Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 654
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 247 times
Been thanked: 373 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Nilis »

Dzięki za odpowiedzi i już nie zaśmiecam wątku. Mi ta mata na 2 osoby z miastem się nie podoba kolorystycznie. Wolę ciemniejsze kolory i skoro Zygfryd potwierdza że jest dobrej jakości to ją biere i nic i nikt mnie nie powstrzyma od kupienia pełnych zestawów...no chyba że user Miszon ale on ma jakieś konotacje z mrocznym siłami i jest wieszczem (nie)prawdziwej przyszłości
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Miszon
Posty: 2531
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 500 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

Hahaha, ja niby wieszczem? :lol:

Bierz pan zestaw, oczywiście!
Co do maty - używam po prostu czarnego neoprenu obszytego z jednej strony materiałem, który kiedyś zareklamowano w którymś z wątków, kupiłem za bezcen na allegro i działa dobrze :) .
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
kubaf7
Posty: 51
Rejestracja: 17 sty 2022, 19:16
Has thanked: 60 times
Been thanked: 22 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: kubaf7 »

ZygfrydDeLowe pisze: 29 sie 2023, 15:13
Nilis pisze: 29 sie 2023, 14:28 Czy ktoś z was ma takową matę do gry:

https://allegro.pl/oferta/mata-do-gry-p ... gJZPfD_BwE

Jeżeli tak to napiszcie jaka jest jej jakość.

Przez was i przez ten wątek wchodzę w Arkham Horror LCG. Nienawidzę was. Potrzebuje klimatycznej maty a z grafiką tytułową z Core boxa dawno się wyprzedała

Ja mam dokładnie taką. Jakość świetna, kolory dobre, ilustracja zaskakująco ostra, ogólnie nie mam zastrzeżeń.

Mapa z miastem mi niespecjalnie się podoba, bo w karciance to rzadko kiedy odwiedzamy to miasto nad mglistą Miskatonic, więc wybrałem coś bardziej uniwersalnego.
To fakt, jak na grę o nazwię Horror w ARKHAM, rzadko kiedy mamy być okazję w samym Arkham :P
Awatar użytkownika
ZygfrydDeLowe
Posty: 498
Rejestracja: 17 sty 2017, 13:47
Has thanked: 967 times
Been thanked: 215 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: ZygfrydDeLowe »

kubaf7 pisze: 29 sie 2023, 21:07

To fakt, jak na grę o nazwię Horror w ARKHAM, rzadko kiedy mamy być okazję w samym Arkham :P
Tak to już jest w korporacjach. Wymyślili sobie taką gręjak Arkham Horror i postanowili wydawać więcej gier opartych na, bezpłatnej już w wykorzystaniu, twórczości niejakiego Lovecrafta. Nie znam zawiłości zastrzegania praw intelektualnych za wielką kałużą, ale nie użyli z jakiegoś powodu powszechnie kojarzonego z Chaosium Cthulhu, ani nazwiska samego pisarza, tylko dumnie ukuli nazwę serii gier - Arkham Files.
I teraz copywriterzy stają na głowie, żeby kręcić się wokół tytułów, które muszą zawierać słowa kluczowe marki w rodzaju Arkham i Horror. Jak gwiazdy któremuś wyjątkowo pomyślnie się ułożą, to może nawet użyć obu.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1567
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 201 times
Been thanked: 598 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Ayaram »

Ano właśnie. Jakby pojawiła się gra od FFG z arkham w nazwie gdzie w ogóle nie pojawia się hasło arkham to też by mi już brewka nie tykła no bo przecież arkham = klimaty Lovecraftowe od FFG :D

Mi tam tak samo przeszkadza, że w Arkham horror mało biegamy po Arkham jak to, że we Władcy Pierścieni LCG mało za pierścieniem biegamy :wink:
Arius
Posty: 1435
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 310 times
Been thanked: 168 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Arius »

Ayaram pisze: 30 sie 2023, 09:24 Ano właśnie. Jakby pojawiła się gra od FFG z arkham w nazwie gdzie w ogóle nie pojawia się hasło arkham to też by mi już brewka nie tykła no bo przecież arkham = klimaty Lovecraftowe od FFG :D

Mi tam tak samo przeszkadza, że w Arkham horror mało biegamy po Arkham jak to, że we Władcy Pierścieni LCG mało za pierścieniem biegamy :wink:
Ludziom się nie da dogodzić.
Jakby wszystkie kampanie były w Arkham, to by marudzili, że chcą coś z Egiptu. Czemu nie ma Kadath? Fajnie by się wybrać do dżungli. A nie tylko to miasto i to miasto.
A jak jest jak jest to: ale za mało Arkham w Arkham ;)
Awatar użytkownika
Grellenort
Posty: 364
Rejestracja: 29 wrz 2018, 22:53
Has thanked: 34 times
Been thanked: 100 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Grellenort »

Jak dla mnie, w grze znaleziono złoty środek. Są kampanie w Arkham, są też takie, gdzie część ma tam miejsce, lub przynajmniej są wobec miasta inne pomniejsze odniesienia. To wystarczy. Tym bardziej, że jakoś biznesowo nie wyobrażam sobie rozdzielenia gry na Arkham Horror i Eldritch Horror LCG
nolify
Posty: 256
Rejestracja: 03 cze 2023, 20:44
Has thanked: 31 times
Been thanked: 103 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: nolify »

Zaraz, mało się biega po Arkham?

Noc Fanatyka, Arkham.
Dunbicz, Arkham.
Carcosa, Arkham.
Zapomniana Era, Arkham.
Przerwany Krąg, Arkham.
Dream Eaters, Arkham.

Można dorzucić kilka scenariuszy stand alone jeszcze. W sumie to miasteczko przewijało się często gęsto.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1567
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 201 times
Been thanked: 598 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Ayaram »

Koniec ogrywania Dunwich Rolandem i Sefinką.
Spoiler:
Muszczu
Posty: 80
Rejestracja: 13 wrz 2022, 16:03
Has thanked: 11 times
Been thanked: 10 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Muszczu »

Czy w Arkham LCG można na spokojnie grać na true solo ? W sensie grając tylko jednym badaczem
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4120
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 271 times
Been thanked: 939 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Muszczu pisze: 05 wrz 2023, 17:00 Czy w Arkham LCG można na spokojnie grać na true solo ? W sensie grając tylko jednym badaczem
Oczywiście, że można. Z jednej strony jest to mniej ciekawe mechanicznie ale bardziej klimatyczne(trzeba budować średniego zawodnika we wszystkim) a z drugiej jest to dodatkowa regrywalnośc. Grając na jednego i dwoch badaczy dość mocno się od siebie różni sposobem gry, ilością walki itd.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4779
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1039 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Trolliszcze »

Muszczu pisze: 05 wrz 2023, 17:00 Czy w Arkham LCG można na spokojnie grać na true solo ? W sensie grając tylko jednym badaczem
Można - ale na pewno nie spokojnie :D

Kampanie nie są nie do przejścia, ale z natury rzeczy true solo jest trudniej, bo: 1) musisz budować bardziej uniwersalnego badacza, który raczej w niczym nie będzie super mocny; 2) w większości scenariuszy przerobisz tylko część talii Mitów, i czasem karty ułożą się tak, że jest łatwo, a kiedy indziej tak, że masz wrażenie bezsilności.

Ponadto niektóre scenariusze zostały w wyraźny sposób zaprojektowane z myślą o współpracy badaczy, i nie zawsze są one na solo dobrze zbalansowane. Generalnie jeszcze na początku projektowania AH LCG ówczesny lead designer w jednym z wywiadów otwarcie powiedział, że gra nie jest balansowana do true solo; sprawdzają, czy scenariusz działa, ale niewiele ponad to.

Niemniej ja mam za sobą setki (dosłownie) rozgrywek true solo, które dały mi dużo frajdy.
Muszczu
Posty: 80
Rejestracja: 13 wrz 2022, 16:03
Has thanked: 11 times
Been thanked: 10 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Muszczu »

Ok to już trochę wiem :wink: kolejne pytanie, czy badacze z podstawki ogarną kampanie z dodatków przynajmniej tych początkowych
Awatar użytkownika
ZygfrydDeLowe
Posty: 498
Rejestracja: 17 sty 2017, 13:47
Has thanked: 967 times
Been thanked: 215 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: ZygfrydDeLowe »

Pewnie ogarną, ale największym ograniczeniem podstawki jest to, jak możesz budować talie badaczy. Warto zwiększyć swoją pulę kart o chociaż jedno rozszerzenie badaczy, żeby przejść od frustrującego do przyjemnego krańca spektrum odczuć płynących z rozgrywki.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4120
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 271 times
Been thanked: 939 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Muszczu pisze: 05 wrz 2023, 17:22 Ok to już trochę wiem :wink: kolejne pytanie, czy badacze z podstawki ogarną kampanie z dodatków przynajmniej tych początkowych
Podstawka ma mala pulę kart. Wendy to top tier jeśli chodzi o badaczy, Roland, Agnes i Daisy też należa do dobrych badaczy. Dunwich i Na krawędzi tym ogarniesz. W inne kampanie bym się nie zapuszczał chyba że na easy. Problem jest taki, że nie masz za wiele możliwości i jesteś skazany na bardzo ograniczone możliwości złożenia mocnego decku na podstawce(i to mówimy o tej nowej podstawce a nie starej). Ta gra a większości opiera się na budowaniu różnych fajnych decków i bawienia się na różne sposoby. Z ograniczoną pula kart już 3 cię podejście do danej kampanii będzie robić się nudne.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Miszon
Posty: 2531
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 500 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

Ale Wendy jest top tier na większej puli kart, na samej podstawce jest jedną ze słabszych (pamiątam jak spróbowałem zagrać podstawkę parą Wendy-Daisy - dopóki można było uciekać i trzeba było badać było super. Jak już trzeba było walczyć, to złożyłem grę po przegraniu z kapłanem w Zgromadzeniu, bo nie było sensu grać dalej)
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 654
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 247 times
Been thanked: 373 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Nilis »

Muszczu pisze: 05 wrz 2023, 17:00 Czy w Arkham LCG można na spokojnie grać na true solo ? W sensie grając tylko jednym badaczem
Właśnie zacząłem przygodę z Arkham Horror LCG i od razu zacząłem grać dwoma badaczami na dwie ręce. Gorąco polecam bo są świetne rozkminy kto ma być pierwszy, jak sobie pomagać itp.
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1567
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 201 times
Been thanked: 598 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Ayaram »

Muszczu pisze: 05 wrz 2023, 17:00 Czy w Arkham LCG można na spokojnie grać na true solo ? W sensie grając tylko jednym badaczem
Jako gorący zwolennik TRUE w trybach solo, arkham polecam jednak na 2 ręce.
True solo można sobie pograć, ale raczej wyciągając mocne działa. Najlepszych, najbardziej uniwersalnych badaczy, deck nastawiony typowo na skuteczność - najlepiej jeszcze mając ograną kampanie, by wiedzieć na co się przygotować przy budowaniu decku, a i tak losowość może nas zaboleć bardziej niż w przypadku 2 graczy. Jak chcemy się pobawić każdą postacią, testować nowe karciochy itp. to raczej tylko 2 ręce. Przynajmniej przy mniejszej kolekcji, mówię z doświadczenia osoby po 2 dodatkach badaczy i kampanijnych, może wraz z rozbudową kolekcji się to trochę poprawia.

Korci mnie, żeby spróbować jeszcze kiedyś jakby się człowiek bawił grając true solo mniej kampanijne, z powtarzaniem scenariuszy przy twardych przegranych, grając jako standalone czy cokolwiek..
Muszczu
Posty: 80
Rejestracja: 13 wrz 2022, 16:03
Has thanked: 11 times
Been thanked: 10 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Muszczu »

Lepiej kupić nowa wersje podstawki czy stara wystarczy do grania solo nawet na dwie ręce ?
Miszon
Posty: 2531
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 500 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

Najpierw będzie ci się wydawać, że wystarcza, ale potem stwierdzisz, że koniec tych męczarni, kupujesz drugą starą.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
kubaf7
Posty: 51
Rejestracja: 17 sty 2022, 19:16
Has thanked: 60 times
Been thanked: 22 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: kubaf7 »

Miszon pisze: 06 wrz 2023, 22:45 Najpierw będzie ci się wydawać, że wystarcza, ale potem stwierdzisz, że koniec tych męczarni, kupujesz drugą starą.
Dokładnie. A jak od razu kupisz nową, revisoned edition to dostaniesz wygodne pudełko w którym łatwiej będzie kupować kolejne dodatki do gry. Które kupisz na pewno.

Z bonusowych zagadnień: w nowej edycji jest kilka kart z późniejszych rozszerzeń których nie znajdziesz w dwóch starych podstawkach, a które dużo dają.
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 654
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 247 times
Been thanked: 373 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Nilis »

kubaf7 pisze: 06 wrz 2023, 23:10
Miszon pisze: 06 wrz 2023, 22:45 Najpierw będzie ci się wydawać, że wystarcza, ale potem stwierdzisz, że koniec tych męczarni, kupujesz drugą starą.
Dokładnie. A jak od razu kupisz nową, revisoned edition to dostaniesz wygodne pudełko w którym łatwiej będzie kupować kolejne dodatki do gry. Które kupisz na pewno.

Z bonusowych zagadnień: w nowej edycji jest kilka kart z późniejszych rozszerzeń których nie znajdziesz w dwóch starych podstawkach, a które dużo dają.
I dostaniesz woreczek chaosu :evil:
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Muszczu
Posty: 80
Rejestracja: 13 wrz 2022, 16:03
Has thanked: 11 times
Been thanked: 10 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Muszczu »

Dzięki za wszystkie odpowiedzi :) Zamówiłem na początek sam zestaw podstawowy ale w nowej edycji :)
nolify
Posty: 256
Rejestracja: 03 cze 2023, 20:44
Has thanked: 31 times
Been thanked: 103 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: nolify »

Jest jednak pewien łamiący serce minus grania true solo. Samemu nie rozwiniesz turbo plejsów Carsona..... :D
Awatar użytkownika
Chudej
Posty: 399
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:52
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 341 times
Been thanked: 309 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Chudej »

Grałem wczoraj niezależny scenariusz Szczęście i Szaleństwo w ramach odskoczni od Szkarłatnych Kluczy, które ledwo w sumie zaczęliśmy (intro i 1 podróż za nami).

Ależ to jest kolos, scenariusz jest 2-częściowy (pierwszą można pominąć, ale nie warto), a druga część na 3 badaczy zajęła nam jakieś 4.5h, a i tak nie udało się osiągnąć celu. W przeciwieństwie do innych scenariuszy nie ma tu za bardzo losowego setupu, mamy za to wiele gier losowych, które mają dostarczać różnorodności oraz multum celów, z których na pewno nie wszystkie da się spełnić za 1 podejściem. Chcąc, nie chcąc w te gry losowe (są chyba 4 różne) trzeba trochę grać, a pomaga przy tym liczenie kart, które moim współgraczom przypadło do gustu, jednak mi jakoś niespecjalnie, może dlatego, że wolę rozwiązywać w tej grze problemy bardziej tematycznie związane z tym co się dzieje na planszy. Scenariusz jednak zrobił na mnie pozytywne wrażenie, chociaż polecałbym podejmować się go z więcej niż 7 expa, które nam się udało dotąd zdobyć, bez 3 dmg z jednej akcji może być bardzo ciężko z niektórymi wrogami, a tych jest tu sporo takich bardzo uciążliwych. Niestety jako 1-stópkowy Norman Withers jestem skazany na walkę i z Uśmierceniem-3 i Piętnem Cthughi-1 trochę mnie to kosztowało akcji, ale i tak mam wrażenie, że było mi łatwiej niż żonie, która grała Rolandem z Runicznym Toporem (swoją drogą IMO jest to słaba broń). Mechanika alarmów każe nas jednak za walkę tutaj (jest to trochę frustrujące) i maksymalny poziom alarmu u chociaż jednej osoby jest raczej nieunikniony. Z tych wszystkich scenariuszy co grałem (Klątwa Rougarou, Karnawał Koszmarów, to i ostatnio jeszcze Hotel Excelsior) chyba ten mi się nawet podobał najbardziej, chociaż Hotel też wydaje się mieć spory potencjał.
ODPOWIEDZ