Ostatnio kupiliśmy...bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4563
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1701 times
Been thanked: 2142 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: PytonZCatanu »

Star Wars Rebelia

I was the Frugal One! It was said that I would destroy the Hype, not join them! Bring balance to the Budget, not leave it in darkness!

But now....I am one with the Force, and the Force is with Me!
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3568
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 452 times
Been thanked: 1058 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: psia.kostka »

PytonZCatanu pisze: 23 wrz 2023, 23:54 Star Wars Rebelia
A co z Rebelia: Imperium u wladzy?

Obrazek
Szukam/Kupie: Chronicle X, Tide of Iron, HoN, Laboratorium (1ed PSz), Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub] ʕ•ᴥ•ʔ
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4563
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1701 times
Been thanked: 2142 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: PytonZCatanu »

psia.kostka pisze: 24 wrz 2023, 05:27
PytonZCatanu pisze: 23 wrz 2023, 23:54 Star Wars Rebelia
A co z Rebelia: Imperium u wladzy?

Obrazek
Always two there are, no more, no less. A core box and an expansion.
Awatar użytkownika
kuleczka91
Posty: 417
Rejestracja: 10 lut 2020, 18:27
Has thanked: 619 times
Been thanked: 405 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: kuleczka91 »

- Insert do GWT Argentyna - bo nie wyobrażam sobie rozkładania tej gry bez insertu :)
- Władcy Oceanów + gumowe znaczniki zwierzątek - bo gra mi bardziej siadła niż Władcy Ziemi. Na nasz skład 2-3 osobowy lepiej nam się gra w Ocean. W dodatku nie ma w tej odsłonie tego żmudnego liczenia przewag tak często jak w pierwowzorze, dla mnie to było mega upierdliwe.
- Insert do Pór roku - bo chciałam mieć wszystko w jednym pudełku :)
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4563
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1701 times
Been thanked: 2142 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: PytonZCatanu »

kuleczka91 pisze: 24 wrz 2023, 10:32 - Insert do GWT Argentyna - bo nie wyobrażam sobie rozkładania tej gry bez insertu :)
- Władcy Oceanów + gumowe znaczniki zwierzątek - bo gra mi bardziej siadła niż Władcy Ziemi. Na nasz skład 2-3 osobowy lepiej nam się gra w Ocean. W dodatku nie ma w tej odsłonie tego żmudnego liczenia przewag tak często jak w pierwowzorze, dla mnie to było mega upierdliwe.
- Insert do Pór roku - bo chciałam mieć wszystko w jednym pudełku :)
Gumowe zwierzątka - doprecyzujesz? 😊
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1601
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: eveni »

Awatar użytkownika
kuleczka91
Posty: 417
Rejestracja: 10 lut 2020, 18:27
Has thanked: 619 times
Been thanked: 405 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: kuleczka91 »

PytonZCatanu pisze: 24 wrz 2023, 10:57 Gumowe zwierzątka - doprecyzujesz? 😊
Stwierdziłam, że ładniej się to prezentuje niż kolorowe kosteczki :D Jedynie co mnie zastanawia jak to się ma w praktyce, czy mimo wszystko prościej nie będzie przesuwać kostek niż przenosić te zwierzaki xD No, ale póki co ciężko powiedzieć, bo te zwierzaki mi blokują wysyłkę zamówienia. Podobno mają być na koniec września początek października, ale to była jedyna rzecz jaka mnie powstrzymała od kupna Władców od razu na Planszówkach w Spodku :)
Spoiler:
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4730
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1244 times
Been thanked: 1457 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Mr_Fisq »

Temat pęset do gier wojennych wydzieliłem do:
viewtopic.php?p=1594341#p1594341
Sprzedam: Root z dodatkami, Lands of Galzyr, Sands of Shurax, Etherfields KS PL, Inferno i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1601
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: eveni »

Od zmierzchu do świtu - bo jak nie kupić w cenie 60 zł z wysyłką. Czytałam opinie o tej grze, dość średnie, ale miałam ochotę sama zagrać i sprawdzić.
Awatar użytkownika
Mark442
Posty: 91
Rejestracja: 25 wrz 2019, 11:11
Has thanked: 252 times
Been thanked: 64 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Mark442 »

W ostatnich dwóch miesiącach trochę gier się pojawiło w kolekcji:

- Eclipse Second Down for the Galaxy, bo ceny gry zaczęły szybować, więc był najwyższy czas, aby zniknęła z radaru i pojawiła się na półce. Od razu zaskarbiła sobie miejsce w serduchach graczy w moim gronie. Dla mnie to gra prawie ideał... mimo dużej losowości :lol:

- Darwin`s Journey, z dużym dodatkiem i małymi dodatkami, ale bez zbędnych gadżetów, bo lubimy włoską szkołę gier planszowych (no, może z pewnymi wyjątkami, jak Tabannusi, czy Tawantinsuyu),

- Anachrony, bo w końcu udało się upolować na OLX w normalnej, ludzkiej cenie i praktycznie nóweczka po jednej partii. No i dojrzałem do posiadania własnego egzemplarza,

- Concordia Salsa, bo to chyba był ostatni egzemplarz w wersji PL w kraju, nóweczka w folii i to w przyzwoitej cenie,

- A Feast for Odin z dodatkiem, bo to gra z pierwszej 100 BGG i chyba najlepsza gra mistrza Uwego,

- Clank!: Catacombs, bo mając wszystkie Brzdęki i wszystkie dodatki, wstyd byłby nie posiadać ostatniego Brzdęka :)

- Great Western Trail z dodatkiem, bo i w tym przypadku dojrzałem do posiadania własnego egzemplarza...

W ten sposób plan i noworoczne postanowienie o zakupie tylko i wyłącznie jednej gry miesięcznie i jednego dodatku "spalił na panewce" (??), ale dopiero we wrześniu. Ale skoro pod koniec lipca pojawił się nowy regał... :roll:
Mark
___________________________
Patchwork to nie moja bajka !!
Atk
Posty: 1406
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 501 times
Been thanked: 288 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Atk »

Od kwietnia się dobrze trzymałem i się sypnęło :roll:

Magia i Myszy+ Tzolkin- jakiś miły forumowiczów nie chciał w sumie za to mln zł, więc kupiłem

Opowieści z Pryncypii- odebrałem od koleżanki MM, przy okazji wszędzie promki na halloween, to stwiedzilem, że zamknę zbieranie tych 3 jego gier (Opowieści na półce)

The King is dead- bo chłopaki z KPiB chwalili i chce sprawdzić, czy takie dobre jak mówią.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3371
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1047 times
Been thanked: 2039 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Ardel12 »

Wrzesień mnie wypłukał z kasy:
Wielka Draka w Małym Mieście Gameplay all in - gra za mną chodziła od pierwszego KS. Tutaj w końcu pękłem, bo cena jest po prostu genialna w porównaniu do angielskiego wydania. Boss battlery uwielbiam, ale posiadam same wielkie kobyły, więc tutaj liczę na krótkie kampanie, które dadzą równie opakowane wrażenia w świetnym graficznym stylu i jajcarskim podejściu.

Isofarian Guards - wsparłem finalnie podstawkę w kampanii. Wielkie pudło, 5 kampanii, gra pod 1-2 osoby i łatwe składanie/rozkładanie. Cena boli, ale na to nie liczę z wydaniem w polskiej wersji, więc nie miałem na co czekać.

Voidfall - wiele pozytywnych opinii z każdego zakątka internetu dało mi do myślenia. Obejrzałem rozgrywkę i stwierdziłem, że sprawdzić to wręcz muszę. Znajomi nie mają, gra leży w moim obszarze zainteresowań(solo wygląda ciekawie), a japanczyk załatwił mi w cenie poniżej 1k wersję Galactic. Co najwyżej puszczę dalej. Muszę tylko szybko znaleźć na to czas, póki hype jest wywalony w kosmos xD

Shadow of Brimstone - tutaj kolejne dodatki i podstawki. W sumie ogarnąłem tyle contentu, że chyba samo sklejenie zajmie mi pół roku, a gdzie granie i malowanie xD Gra kupiła mnie opcją rozegrania scenariuszy niczym w Westworld gdzie najpierw mierzymy się z przeciwnikami z dzikiego zachodu by nagle przeskoczyć do innego świata(a to japonii, wnętrzności wielkiej bestii czy w kosmos). Gra niestety dość ciężko dostępna jak chodzi o część dodatków. Tutaj polecam udać się do Mepel, bo są w stanie często ściągnąć na życzenie dany dodatek.

Pandemic Legacy 1 Niebieska - cena z okazji jesiennych wyprzedaży kupiła mnie z miejsca. Na grę polowałem właśnie w okolicach tej ceny, gdyż oryginału nie trawię, ale wielu graczy mówiło, że doświadczenie w Legacy jest zgoła odmienne i moje zarzuty tam się nie pojawią. Jestem ciekaw.

Więcej gier nie pamiętam, za wszystkie bardzo żałuje wydanych pieniędzy, ale trzeba z czegoś w życiu czerpać przyjemność :D
Sar_fig
Posty: 1
Rejestracja: 01 paź 2023, 13:58

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Sar_fig »

A masz może jeszcze Mechs vs Minions? Czy już sprzedałeś? :D
ceerha
Posty: 35
Rejestracja: 13 sty 2020, 22:15
Has thanked: 22 times
Been thanked: 32 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: ceerha »

Ostatnio zakupiłem Age od innovation - o polskiej wersji póki co nic nie słychać ( jak zresztą o dodruku Projektu Gaja), angielska wersja zaczęła znikać ze sklepów, jako fan poprzedniczek musiałem się skusić. Dzisiaj grałem pierwszą partię, zapowiada się lepiej niż PG i TM, nie żałuję ;)
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 654
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 247 times
Been thanked: 373 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Nilis »

Ardel12 pisze: 30 wrz 2023, 20:56 Wrzesień mnie wypłukał z kasy:
O człowieku. Ty tyle kupiłeś na raz? :shock: I jeszcze znajdziesz czas ograć te wszystkie kampanie? Szacun
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: RUNner »

Nilis pisze: 03 paź 2023, 09:44 O człowieku. Ty tyle kupiłeś na raz? :shock: I jeszcze znajdziesz czas ograć te wszystkie kampanie? Szacun
Serio uważasz że ktoś tu gry kupuje żeby w nie grać?? :wink:
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4563
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1701 times
Been thanked: 2142 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: PytonZCatanu »

Stałem ostatnio w rozkroku. Age of Innovation była w dobrej cenie (rabat planszostrefa), a z zamiłowania do Projektu Gaja wynika, że to jest gra której co najmniej chciałbym spróbować.

Jednak zdecydowałem sie na inny zakup. Jest gra, którą uwielbiam, w którą grywam online, w którą grywam ze znajomymi, ALE której nie miałem w kolekcji.... Właśnie pojawiła się przedsprzedaż tzw. edycji kompletnej. Gra podstawowa, dodatek, minidodek i promka one in the force....

Uległem ciemnej stronie mocy i od 17 października stanę się posiadaczem PODWODNYCH MIAST. Polecam każdemu eurograczowi!
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 654
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 247 times
Been thanked: 373 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Nilis »

RUNner pisze: 03 paź 2023, 09:54
Nilis pisze: 03 paź 2023, 09:44 O człowieku. Ty tyle kupiłeś na raz? :shock: I jeszcze znajdziesz czas ograć te wszystkie kampanie? Szacun
Serio uważasz że ktoś tu gry kupuje żeby w nie grać?? :wink:
Niektórzy, czasem... piszą że przeszli jakąś kampanię przypadkiem :wink:
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Awatar użytkownika
Koklusz
Posty: 116
Rejestracja: 26 lis 2020, 16:47
Has thanked: 29 times
Been thanked: 40 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Koklusz »

Po rozegraniu ok 150 gier dwuosobowych w Setup na BGA w końcu skusiłem się na zakup fizycznej kopii bo była dobra okazja na OLX.

Planuję tą grą zarazić rodzićow, żeby potem mogli w coś grać z wnukami :)
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3371
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1047 times
Been thanked: 2039 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Ardel12 »

Nilis pisze: 03 paź 2023, 09:44
Ardel12 pisze: 30 wrz 2023, 20:56 Wrzesień mnie wypłukał z kasy:
O człowieku. Ty tyle kupiłeś na raz? :shock: I jeszcze znajdziesz czas ograć te wszystkie kampanie? Szacun
Zauważ, że IG i Draka to gry ze wspieraczek, więc wpadną za rok jak nie dalej.
Jeśli obserwujesz gry kampanijne na forum to mogłeś zauważyć, że potrafię je pocisnąć w niezłym tempie(GH i Middara Akt1 w kwartał, Łowcy 2144 w miesiąc obie kampanie itd.).
Dodatkowo gry kampanijne gram w domu a resztę na mieście z paczką znajomych, więc taki Voidfall czy inne gry na partię długo nie czekają :)

Dodatkowo często wchodzę Allin i faktycznie ogrywam zawartość(tylko gra musi podejść, bo jak ciśnienie by kampanię dokulać do końca mam, ale już rzucać się na dodatkowe misje jak podstawka nie siadła to zamiaru nie mam i wtedy w folii sprzedaję).
RUNner pisze: 03 paź 2023, 09:54 Serio uważasz że ktoś tu gry kupuje żeby w nie grać??
Bez przesady :D U mnie liczba gier bez żadnej partii zwykle oscyluje w okolicach 0. Teraz gorzej trochę, bo 3-4 mam w folii, no ale KS trochę w jednym czasie przyszło i się tak złożyło.

Ja to chcę ściąć liczbę kupowanych gier w kolejnym roku do zera(nie licząc dodatków do już posiadanych). Teraz zaczęła mi kupka wstydu rosnąć. Przeliczyłem ile mam gier zamówionych no i w sumie kolejny rok chcę spędzić na ogrywaniu kolekcji i pozbywaniu się kolejnych tytułów. Nowinki ogram na mieście dzięki kolegom. Jestem ciekaw:
A) Dam radę nic nie kupować(jeszcze myślę o furtce na 1-2KS, bo potem cena jest zabójcza z drugiej ręki)
B) Jak to wyjdzie w praniu(nie będę czuł lipy, że nie mam nowinek do ogrania, czy tytuły w kolekcji wytrzymają takie tempo ogrywania itd.)
C) Co z wolnym czasem(teraz sporo idzie na sprawdzanie nowych tytułów, a tak, to w sumie po co miałbym się interesować jak i tak nie kupię xD)
Eksperyment już dałem pod pieczątkę żony, więc nie wywinę się :) Będę dawał znać w grze miesiąca jak mi idzie.
Atk
Posty: 1406
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 501 times
Been thanked: 288 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Atk »

PytonZCatanu pisze: 03 paź 2023, 09:59 ...promka one in the force....
Co to za promka? Bo info znaleźć nie mogę 🤔
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4563
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1701 times
Been thanked: 2142 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: PytonZCatanu »

Atk pisze: 03 paź 2023, 13:27
PytonZCatanu pisze: 03 paź 2023, 09:59 ...promka one in the force....
Co to za promka? Bo info znaleźć nie mogę 🤔
Gra podstawowa, dodatek, minidodek i promka WSZYSTKO W JEDNYM ZESTAWIE one in the force....
:)
Atk
Posty: 1406
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 501 times
Been thanked: 288 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Atk »

PytonZCatanu pisze: 03 paź 2023, 13:37
Atk pisze: 03 paź 2023, 13:27
PytonZCatanu pisze: 03 paź 2023, 09:59 ...promka one in the force....
Co to za promka? Bo info znaleźć nie mogę 🤔
Gra podstawowa, dodatek, minidodek i promka WSZYSTKO W JEDNYM ZESTAWIE one in the force....
:)
A już myślałem, że wydali coś bez mojej wiedzy 😂
Dante
Posty: 43
Rejestracja: 09 sie 2015, 00:12
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Dante »

Ostatnio tylko Dune: Ecaz & Moritani expansion.
Awatar użytkownika
miker
Posty: 708
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 552 times
Been thanked: 423 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: miker »

Ostatnio znowu coś kupiłem i chyba mam problem. Może nie gigantycznych rozmiarów, ale… Chcę poznawać nowe gry, a z racji wieku i obowiązków, nie bardzo jest na nie czas. Ktoś pomoże jak zrobić detoks? Pomocy!

Decrypto - bo potrzebowałem gry imprezowej na wakacje z dorosłymi (głównie gram tylko z żoną lub rodzinnie)

Tiletum - bo była promka od Rebela i wpadło najtaniej na rynku, a rozgrywka mi się spodobała jakiś czas temu. Generalnie miałem jej nie kupować, no ale promka… :(

Takenoko Chibis - bo dzieciaki lubią grać w Takenoko, a wbrew pozorom ta gra daje trochę do myślenia. Tym razem Smyk i najniższa cena zbita dodatkowa kuponem 20 zł, więc jak nie brać? (Help!)

Wyprawa Darwina + Ziemia Ognista - bo chciejstwo. Bo lubię worker placement i po obejrzeniu rozgrywki (a niech Cię Gandalf i Barolek!) oraz usłyszeniu polecajki Darwina od konkurencji Portalu (szok!), to FOMO weszło na pełnym gazie. Niestety (a może stety) sensowne dodatki (Robotnik Darwin, Scenariusze, Wielki statek) już się wyprzedały, więc ich nie mam. Może w przyszłości, a może w ogóle o ile się opamiętam?

Ark Nova: Wodny świat - bo muszę to mieć. Po 67 rozgrywkach z żoną w Ark Nova, to był „instant buy” od Portalu z dodatkowymi żetonami zwierzątek, bo one nam naprawdę robią robotę. Imersja ;) Tego to nawet nie żałuję i nie żałuję, że więcej wydałem niż w innym sklepie. Tu FOMO czekało aż będę mógł kliknąć „kupuj” jako pierwszy.

Barrage: New Lands + Executive Officer Promo E - bo Barrage to fajna złośliwa gra. Mam tylko nadzieję, że nie dojadą do literki „Z” z executive officers, bo będzie ciężko…

And the last but not least!

Star Wars Imperium Atakuje - Boba Fett, Jabba the Hutt, Darth Maul i Ahsoka Tano - w wersjach angielsko-włoskich (nadal nie wiem co zrobić z tłumaczeniem z włoskiego), no ale to jest nasz najdroższy obecnie i najbardziej ulubiony dungeon crawler, więc nie mogło być inaczej.

Help! Help! Help!
ODPOWIEDZ