Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2021r ?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
piwko
Posty: 364
Rejestracja: 05 lut 2019, 12:09
Has thanked: 69 times
Been thanked: 103 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2021r ?

Post autor: piwko »

maniekmal pisze: 02 lut 2021, 19:27
reggaetonero pisze: 02 lut 2021, 10:35.(...) Tak samo wolałbym grę w uniwersum gdzie ludzie już rozpowszechnili się po kosmosie (np jak w uniwersum Expanse)(...)
Ale byłem zawiedziony planszowym The Expanse... Przecież to jest idealny materiał źródłowy na wspaniałą planszówkę :( chciałbym za rok wpisać w takim poście taka grę :p
Możesz napisać coś więcej? Czemu Cię zawiodła? Zacząłem jej szukać w necie, bo bardzo mnie zainteresowała.
Awatar użytkownika
reggaetonero
Posty: 34
Rejestracja: 08 sty 2014, 21:38
Has thanked: 98 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2021r ?

Post autor: reggaetonero »

Spoiler:
Też byłem rozczarowany po obejrzeniu recenzji, jak ta gra wygląda.
Ostatnio zmieniony 02 lut 2021, 23:02 przez reggaetonero, łącznie zmieniany 2 razy.
maniekmal
Posty: 58
Rejestracja: 06 kwie 2017, 22:05
Been thanked: 14 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2021r ?

Post autor: maniekmal »

piwo08 pisze: 02 lut 2021, 20:43 Możesz napisać coś więcej? Czemu Cię zawiodła? Zacząłem jej szukać w necie, bo bardzo mnie zainteresowała.
Od razu, żeby było jasne - nie grałem. A nie grałem bo nie kupiłem, a nie kupiłem bo:

Wydanie tej gry to jakaś porażka. Karty z wyciętymi kadrami z serialu - grafiki na Terraformacji to majstersztyk w porównaniu do expanse. Plansze to chyba nawet eurobiznes ma ładniejsza. To w cenie 200zl. Mechanicznie tragedii nie ma, ot takie staki na mapie, kto ma więcej tu albo tam wygrywa. Wydaje mi sie, że gra była robiona na szybko. Coś zarżnięte z jednej coś z innej gry. Potencjał świata książkowego niewykorzystany. Wszystko oparte na 1 sezonie serialu. Mi się wtedy marzyło takie Dune imperium w świecie expanse.
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 486
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 64 times
Been thanked: 167 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2021r ?

Post autor: strid3rr »

Zamówione:
Łowcy A.D. 2114 all-in - najgorętszy dla mnie tytuł 2021,
Waste knights 2nd ed. all-in - ciekaw jestem co z tego wyszło najwyżej się sprzeda,
Etherfields KS - podstawa, zobaczymy co to warte,
Machina Arcana - drugi gorący tytuł 2021,
Bloodborne - chętnie potestuję mechanikę walki;

Będzie zamawiane:
Tainted Grail KS podstawa + dodatek The Red Death
Tanares Adventures + Arena: the Contest - tytuł jakoś mało popularny u nas i bardzo mnie to dziwi, bo wszyscy bardzo pozytywnie się o nim wypowiadają;
The Isofarian Guard

Nadal się zastanawiam:
ISS Vanguard - muszę trochę się wgryźć w gameplay i zobaczyć czy mnie to wciągnie,
Massive Darkness 2 - porobiło się z tą ceną i VATem więc straciło dla mnie na atrakcyjności + stylistyka taka sobie, nie do końca moje klimaty, 1 ed. była pod tym względem ciekawsza (350zł samych kosztów, to jest chore!),
Stormsunder: Heirs of Ruin - figurki bardzo ładne, ale gameplay nie wnosi nic rewolucyjnego do gatunku i kosmiczna cena więc wciąż się waham, ale pewnie coś się pojawi ciekawszego do wsparcia,
Nova Aetas: Renaissance - z jednej strony ciekawi mnie ten tytuł, z drugiej słaba grywalność Sin Tempore, na którym bazuje NA:R, nakazuje mi się jednak powstrzymać przed wsparciem;

Poczekam i popatrzę:
Descent: Legends in the Dark,
Ostatnio zmieniony 07 lut 2021, 17:14 przez strid3rr, łącznie zmieniany 4 razy.
pantera
Posty: 61
Rejestracja: 30 gru 2013, 21:31
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2021r ?

Post autor: pantera »

Zamówione
- Parks: Nightfall
- Creature Comforts

Zamówię
- dodatek do Najlepszej gry o kotach
- dodatki do Wyprawa do El Dorado jeśli wyjdą
- dodatki do draftozaura jeśli wyjdą
- Pluszowe Opowieści

Będę walczyć ze sobą, żeby nie kupić, bo miałam ograniczyć zakupy
- Łąka - mam słabość do ładnych gier
- Kanban EV
- Dominant Species Marine
- Clank Legacy
- Smartphone Inc.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11084
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3384 times
Been thanked: 3282 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2021r ?

Post autor: japanczyk »

maniekmal pisze: 02 lut 2021, 22:58 Wydanie tej gry to jakaś porażka. Karty z wyciętymi kadrami z serialu - grafiki na Terraformacji to majstersztyk w porównaniu do expanse. Plansze to chyba nawet eurobiznes ma ładniejsza. To w cenie 200zl. Mechanicznie tragedii nie ma, ot takie staki na mapie, kto ma więcej tu albo tam wygrywa. Wydaje mi sie, że gra była robiona na szybko. Coś zarżnięte z jednej coś z innej gry. Potencjał świata książkowego niewykorzystany. Wszystko oparte na 1 sezonie serialu. Mi się wtedy marzyło takie Dune imperium w świecie expanse.
Porazka, ktora naprawia dodatek z tego co wiem
Kadry z serialu to ani plus, ani minus - kwestia gustu
Gra jest bardzo dobra, plansza jest prosta i czytelna - kraty tez są odpowiednie. Serio zaskakuje mnie jak mozna po grafikach oceniac całokształt gry
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8775
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2685 times
Been thanked: 2362 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2021r ?

Post autor: Curiosity »

maniekmal pisze: 02 lut 2021, 22:58 Wszystko oparte na 1 sezonie serialu.
Hmm, protomolekuła chyba nie miała tak silnie zarysowanego wątku jak w grze.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
piwko
Posty: 364
Rejestracja: 05 lut 2019, 12:09
Has thanked: 69 times
Been thanked: 103 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2021r ?

Post autor: piwko »

japanczyk pisze: 03 lut 2021, 11:53
maniekmal pisze: 02 lut 2021, 22:58 Wydanie tej gry to jakaś porażka. Karty z wyciętymi kadrami z serialu - grafiki na Terraformacji to majstersztyk w porównaniu do expanse. Plansze to chyba nawet eurobiznes ma ładniejsza. To w cenie 200zl. Mechanicznie tragedii nie ma, ot takie staki na mapie, kto ma więcej tu albo tam wygrywa. Wydaje mi sie, że gra była robiona na szybko. Coś zarżnięte z jednej coś z innej gry. Potencjał świata książkowego niewykorzystany. Wszystko oparte na 1 sezonie serialu. Mi się wtedy marzyło takie Dune imperium w świecie expanse.
Porazka, ktora naprawia dodatek z tego co wiem
Kadry z serialu to ani plus, ani minus - kwestia gustu
Gra jest bardzo dobra, plansza jest prosta i czytelna - kraty tez są odpowiednie. Serio zaskakuje mnie jak mozna po grafikach oceniac całokształt gry
Mi tam nie przeszkadza jak gra nie jest piękna, ale trochę szkoda, że nie dość że brzydka to jeszcze trzeba kupić dodatek żeby ją naprawić. Szczególnie że do tanich nie należy.
Awatar użytkownika
wildatheart
Posty: 76
Rejestracja: 03 lut 2021, 14:07
Has thanked: 21 times
Been thanked: 29 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2021r ?

Post autor: wildatheart »

Najbardziej czekam na kolejne gry Laukata po polsku, facet ma styl w swoich projektach <3 8)
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3371
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1047 times
Been thanked: 2039 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2021r ?

Post autor: Ardel12 »

Curiosity pisze: 03 lut 2021, 11:55
maniekmal pisze: 02 lut 2021, 22:58 Wszystko oparte na 1 sezonie serialu.
Hmm, protomolekuła chyba nie miała tak silnie zarysowanego wątku jak w grze.
A może zamiast porównywać z serialem to sięgniemy do źródła, którym o zgrozo jest książka ;O Tam w pierwszym tomie protomolekuła jest osią drugiej połowy książki. Gdzie pierwsza to typowe przedstawienie kolejnych osób dramatu i powolne łączenie wątków do wielkiego finału. Może jednak czerpali z pierwowzoru po części :) Dla mnie świetna seria, ukończyłem niedawno 7 tom i mogę wciąż polecać.
pantera pisze: 03 lut 2021, 11:38 Będę walczyć ze sobą, żeby nie kupić, bo miałam ograniczyć zakupy
- Kanban EV
Mam podobnie :D brakujący do kolekcji graal.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8775
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2685 times
Been thanked: 2362 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2021r ?

Post autor: Curiosity »

Ardel12 pisze: 03 lut 2021, 18:33 Może jednak czerpali z pierwowzoru po części :) Dla mnie świetna seria, ukończyłem niedawno 7 tom i mogę wciąż polecać.
No nie. Gra zawiera grafiki filmowe, więc jest wzorowana na filmie.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
maniekmal
Posty: 58
Rejestracja: 06 kwie 2017, 22:05
Been thanked: 14 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2021r ?

Post autor: maniekmal »

japanczyk pisze: 03 lut 2021, 11:53 Serio zaskakuje mnie jak mozna po grafikach oceniac całokształt gry
Nie po samych grafikach a po kilku składowych.

1) wydanie (grafika) - co poradzę że lubię ładnie wydane gry.
2) mechanicznie żadna perełka (z tego co byłem w stanie zobaczyć na YT).
3) cena. Ok 350 za podstawkę + dodatek (który, z tego co piszecie poprawia podstawkę) to o wiele za dużo.

Jakby gra była tańsza pewnie bym się skusił (bo lubię to uniwersum, przeczytałem całą serię i jest to moje ulubione sf). Chętnie zagram jak będę miał okazję, ale ja tego nie kupię. Nie moja wina, ze wydawca ciął koszty na wydaniu bo prawdopodobnie licencja swoje kosztowała.
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1362
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 163 times
Been thanked: 162 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2021r ?

Post autor: Zet »

Kurde, pogadałbym sobie o Expanse, ale może najpierw ktoś przerzuci to do prawidłowego wątku gry?
A w skrócie:
1. tak, gra jest baaardzo minimalistyczna, co jest skandalem za te pieniądze, żetony statków są nawet dla mnie paskudne, planszę wielu uznaje za brzydką, chociaż mnie się podoba,
2. tak, mechanika niczego nie odkrywa, zwyczajnie poprawna,
3. mam razem z dodatkiem i ostatecznie nie żałuję ani złotówki, moje TOP10

Co do dodatku: moduł surowców nie podoba mi się, zaburza sens kart, a "poprawiona" plansza jest obleśna, nie użyłem jej ani razu - WizKids udało się udowodnić, że napaćkane bezmyślnie kolory są gorsze od czarnej pustki. A może zrobili to na złość graczom, którzy narzekali na to?
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5611
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 802 times
Been thanked: 1246 times
Kontakt:

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2021r ?

Post autor: mat_eyo »

Dziś wieczorem, o 21, będziemy razem z KubaP rozmawiać o planszówkach, m.in. rozliczymy nasze oczekiwania z 2020 roku i powiemy, na co najbardziej czekamy w 2021. Zapraszam do oglądania i komentowania ;)

Wydarzenie na fb:
https://www.facebook.com/events/413952649858330/

Link bezpośrednio do youtuba:
https://www.youtube.com/watch?v=pN23FXSqqKU
Awatar użytkownika
Mortinista
Posty: 362
Rejestracja: 17 wrz 2019, 23:57
Has thanked: 243 times
Been thanked: 158 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2021r ?

Post autor: Mortinista »

Im mniej mi miejsca na półkach zostało (niestety sufit w moim domu kończy się na 2,75m) tym rozważniej dobieram tytuły.

W tym roku :

Mam już : Kanban EV
Zamówione : Frostpunk, The Thing
Kupię : Dune Imperium, Blisko i Daleko, Dinosaur Isl.
Rozważam : Dominant Species, Clash of Cultures
Myślę o : FCM, Glen More II, Cooper's Island
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4563
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1701 times
Been thanked: 2142 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2021r ?

Post autor: PytonZCatanu »

Obrazek

Podsumowanie i moje typy 🙂
Uncle_Grga
Posty: 561
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 86 times
Been thanked: 284 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2021r ?

Post autor: Uncle_Grga »

Zamówione:
Vienna Connection
Carnagie (prawie)

Planowane:
FCM
Anno 1800
Glenn more II
RC Book of Adventures
Petty officer

Spoglądam w kierunku:
Smartphone
Rising Sun
Eleven
Khora
Diuna Imperium

Niesposób nie myśleć też o Pax Pamir..

Sporo tego znów.. eeh..
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2021r ?

Post autor: 13thcaesar »

Ja najbardziej czekam na dodatki z serii Zachodniego Królestwa - "City of Crowns" do Paladynów i "Works of Wonder" do Architektów. Do tego na "Najeźdźców ze Scytii", no i postanowiłem również skompletować całą serię "Saga z Północnego Morza".
Jestem też ciekaw nowej gry Jamey Steigmaier'a "Red Rising" - uwielbiam Scythe i Tapestry, Charterstone też mi się podobało, jednak takie Pendulum już sobie odpuściłem (zebrał niezbyt pochlebne recenzje). Jestem ciekaw czy "Red Rising" to będzie kolejna świetna gra jak Scythe, Tapestry czy raczej kolejna niewypał w stylu Pendulum.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4563
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1701 times
Been thanked: 2142 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2021r ?

Post autor: PytonZCatanu »

PytonZCatanu pisze: 05 lut 2021, 15:47
Spoiler:
Podsumowanie i moje typy 🙂

Obrazek

Aktualizacja
Witchma
Posty: 450
Rejestracja: 19 sty 2020, 11:25
Has thanked: 145 times
Been thanked: 85 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2021r ?

Post autor: Witchma »

Zamówiłam (czy raczej pozwoliłam zamówić dla siebie) Bonfire w prezencie urodzinowym, bo akurat obecnie przewidywana data premiery wypada w odpowiednich okolicach :)

Wychodzi na to, że ze wszystkich znanych już zapowiedzi, na tej grze najbardziej mi zależy (ze średnio długiej listy gier, którymi byłam początkowo zainteresowana, sukcesywnie skreślam kolejne tytuły).
Uncle_Grga
Posty: 561
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 86 times
Been thanked: 284 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2021r ?

Post autor: Uncle_Grga »

Witchma pisze: 05 lut 2021, 17:18 (...)
Wychodzi na to, że ze wszystkich znanych już zapowiedzi, na tej grze najbardziej mi zależy (ze średnio długiej listy gier, którymi byłam początkowo zainteresowana, sukcesywnie skreślam kolejne tytuły).
I ja to szanuję.. ale jak się to robi?

Jeszcze trzy tygodnie temu wierzyłem, że będzie jedna, góra dwie, no max trzy.. I już wiem, że cały misterny plan w.. :evil: :evil: :evil:

Ps. Ten Pamir to tak.. zdecydowanie. No chyba że będzie kosztował pierdyliard polskiego piniondza.. to wtedy pewnie też, tylko z większymi wyrzutami sumienia.. :(
Witchma
Posty: 450
Rejestracja: 19 sty 2020, 11:25
Has thanked: 145 times
Been thanked: 85 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2021r ?

Post autor: Witchma »

Uncle_Grga pisze: 05 lut 2021, 20:33
Witchma pisze: 05 lut 2021, 17:18 (...)
Wychodzi na to, że ze wszystkich znanych już zapowiedzi, na tej grze najbardziej mi zależy (ze średnio długiej listy gier, którymi byłam początkowo zainteresowana, sukcesywnie skreślam kolejne tytuły).
I ja to szanuję.. ale jak się to robi?
Mały metraż pomaga :lol:

W ubiegłym roku byłam zdecydowanie za mało krytyczna w kwestii zakupów, a teraz po prostu każdą grę przed zakupem oglądam dokładnie ze wszystkich stron. Decyduję się już tylko na gry, co do których mam pewność, że zadziałają na 2 osoby, a że zdobyłam już odrobinę doświadczenia, łatwiej mi to samej ocenić po zapoznaniu się z zasadami.

Co nie oznacza, że nie kupię w tym roku spontanicznie niczego głupiego :wink:

Chwilowo zrezygnowałam z The Red Cathedral, Tekhenu, Ragusy, Coatla, Hadrian's Wall, Praga Caput Regni, Zamków Toskanii i tej gry o trudnej nazwie (Tawantinsuyu?), przy czym w ostatnim przypadku głównie dlatego, że wielkość planszy mnie przytłacza.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4563
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1701 times
Been thanked: 2142 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2021r ?

Post autor: PytonZCatanu »

Witchma pisze: 05 lut 2021, 20:50
Uncle_Grga pisze: 05 lut 2021, 20:33
Witchma pisze: 05 lut 2021, 17:18 (...)
Wychodzi na to, że ze wszystkich znanych już zapowiedzi, na tej grze najbardziej mi zależy (ze średnio długiej listy gier, którymi byłam początkowo zainteresowana, sukcesywnie skreślam kolejne tytuły).
I ja to szanuję.. ale jak się to robi?
Mały metraż pomaga :lol:

W ubiegłym roku byłam zdecydowanie za mało krytyczna w kwestii zakupów, a teraz po prostu każdą grę przed zakupem oglądam dokładnie ze wszystkich stron. Decyduję się już tylko na gry, co do których mam pewność, że zadziałają na 2 osoby, a że zdobyłam już odrobinę doświadczenia, łatwiej mi to samej ocenić po zapoznaniu się z zasadami.

Co nie oznacza, że nie kupię w tym roku spontanicznie niczego głupiego :wink:

Chwilowo zrezygnowałam z The Red Cathedral, Tekhenu, Ragusy, Coatla, Hadrian's Wall, Praga Caput Regni, Zamków Toskanii i tej gry o trudnej nazwie (Tawantinsuyu?), przy czym w ostatnim przypadku głównie dlatego, że wielkość planszy mnie przytłacza.
Mam angielską Pragę, bardzo dobrze działa na 2 osoby, syndrom jeszcze jednej partii się włącza, bo szybko idzie 🙂
Witchma
Posty: 450
Rejestracja: 19 sty 2020, 11:25
Has thanked: 145 times
Been thanked: 85 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2021r ?

Post autor: Witchma »

PytonZCatanu pisze: 05 lut 2021, 21:11
Mam angielską Pragę, bardzo dobrze działa na 2 osoby, syndrom jeszcze jednej partii się włącza, bo szybko idzie 🙂
W tym akurat przypadku obejrzałam dwie rozgrywki i czuję się średnio zainteresowana. Mój współgracz chce chyba dać grze szansę, więc jeszcze nic nie jest przesądzone. Zobaczymy, kiedy już gra wyjdzie, ale ciśnienia żadnego nie mam.
Ostatnio zmieniony 05 lut 2021, 22:05 przez Witchma, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2021r ?

Post autor: bobule »

PytonZCatanu dodaj jeszcze Barda i "Bliżej i dalej" (można też dopisać dodruki Terry mystici).

Ogólnie jestem mega zawiedziony brakiem jakichkolwiek zapowiedzi ze strony Lacerty czy Naszej księgarni - zawsze chętnie patrzę co te wydawnictwa wydają i wcale bym się nie obraził, jakby podali swoje plany wydawnicze z jakimś większym wyprzedzeniem.

Pozytywnie zaskoczony jestem, że Galakta wyda Kahunę i dodatek do Tuarega (czyli, chyba podstawka też będzie ponownie dostępna). No zupełnie się nie spodziewałem, na ten rok na razie nie miałem chyba żadnych konkretnych planów, ale jeżeli Kahuna będzie w jakiejś cywilizowanej cenie, to chętnie ją przygarnę. To samo chyba zrobię z Tuaregiem.

Poza tym w 2021 będę patrzył co wyda Lucky Duck Games, jeżeli będą szli w wydawanie gier takich familijnych+ to myślę, że czymś się zainteresuję. Szczególnie, że z ich portfolio mam na razie sprawdzoną tylko Novą Lunę, a bardzo bym chciał sprawdzić i Calico i Watergate, bo zbierały bardzo dobre opinie. Pytanie tylko czy w takie Watergate to ja będę miał z kim grać, bo tematyka nietypowa :P
ODPOWIEDZ