Ostatnio kupiliśmy...bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Torquemada666
Posty: 804
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 255 times
Been thanked: 129 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Torquemada666 »

Dreadful Circus. Potrzebna była nieskomplikowana gra dla 8 osób i na razie Dreadful spełnił pokładane w nim nadzieje :)
Awatar użytkownika
Grigorij1982
Posty: 28
Rejestracja: 22 maja 2021, 00:19
Has thanked: 14 times
Been thanked: 3 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Grigorij1982 »

Ostatnie zakupy:
  • Szarlatani z Pasikurowic - w celu powiększenia kolekcji gier rodzinnych
  • Concordia - miałem ją na liście od dłuższego czasu po przeczytaniu pochlebnych opinii
  • Clash of Cultures - syn chciał grę z handlem i podbojami, miałem kupić Scythe, ale że to niepełne 4X (pozdro Gambit) to padło na CoC
  • 3 armie do Neuroshima Hex, coby zwiększyć dostępne opcje. No i mojej żonie kiepsko idzie bez strzelców
SoAmazinglyBad
Posty: 257
Rejestracja: 14 mar 2017, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 169 times
Been thanked: 44 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: SoAmazinglyBad »

W październiku kupiłem:

Rzemieślników Naqali, bo już od dawna chciałem mieć komplet five tribes (może teraz Five Tribes wróci na stół, bo kiedyś to była najcześciej wpadająca gra na stół na początku grania w planszówki i się po prostu przejadła wtedy) poza tym za 50 zł wpadła (pewnie chomikowany dodatek na sprzedaż za miliony :D)

2 kolejne dodatki do Marvel Champions (Quicksilver i Galaxy's Most Wanted), bo bardzo lubię to grę - czekam tylko jak synek zacznie lepiej spać, żebym mógł zarywać nocki na grę solo, bo na razie zarywam, żeby go usypiać. Po tym zakupie mam komplet Marvela :D

I miała być przerwa w kupowaniu do Black Fridaya, ale cóż:

w Listopadzie już kupiłem

Troyes w polskiej edycji w stanie bardzo dobrym za 115 zł (nie mogłem się oprzeć patrząc na oferty na allegro) + w sumie uwielbiam zarządzanie kostkami.

Black Rose Wars po angielsku - bo się pojawiła na OLX, a była już na celowniku z 2 miesiące temu.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: rastula »

raczej lekko , łatwo, kolorowo - bo przy takim trybie grania jak mam teraz to i tak mam ciężko-średnich euro na lata ( przyszedł Tinner's Trail ostatnio z KS) - nawet niezły Newton w super cenie mnie skusił...cóż kolekcja gier irracjonalnie duża...no ale zawsze znajdzie się jakoś powód , po w końcu człowiek pracuje, żeby sprawiać sobie radość a mnie wciąż gry cieszą :D


Funkoverse Jurastic Park - bo było za 22funty i zadziałało prawo serii (mam już kilka zestawów)
Horrified - bo cena była historycznie niska (17USD) a gra wyglądała na idealną do przyciągnięcia do stołu 8 latka - i powiem , że nie zawiodła
Szarlatani z Pasikurowic - taka ładna, cena był przyzwoita, można zagrać z synem...

Osadnicy Królestwa północy - no cóż Osadnicy to dobra gra...a tu była promocja za 60 PLN

Imperium Legends cena na Amazon jeszcze lepsza niż Classic - Osprey games cenie za historyczny flavor , gra ma ciekawy tryb solo, grafiki mi się podobały ...no coś mnie urzekło ...ech
SoAmazinglyBad
Posty: 257
Rejestracja: 14 mar 2017, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 169 times
Been thanked: 44 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: SoAmazinglyBad »

Rastulauuu a gdzie taka promka na Horrified była? :)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: rastula »

SoAmazinglyBad pisze: 05 lis 2021, 12:05 Rastulauuu a gdzie taka promka na Horrified była? :)


tam gdzie się tę grę kupuje czyli na Amazon.com - w sumie wyszło 33,23 USD - ale to i tak najlpesza historyczna cena normalnie oscylująca ok 40 USD

https://www.amazon.com/Ravensburger-Hor ... 262&sr=8-2
Obrazek
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5288
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: BOLLO »

Palec Boży...bo nie mam ani jednej pstrykanki a w kapsle na osiedlu graliśmy latami. Pamiętam jak "Śledziu" ze względu na to że miał największą stopę i zawsze chodził w trampkach wyznaczał swoja nózią trasę w piaskownicy......oj to były czasy.
Kiedyś nawet się pobiłem z kumplem bo mi zgniótł mojego czempiona.... :mrgreen:

Jeżeli ta gra chociaż w 30% da mi to co kapsle to mi wystarczy.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: rastula »

BOLLO pisze: 05 lis 2021, 12:41 Palec Boży...bo nie mam ani jednej pstrykanki a w kapsle na osiedlu graliśmy latami. Pamiętam jak "Śledziu" ze względu na to że miał największą stopę i zawsze chodził w trampkach wyznaczał swoja nózią trasę w piaskownicy......oj to były czasy.
Kiedyś nawet się pobiłem z kumplem bo mi zgniótł mojego czempiona.... :mrgreen:

Jeżeli ta gra chociaż w 30% da mi to co kapsle to mi wystarczy.

raczej nie odda - gra która oddaje "kapsle" nazywa się Pitchcar :)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5288
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: BOLLO »

o kurka to by mi pasowało idealnie ale cena zabija....poczekam do wiosny i zrobie trasę z synem na piaskownicy, w końcu mam już odpowiednią stopę do robienia toru :lol:
Sloth
Posty: 392
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 83 times
Been thanked: 78 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Sloth »

Miałem już nic nie kupować

Root plus dodatek Tryby leśnogrodu- Lubię gry taktyczne a chodziła za mną od dawna. Przeznaczona głównie do gry solo. Widziałem recenzję, czytałem opinie, miałem nawet możliwość pomacać. Zdaje sobie sprawę że do pełnego rozwinięcia potrzebę 3-4 graczy ale i tak mi się podoba.

World of Warcraft: Wrath of the Lich King - Lubię serię Pandemic. Lubię swiat Warcrafta. Ta wersja prezentuje się bardzo mocno przyzwoicie. W sumie to nawet bardziej:)

Hero Realms - zakupiona podstawka z licznikami oraz dodatkowymi kartami. Wpadła na stół do grania z młodą i sprawdza się na razie znakomicie.

Kotobirynt - zakupiona jako prezent do gry z małymi ludźmi (4-5 lat). Przyzwoita cena. Bardzo ładne wydanie, zobaczymy co z tego wyjdzie.
Soul_oka
Posty: 167
Rejestracja: 13 gru 2018, 16:12
Has thanked: 71 times
Been thanked: 33 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Soul_oka »

Eclipse - bo chciałem spróbować prawdziwego 4x. Na szczęście bardzo miło chodzi na dwoje. Jest sporo losowości, ale jednak nowy Clash nie spodobał się partnerce i padło na klasyka.

Tyrants of Underdark - czekałem i czekałem i się doczekałem potworka w wersji PL. Ciężko o tej grze coś dobrego powiedzieć. Wygląda marnie, język gryzie w oczy, braki aren, krzywo powycinane, jakość jak z odpustu. Deck building chodzi fajnie, lecz nic zachwycającego. Area control na dwoje to niestety nieciekawy przerywnik od kart, zdecydowanie dla większej grupy.

Keyforge - zadecydowała wyprzedaż Rebela. Po raz pierwszy sięgnąłem po ten tytuł. Zapoznałem się z recenzjami (Gambit, Kaczmar) i nie liczyłem na nic specjalnego, a tu takie zaskoczenie. Momentalnie zamówiliśmy kilkanaście talii. Świetna karcianka na dwoje. Momentalnie zjadła nasze zainteresowanie "Tyranami Underdarku"
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: kastration »

Dodatek do Pól Arle - Handel i Herbata, bo... po kilku grach widzę ogromny potencjał, a czemu by nie spróbować dodać nowego gracza i kolejnych elementów.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: krzyss »

Caylus 1303, Wysokie Napięcie, Little Town - bo były na liście a trafilem w swietnych cenach:)

Żona mnie ubije...
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1804
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 78 times
Been thanked: 336 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: hipcio_stg »

krzyss pisze: 08 lis 2021, 06:32 Caylus 1303, Wysokie Napięcie, Little Town - bo były na liście a trafilem w swietnych cenach:)

Żona mnie ubije...
Gdzie trafiłeś Wysokie Napięcie i w jak bardzo atrakcyjnej cenie?
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: krzyss »

hipcio_stg pisze: 08 lis 2021, 07:16
krzyss pisze: 08 lis 2021, 06:32 Caylus 1303, Wysokie Napięcie, Little Town - bo były na liście a trafilem w swietnych cenach:)

Żona mnie ubije...
Gdzie trafiłeś Wysokie Napięcie i w jak bardzo atrakcyjnej cenie?
Używana 60zl. Ogłoszenie z forum, kupione przez olx by wysyłka była tania.
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1619
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 734 times
Been thanked: 1102 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: ave.crux »

Gloomhaven: Szczęki lwa
Chcieliśmy mieć grę, którą rozłożymy w dwójkę wieczorem i przeżyjemy jakąś część opowieści. Coś w deseń serialu, przy czym pozostaje dalej grą planszową.

Mr. Jack w Nowym Jorku
Na pudełku widnieje Bruno Cathala, więc na bank będzie to fajnie zbalansowana i strategiczna rozgrywka. Jego gry biorę w ciemno.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
Koklusz
Posty: 116
Rejestracja: 26 lis 2020, 16:47
Has thanked: 29 times
Been thanked: 40 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Koklusz »

BOLLO pisze: 05 lis 2021, 13:25 o kurka to by mi pasowało idealnie ale cena zabija....poczekam do wiosny i zrobie trasę z synem na piaskownicy, w końcu mam już odpowiednią stopę do robienia toru :lol:
Pitchcar na polskim amazonie ponad 270 zł więc cena rozwala, ale proponuję ci poszukać "Trefl Kapsle XXL".
Podobne rozwiązanie a na olx/allegro można znaleźć tą pozycję do 50 zł :)
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 935
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 328 times
Been thanked: 383 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: sliff »

KeyFroge bo wiadomo promka w rebelu i o ile obok gry może bym przeszedł obojętnie tak playmaty po 35zł mnie skusiły a dalej wiadomo z górki.
Kal-El83
Posty: 1152
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 243 times
Been thanked: 135 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Kal-El83 »

Karak z dodatkiem, bo po zagraniu w lokalnym klubie stwierdziłem, że sprawdzi sie do grania ja vs żona+syn (3,5l). Wczoraj po otwarciu paczuszki udało nam się zagraći nawet nasz maluch wysiedział zainteresowany polowaniem na smoka ponad godzinę :D :D :D
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Bohr
Posty: 167
Rejestracja: 16 maja 2009, 00:52
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 37 times
Been thanked: 42 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Bohr »

sliff pisze: 09 lis 2021, 10:22 KeyFroge bo wiadomo promka w rebelu i o ile obok gry może bym przeszedł obojętnie tak playmaty po 35zł mnie skusiły a dalej wiadomo z górki.
Przeklinam Cię :P Po Twoim poście namówiłem kolegę i poszło po 10 talii na łebka :)
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 935
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 328 times
Been thanked: 383 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: sliff »

Bohr pisze: 09 lis 2021, 16:47
sliff pisze: 09 lis 2021, 10:22 KeyFroge bo wiadomo promka w rebelu i o ile obok gry może bym przeszedł obojętnie tak playmaty po 35zł mnie skusiły a dalej wiadomo z górki.
Przeklinam Cię :P Po Twoim poście namówiłem kolegę i poszło po 10 talii na łebka :)
To za niecałe 2 stówy macie prawie 400 unikalnych partii zanim zagracie każdą kombinacje talii. źle ? :)
A tu się jeszcze jakiś zaczątek ligi tworzy. viewtopic.php?f=49&t=73580
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 876
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 302 times
Been thanked: 295 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: KOSHI »

EH Maski - bo była okazja w niezłej cenie (o ile można nazwać Maski pełnoprawnym dodatkiem). W sumie tylko ich mi brakowało, dodruku pewnie nie będzie bo nie cieszył się popularnością, a ceny ogólnie x 2 jak byłem zainteresowany.

Sword & Sorcery - bo chciałem jakiegoś dungeon crawlera. Szkoda, że mnie poniosło i nie zrobiłem reaserchu przed zakupem. Teraz mogę sobie tylko chlasnąć z płaskiego. Ten, kto pisał instrukcję, powinien zdechnąć w pierdlu w Sztumie. Popatrzyłem, poczytałem i poleciała w kąt. To jakiś koszmar jest... :evil:

Daily spawn set do Zombicide 2 ed bo takie ładne były te zombiaczki - teraz zastanawiam się na co mi to... :mrgreen:
Awatar użytkownika
Fyei
Posty: 396
Rejestracja: 13 lut 2018, 11:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 59 times
Been thanked: 170 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Fyei »

KOSHI pisze: 09 lis 2021, 21:24 Sword & Sorcery - bo chciałem jakiegoś dungeon crawlera. Szkoda, że mnie poniosło i nie zrobiłem reaserchu przed zakupem. Teraz mogę sobie tylko chlasnąć z płaskiego. Ten, kto pisał instrukcję, powinien zdechnąć w pierdlu w Sztumie. Popatrzyłem, poczytałem i poleciała w kąt. To jakiś koszmar jest... :evil:
S&S ma jedną z lepiej napisanych instrukcji jakie czytałam, fakt, jest długa, ale wszystko jest jasne, a jedyne czego brakuje to spisu odnośników. Aczkolwiek i tak łatwo znajdziesz odpowiedzi na nurtujące pytania ;).

A żeby nie było off topu, to co prawda nie kupione, ale dostane :D: Res Arcana, Unmatched, Istanbul kościany, Caracssone, Rzuć na tacę, Pandemic Gorąca Strefa Europa. Teraz trzeba to ograć.
"Jego zdaniem fakt, że osoba nieznająca ani jednej reguły gry zawsze wygrywa, oznaczał, że same te zasady zawierają jakiś poważny błąd"

Maziam figurki: https://www.instagram.com/against_the_greys/
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4730
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1244 times
Been thanked: 1457 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Mr_Fisq »

Food Chain Magnate - ze względu na stosunek ciężaru gry do prostoty/intuicyjności zasad - zasad nie jest mało, ale większość wydaje się "naturalna". Poza tym chciałem spróbować jakiegoś Splottera, a ten ma kilka zalet:
- jest dostępny
- nieźle chodzi na dwie osoby
- nie ma ceny z kosmosu
- jest po polsku
Sprzedam: Root z dodatkami, Lands of Galzyr, Sands of Shurax, Etherfields KS PL, Inferno i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Dhel
Posty: 708
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 476 times
Been thanked: 395 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Dhel »

Middara - bardzo chwalona, ogromna ilość grania, zobaczymy czy siądzie.
ODPOWIEDZ