times
Been thanked: 787 times
Kontakt:

Re: Gra z figurkami do grania z żoną

Post autor: anitroche »

+1 dla Tang Garden, gra pięknie prezentuje się na stole, a rozgrywka jest lekka i przyjemna, u nas wchodzi często w wieczory, jak właśnie nie mamy ochory móżdżyć mocno nad większym euro
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
uszczu
Posty: 51
Rejestracja: 05 lis 2014, 14:30
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Gra z figurkami do grania z żoną

Post autor: uszczu »

Cthulhu Death May Die spełni wszystkie oczekiwania. Tryb co-op, ratowanie świata. Zagrasz do godziny, świetne figurki, prosta i łatwo nauczysz ale nie prostacka. Dobrze śmiga na 2.
Top 5:
Cywlizacja: Poprzez Wieki, SW Rebelia, Runebound3ed, NetrunnerLCG, Legendary:Alien
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1601
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Gra z figurkami do grania z żoną

Post autor: eveni »

Western legends
Awatar użytkownika
antymon
Posty: 47
Rejestracja: 01 lut 2016, 20:07
Lokalizacja: Krk
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Gra z figurkami do grania z żoną

Post autor: antymon »

Ja gram z moim mężem namiętnie w Nemesis na 2 osoby. Chyba tylko pierwsze rozgrywki były dłuższe niż 1-1,2h (przy dwóch ogranych osobach to leci). Warunkami jest to, żeby lubić gry które niby są kooperacyjne (ale okazuje się, że tylko w pierwszej fazie). Żona musi lubić tego typu klimaty (ja jestem fanką) i musi Cię nie zabić za wydatek rzędu 450 zł. Jeśli czas jest determinujący i musi to być max. 1h to przychodzi mi do głowy tylko władca pierscienia podróże przez Śródziemie.
Nie wiem ile zajmuje czasu gra w Poszukiwanie Pierścienia (i figurki należą do tych nieurokliwych)- podaję, bo sama gdzieś się na nią czaję.
Awatar użytkownika
wrojka
Posty: 475
Rejestracja: 10 cze 2018, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz
Has thanked: 234 times
Been thanked: 217 times

Re: Gra z figurkami do grania z żoną

Post autor: wrojka »

Jako, że nie interesuje Cię coop to odpada Gloomhaven (ramy czasowe i tak mogłyby być naruszone z setupem :/ ).
Mogę podsunąć Super Fantasy Brawl. Dostępne w wersji ENG, jednak tekstu na kartach jest mało, jest prosty i całkiem intuicyjny.
patka3000
Posty: 108
Rejestracja: 13 sty 2020, 13:53
Has thanked: 11 times
Been thanked: 9 times

Re: Gra z figurkami do grania z żoną

Post autor: patka3000 »

Mi swego czasu polecono Samuraja, tam są takie mini figurki, gra ciekawa i taka w miarę prosta i przyjemna do zagrania (niestety ciężko je pomalować). Z trudniejszych i na granicy czasu to fajnie wyglądają Cyklady, mnie przynajmniej kuszą ale jestem ciekawa opinii bardziej doświadczonych. Polecana tu Tang Garden mi się podoba, tylko nie wiem jak z rozłożeniem. Sama zastanawiam się nad kupnem jakiś fajnych gier z figurkami do malowania lub poprostu kupnem figurek 3D z żywicy co by się fajnie i przyjemnie grało w jakies inne gry np. Brzdęk lub Eldorado, by był efekt wow. Ale my raczej luźniejsze klimaty.
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 774
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 678 times
Been thanked: 787 times
Kontakt:

Re: Gra z figurkami do grania z żoną

Post autor: anitroche »

patka3000 pisze: 20 sty 2021, 10:32 Z trudniejszych i na granicy czasu to fajnie wyglądają Cyklady...
Uprzedzam tylko autora wątku, że Cyklady to bardzo fajna gra, ale raczej nie działają dobrze na 2 osoby
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
allagainstyou
Posty: 152
Rejestracja: 19 lis 2020, 15:30
Has thanked: 33 times
Been thanked: 34 times

Re: Gra z figurkami do grania z żoną

Post autor: allagainstyou »

Bardzo dziękuję wszystkim za liczne odpowiedzi :) Na razie z tytułów tutaj podanych moim zdecydowanym faworytem jest Wildlands. Council of 4 na drugim miejscu.
Tang Garden wygląda super, ale nie jestem przekonany co do mechaniki. Jeszcze poszukam innych opinii i recenzji tej gry.
Samurai wygląda ciekawie, nie do końca o to mi chodziło z figurkami ale zerknę na tę grę.
Super Fantasy Brawl wygląda super ale na razie odpada przez język, tak jak i np Battlelore 2ed czy Arcadia Quest. Jeśli nie znajdę nic innego to rozważę gry w j. angielskim z niedużą ilością tekstu.
Western Legends i Cyklady chyba niespecjalnie działają w dwie osoby
Tanks wpada w warunek "typowo wojskowej", moja żona nie chce jeździć czołgami ani przesuwać plastikowych żołnierzyków z karabinami.
Nemesis jest za długi, a figurki prawdopodobnie nie spodobałyby się mojej żonie.
Figurki Death May Die byłyby okej, ale tu mam poważne wątpliwości co do gry we dwie osoby (m.in. po obejrzeniu recenzji Zee Garcii), no i jest to kooperacja a z grami kooperacyjnymi mam złe doświadczenia.
Gloomhaven zdecydowanie nie dla mnie/nas, z wielu powodów.

Jeśli ktoś jeszcze ma jakieś propozycje chętnie je rozważę :)
emka
Posty: 312
Rejestracja: 01 gru 2016, 23:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 30 times
Been thanked: 42 times

Re: Gra z figurkami do grania z żoną

Post autor: emka »

Do cieszenia oka może być Pandemic 10th anniversary - wersja jubileuszowa, ładniejsza od standardowej i z figurkami. Problemem może być jedynie brak kompatybilności z dodatkami.
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 934
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 97 times
Been thanked: 71 times

Re: Gra z figurkami do grania z żoną

Post autor: louiscyphre »

Stworologia.
thegammer
Posty: 153
Rejestracja: 13 kwie 2017, 17:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 29 times

Re: Gra z figurkami do grania z żoną

Post autor: thegammer »

Też polecam Wildlands. U nas się przyjęło i podoba sie płci pięknej.
ODPOWIEDZ