This War of Mine - zasady, wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3239
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 69 times
Kontakt:

Re: This War of Mine - zasady, wątpliwości

Post autor: Veridiana »

zuroslawski pisze: 29 mar 2024, 12:03 3. Kwestia snu, czy majac zmeczenie na poziomie 3 czyli moge wykonac tylko jedna akcje, ide sie drzemnac i moje zmeczenie wraca na poziom 1 czyli mam dwie akcje. Czy moge teraz wykonac dodatkowa jedna akcje, poniewaz jedna zuzylem na drzemke ? czy po drzemce mam jeszcze dwie akcje do wykonania?
Kropki na żetonach stanu należy traktować jako liczniki kolejnych rund akcji a nie jako LICZBĘ AKCJI. Zawsze śledź, która jest runda akcji i postać może w niej wykonać akcję, jeśli kropka przypisana do tej rundy jej na to pozwala. Nie powinno być wtedy problemu z liczeniem.
Awatar użytkownika
zuroslawski
Posty: 119
Rejestracja: 21 paź 2013, 13:49
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: This War of Mine - zasady, wątpliwości

Post autor: zuroslawski »

Veridiana pisze: 29 mar 2024, 13:02
zuroslawski pisze: 29 mar 2024, 12:03 3. Kwestia snu, czy majac zmeczenie na poziomie 3 czyli moge wykonac tylko jedna akcje, ide sie drzemnac i moje zmeczenie wraca na poziom 1 czyli mam dwie akcje. Czy moge teraz wykonac dodatkowa jedna akcje, poniewaz jedna zuzylem na drzemke ? czy po drzemce mam jeszcze dwie akcje do wykonania?
Kropki na żetonach stanu należy traktować jako liczniki kolejnych rund akcji a nie jako LICZBĘ AKCJI. Zawsze śledź, która jest runda akcji i postać może w niej wykonać akcję, jeśli kropka przypisana do tej rundy jej na to pozwala. Nie powinno być wtedy problemu z liczeniem.
To w takim razie chyba zle gralem, poniewaz myslalem ze to jest liczba akcji.


Obrazek

Czyli w takiej sytuacji, w pierwszej rundzie akcje wykonuje Katia, w drugiej rundzie Cveta i Katia, w trzeciej rundzie Aricia ?

A co jesli Aricia pojde sie zdrzemnac w ostatniej 3 rundzie, jej poziom wzrosnie do 1 czyli bedzie miec 3 zapelnione kropki. Ale to byla 3 runda akcji wiec ona juz nic wiecej nie moze zrobic w fazie akcji i rzechodzimy do kolejnej fazy wieczoru ?
Pollus89
Posty: 58
Rejestracja: 20 lut 2020, 10:59
Has thanked: 6 times
Been thanked: 17 times

Re: This War of Mine - zasady, wątpliwości

Post autor: Pollus89 »

zuroslawski pisze: 30 mar 2024, 07:52
Obrazek

Czyli w takiej sytuacji, w pierwszej rundzie akcje wykonuje Katia, w drugiej rundzie Cveta i Katia, w trzeciej rundzie Aricia ?

A co jesli Aricia pojde sie zdrzemnac w ostatniej 3 rundzie, jej poziom wzrosnie do 1 czyli bedzie miec 3 zapelnione kropki. Ale to byla 3 runda akcji wiec ona juz nic wiecej nie moze zrobic w fazie akcji i rzechodzimy do kolejnej fazy wieczoru ?
Od złej strony to sprawdzasz. W 1 rundzie akcje wykonują wszystkie postacie. W 2 Cveta i Katia, a w 3 tylko Katia.
Awatar użytkownika
zuroslawski
Posty: 119
Rejestracja: 21 paź 2013, 13:49
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: This War of Mine - zasady, wątpliwości

Post autor: zuroslawski »

ooo Boziu. Faktycznie. Czyli jak Aricia pojdzie sie drzemnac to bedzie miec jeszcze dwie akcje do wykonania w kolejnych rundach. Mam nadzieje ze teraz dobrze ogarniam.
Pollus89
Posty: 58
Rejestracja: 20 lut 2020, 10:59
Has thanked: 6 times
Been thanked: 17 times

Re: This War of Mine - zasady, wątpliwości

Post autor: Pollus89 »

zuroslawski pisze: 30 mar 2024, 10:33 ooo Boziu. Faktycznie. Czyli jak Aricia pojdzie sie drzemnac to bedzie miec jeszcze dwie akcje do wykonania w kolejnych rundach. Mam nadzieje ze teraz dobrze ogarniam.
Tak, teraz dobrze kminisz :)
Awatar użytkownika
Erni
Posty: 348
Rejestracja: 07 gru 2013, 23:06
Lokalizacja: Jakaś wiocha pod Gnieznem
Has thanked: 69 times
Been thanked: 74 times

Re: This War of Mine - zasady, wątpliwości

Post autor: Erni »

zuroslawski pisze: 30 mar 2024, 10:33 ooo Boziu. Faktycznie. Czyli jak Aricia pojdzie sie drzemnac to bedzie miec jeszcze dwie akcje do wykonania w kolejnych rundach. Mam nadzieje ze teraz dobrze ogarniam.
Jeżeli Arica ma Zmęczenie 3 (jedna biała kropka i dwie czarne), to może wykonać tylko pierwszą akcję. Jeżeli akcją tą będzie drzemka w łóżku, zmęczenie Aricii zmniejszy się o dwa stopnie (z 3 na 1), a Zmęczenie na poziomie 1 to dwie białe kropki i jedna czarna, co oznacza, że Arica będzie mogła wykonać jeszcze tylko jedną akcję dzienną (drugą).
Awatar użytkownika
zuroslawski
Posty: 119
Rejestracja: 21 paź 2013, 13:49
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: This War of Mine - zasady, wątpliwości

Post autor: zuroslawski »

A jeśli w pierwszej akcji dołączyła do mnie postać która ma rany na poziomie 2 czyli ma jedną akcję do wykonania to idąc powyższymi podpowiedziami to czy wykona tą akcję w kolejnej rundzie akcji czy ta akcja już przeszła i nie będzie jej mogła wykonać?
Awatar użytkownika
Erni
Posty: 348
Rejestracja: 07 gru 2013, 23:06
Lokalizacja: Jakaś wiocha pod Gnieznem
Has thanked: 69 times
Been thanked: 74 times

Re: This War of Mine - zasady, wątpliwości

Post autor: Erni »

Taka postać w ramach pierwszej akcji dołącza do grupy. Akcje druga i trzecia są dla niej niestety niedostępne.
Awatar użytkownika
zuroslawski
Posty: 119
Rejestracja: 21 paź 2013, 13:49
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: This War of Mine - zasady, wątpliwości

Post autor: zuroslawski »

Ok, dzięki, to teraz wszystko jasne
Qbek
Posty: 1
Rejestracja: 02 cze 2024, 07:39

Re: This War of Mine - zasady, wątpliwości

Post autor: Qbek »

Mam pytanie

1.W fazie ŚWITU jak dobiera się 2 karty akcji specjalnych i wybiera się jedną, to ja te karty mam do momentu aż ich użyje czy po jakimś czasie je odrzucam?

2. Jeśli ginie jakaś postać i zostaje mi jedna to nie może odpocząć ani iść na wyprawę (ktoś musi być na Warcie) to znaczy że za chwilę umrze z głodu to co wtedy się robi? Dobiera się kartę postaci? Przybyszów?

3. Jeżeli jakaś postać popełni samobójstwo lub ucieknie to wpływa to na depresję reszty postaci?

4. Ile ran leczy opatrunek? Ile choroby leczy lek? Ile choroby leczy lek ziołowy?

5. W fazie WYPRAWY jak dojdzie do sytuacji wyciągnięcia karty MIESZKAŃCÓW i trafi mi się szczur to mogę go złapać, ale jak?

6. Czy jeżeli buduje się na przykład łózko a postaci została 1 akcja to zużywa tą akcję aby zbudować łóżko, czy może od razu się na nim położyć czy muszę poczekać na następny dzień aby zużyła tą akcję na sen?

7. Kiedy mogę korzystać ze SCHOWEK X5 ?
ODPOWIEDZ