[Wrocław] Gramy na Gaju

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Mongea
Posty: 361
Rejestracja: 14 kwie 2010, 15:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: Mongea »

pattom pisze: Jeszcze dopytam.
Czy na drugim stole graliście w Troyes ?
No i czy Troyes czy Zamki Burgundii do rodzinnego grania ? :) (klimat przede wszystkim preferuję :) )
oba tytuły dalekie są od "Family games"
więc jeśli planujesz siąść z żoną i latoroślą to zdecydowanie polecam coś innego
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: pattom »

Mongea pisze:
pattom pisze: Jeszcze dopytam.
Czy na drugim stole graliście w Troyes ?
No i czy Troyes czy Zamki Burgundii do rodzinnego grania ? :) (klimat przede wszystkim preferuję :) )
oba tytuły dalekie są od "Family games"
więc jeśli planujesz siąść z żoną i latoroślą to zdecydowanie polecam coś innego
Hmm... pomyślę :-)
Ostatnio zaaplikowałem Maryśce (7 lat) Agricolę wariant rodzinny i poszło chociaż widziałem znudzenie tłumaczeniem zasad :), w grze już było lepiej :-)
Mongea
Posty: 361
Rejestracja: 14 kwie 2010, 15:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: Mongea »

pattom pisze: Hmm... pomyślę :-)
Ostatnio zaaplikowałem Maryśce (7 lat) Agricolę wariant rodzinny i poszło chociaż widziałem znudzenie tłumaczeniem zasad :), w grze już było lepiej :-)
musisz kiedyś wpaść z Marysią (nawet poza oficjalnym graniem), zaciągnę swoją 7-latkę - długo namawiać jej nie trzeba - zawsze chętna i sprawdzimy jak to chodzi ;)
mojej podeszło (choć strategii jeszcze nie za wiele):
- carcassone
- manila
- niagara
- ubongo
- maniki
no i oczywiście pędzące żółwie i skubane kurczaki (to to co mi tak na szybko przychodzi do głowy)
Dabliu wspominał, że świetnie u nich się sprawdza Takenoko
Awatar użytkownika
virco
Posty: 1463
Rejestracja: 15 gru 2010, 15:31
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: virco »

Mi Eclipse podeszło bardzo :)
Euro czy nie klimacik ma i jak nie ma z kim zagrac w TI to Eclipsa na stol wyjac mozna :)

Wielkie dzieki za gre :) i jestem zawsze chetny na kolejna sesje przy tej grze :) moze za tydzien :) ?

p.s.
ja rowniez chetnie sproboje zmierzyc sie z terra mistica :)
moze za 4 razem bedzie lepiej :) ...


pozdrawiam
Tomek
Click me for -> Virco BGG Collection
Click me for -> Virco Forum Topic Buy/Sale/Trade
Stałe rabaty : planszostrefa.pl 10% | zgrami.pl 10% | 3trolle.pl 5% | planszak.pl 5%
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: pattom »

Mongea pisze:
musisz kiedyś wpaść z Marysią (nawet poza oficjalnym graniem), zaciągnę swoją 7-latkę - długo namawiać jej nie trzeba - zawsze chętna i sprawdzimy jak to chodzi ;)
mojej podeszło (choć strategii jeszcze nie za wiele):
- carcassone
Czemu nie.

Pokaż swojej córce Agricola: Chłopi i ich zwierzyniec, prostsze i krótkie, dzieci się nie znudzą :-) później z dużą Agricolą będzie prościej, przynajmniej u mnie zadziałało :-).

W Carcasonne moja Maryśka też lubi i widzą, że już planuje jak by tu przejąć moje miasteczka :-) a to podstępem wstawić swoich a to Smoka nasłać, a to rycerza w księżniczce rozkochać do ..."nieprzytomności" :P
Awatar użytkownika
stanislaw84
Posty: 22
Rejestracja: 12 gru 2012, 21:01
Lokalizacja: Piła / Wrocław

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: stanislaw84 »

Ja również dziękuję za wspólne granie. Było mi bardzo miło Was poznać. Po sesji postaram się częściej pojawiać.

Pozdrawiam
Mongea
Posty: 361
Rejestracja: 14 kwie 2010, 15:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: Mongea »

pattom pisze: Pokaż swojej córce Agricola: Chłopi i ich zwierzyniec, prostsze i krótkie, dzieci się nie znudzą :-) później z dużą Agricolą będzie prościej, przynajmniej u mnie zadziałało :-).
W Carcasonne moja Maryśka też lubi i widzą, że już planuje jak by tu przejąć moje miasteczka :-) a to podstępem wstawić swoich a to Smoka nasłać, a to rycerza w księżniczce rozkochać do ..."nieprzytomności" :P
problem w tym, że Agricoli: chłopi ... nie mamy... więc będę musiała się uśmiechnąć
carcassonne też tylko w podstawkę graliśmy - siostra ma big boxa, ale dodatki jeszcze nie zagrane
piogar
Posty: 416
Rejestracja: 21 wrz 2012, 17:30
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: piogar »

Ja mam Agricole: Chlopi... jesli bys chciala.
salane
Posty: 278
Rejestracja: 05 lip 2012, 12:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: salane »

pattom pisze:Ja również dziękuję Monice za gościnę, współgraczom za grę w Eclipse i Tomkowi za tłumaczenie zasad :-)

Eclipse bardzo fajna gra i mam nadzieję grać w nią częściej :)

A wracając jeszcze do gry Terra Mystica, w którą kiedyś graliśmy to muszę przyznać, że po pewnych przemyśleniach gra wydaje się interesująca :-) i chętnie zagram w nią ponownie.

Jeszcze dopytam.
Czy na drugim stole graliście w Troyes ?
No i czy Troyes czy Zamki Burgundii do rodzinnego grania ? :) (klimat przede wszystkim preferuję :) )
Zawsze do usług w tłumaczeniu reguł :). Eclipse to rzeczywiście dobra gra ma swoje walory. Terra Mystica czemu nie, w szczególności że można by zagrać z normalnym setupem, czyli sami decydujemy gdzie zaczynamy i z 6 losowymi (nie ustalonymi) celami punktowymi na każdą z rund, gra wtedy za każdym razem inaczej wygląda. Troyes czy Zamki w moim mniemaniu można nazwać rodzinnymi bo gram najczęściej z Kasią a stanowimy rodzinę :) Ida nie ma głowy do takich gier (chyba po mamie :-D), choć 4,5 roku może być wymówką (wierzcie mi nie powinno być!). Zamki Burgundii to gra idealna na 2,3 osoby (ze względu na czas rozgrywki i downtime). Troyes jest w moim mniemaniu prostszą grą i łagodniejszą, dającą podobną satysfakcję.
Mongea pisze:dzięki, było miło jak zwykle... znowu salane o kilka pkt. wyprzedził mnie w Troyes (jednak trzeba inwestować w katedrę, no i następnym razem siedzisz po mojej lewej stronie :wink: )
dzięki też za lekcję king makingu w Samuraju...
Baloon Cup - bardzo przyjemny filerek ;) - co za słuch - kosteczka faktycznie głęboko pod kanapą - toż ja kota tresowanego nie potrzebuję :mrgreen:
Następnym razem spróbuję nieco innej strategii :) i mogę siedzieć nawet dwa miejsca po twojej lewej stronie :P
W samuraju mój plan nie był kingmakingowy, częściowo się udał bo odwiodłem stanisław84 od innej akcji która dla mnie wydawała się oczywista, dzięki temu zdobyłem za dwie turzy dwie figurki (więc dzięki tej akcji zrównałem wszystkich i wóciłem do gry), co prawda nie upilnowałem jednej, przez co miałem tyle co inni figurek a najwięcej ryżu bo 6, wystarczyła mi jedna jakakolwiek do zwycięstwa (prócz ryżu), a o to mnie nie podejrzewaliście :) i tu miałem szanse hehe
Mongea[/quote]
virco pisze:Mi Eclipse podeszło bardzo :)
Euro czy nie klimacik ma i jak nie ma z kim zagrac w TI to Eclipsa na stol wyjac mozna :)

Tomek
Dobre Euro bez epickości i poczucia że robię naprawdę coś ważnego, że buduję cywilizację :) Zazwyczaj klimat buduje się poprzez fabularny opis świata i historię z nim związane których tu brak, co nie szkodzi grze bo o to właśnie chodziło w zrobieniu takiej wersji dla ludzi którzy, nie mają czasu spędzać wielu godzin na czytaniu różnych do niczego nie potrzebnych historii i potem jeszcze na domiar grać w coś 10h :).
Dla obrony dodam że to jedno z dwóch Euro które lubią moi ameritrashowi kumple i ja osobiście również.
piogar pisze:Ja mam Agricole: Chlopi... jesli bys chciala.
Ja też...służę regułami i partią na śmierć i życie...owiec, świń, krów i koni :)

dzięki wszystkim za wieczór, mam nadzieję na kolejne owocne spotkania

PS: Wizualnie w eclipse wygrywali czerwoni, ale biali ruszyli do szturmu pod koniec, zdążyli? :)
Moje gry
10% zniżki planszomania.pl pw me
Awatar użytkownika
virco
Posty: 1463
Rejestracja: 15 gru 2010, 15:31
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: virco »

Pozwolę sobie krótko streścić przebieg podboju galaktyki :mrgreen:

Biali w 3 turze zaproponowali sojusz dyplomatyczny żółtym,
po czym w piątej turze nie bacząc na konsekwencje "zdrajcy" biały robi "wypad" w środek dosyć liniowego imperium żółtego, przerywając tym samym cały jego lancach dostaw i odcinając jego statki od stolicy imperium ..

W następnej turze białemu udało się w zdradziecko zdobytym systemie zbudować dwie gruboskórne acz jednostrzałowe "gwiazdy śmierci" i przy mimo zdecydowanie słabszej sile dział bo aż 1 sztuce na pojazd… przeciwko pomaranczowym działom żółtego, powoli acz konsekwentnie wystrzelał statki próbujące przebic się do zagrozonej stolicy..
sukcesem okazała się inwestycja w pancerz, Hul na 5 wytrzymał próbę odbicia tak ważnego taktycznie terenu…

Czerwony korzystając z pasywności niebieskiego i konflikcie w drugiej części galaktyki spokojnie realizował politykę rozwoju.. i ekspansji
znajdując wszystkie alien technologie i montując je sobie na swoich statkach.. (damn ;/ :? ) ..
tak by w 8 rundzie zaatakować białego na 2 frontach..
ten jednak ku zaskoczeniu wszystkich, w ostatnim momencie zbudował kolejne 2 stanowiska obronne w kluczowym systemie i przenosząc wszystkie swoje siły w rejony konfliktu… obronił się ..:mrgreen:
ponownie gruboskórne jednostrzałowe pojazdy, którym udało się upgradować w ostatniej chwili komputery pokładowe, oparły się wielostrzałowemu oprawcy... :)

W ostatnich dwóch rundach czerwony po niespodziewanej porażce zaprzestał konfliktu, zmieniając taktykę inwestując w monolity..
Ten ruch pozwolił odetchnąć białemu , dzięki czemu w przedostatniej rundzie rozwinął 2 grupy technologii na punktowane pola, tyk by w rundzie ostatniej dzięki warp-gatom dobić żółtego w najbardziej punktowanych systemach centralnych, gwarantując tym samym sobie zwycięstwo :)

(najczęstsze sięganie do worka, dało białemu dwie czwórki i trzy trójki w punktach prestiżu..)

Warto dodać ze przez cala rozgrywkę pojawiły się tylko 2 technologie ofensywne - to jest 2szt dział pomarańczowych
żółty jako pierwszy i właściwie jedyny od 3 rundy je miał, a niebieski w przedostatniej rundzie :) postanowił w nie również zainstalować..

Rakiety były dostępne, ale jakoś nikogo nie skusiły
jak dla mnie partia wyjątkowo klimatyczna :) .. ale grałem białymi :twisted: :mrgreen: 8)
Pozdrawiam
Tomek
Ostatnio zmieniony 18 sty 2013, 17:10 przez virco, łącznie zmieniany 2 razy.
Click me for -> Virco BGG Collection
Click me for -> Virco Forum Topic Buy/Sale/Trade
Stałe rabaty : planszostrefa.pl 10% | zgrami.pl 10% | 3trolle.pl 5% | planszak.pl 5%
Awatar użytkownika
Vortavor
Posty: 44
Rejestracja: 04 sty 2013, 22:59
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: Vortavor »

Też lubię jak jest klimat i "czuć" historię, ale tutaj mi brak fabuły jakoś nie przeszkadzał.
Niestety ja jako niebieski w pewnym momencie stałem się władcą raczej neutralnego i malutkiego państewka , które nie wychylało się poza swoje systemy.
A to wszystko w wyniku wojny z jakimiś Starożytnymi, którzy roznieśli w pył całą Naszą flotę ( Dzięki po raz n-ty...wiadomo komu :P )

Jak tylko będzie okazja to piszcie do mnie, bo już chcę zagrać raz jeszcze :D
For as long as single one of Us stands,
We are Legion.
Awatar użytkownika
virco
Posty: 1463
Rejestracja: 15 gru 2010, 15:31
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: virco »

hej,
w jaki dzień w tym tygodniu?
musze poprzesuwać zoobowiązania :) w miarę wcześnie by miec pewność, że będę mógł się zjawić :roll:

byli by chętni na jeden z tych tytułów: :?:

ja dla mnie priorytet - Eclipse (jestem po 2 partiach, dwa sprzeczne uczucia.. potrzebuję rozjaśnić umysł :) )

mniej chetnie ale miejsca przy planszy nie odmówię :) :
Terra Mystica (ciężki muzgożer, a nóż, widelec 4 partia zmieni moje nastawienie do tej gry..)
Chaos in the old War (wszyscy grali, a ja jeszce nie grałem.. :( )
Zamki Burgundi (jak wyżej..)
Click me for -> Virco BGG Collection
Click me for -> Virco Forum Topic Buy/Sale/Trade
Stałe rabaty : planszostrefa.pl 10% | zgrami.pl 10% | 3trolle.pl 5% | planszak.pl 5%
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: pattom »

Czołem,

jeśli będzie spotkanie w piątek to ja chętnie się pojawię.
Chętnie zagram w Eclipse (bardziej epicko niż "eurowo" :) )
Poznam też chętnie Troyes (przymierzam się do kupna).
Mogę też zapoznać się w Shogunem bo mam i jeszcze nie grałem :)
salane
Posty: 278
Rejestracja: 05 lip 2012, 12:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: salane »

pattom pisze:Czołem,

jeśli będzie spotkanie w piątek to ja chętnie się pojawię.
Chętnie zagram w Eclipse (bardziej epicko niż "eurowo" :) )
Poznam też chętnie Troyes (przymierzam się do kupna).
Mogę też zapoznać się w Shogunem bo mam i jeszcze nie grałem :)
Służę chętnie tłumaczeniem Szoguna :) gra ma to coś czego innym euro brak, z chęcią też w to zagram hehe. W tym tyg. jeżeli miałbym się pojawić to chyba tylko w piątek
Moje gry
10% zniżki planszomania.pl pw me
Awatar użytkownika
Vortavor
Posty: 44
Rejestracja: 04 sty 2013, 22:59
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: Vortavor »

Widzę, że większość tym razem woli piątek, a to jedyny dzień w tym tygodniu w który ja pracuję na popołudnie :)
Zatem chyba tym razem się nie pojawię.
Chyba, że wyjdzie na to, iż spotkanie jednak w czwartek się odbędzie ;)
For as long as single one of Us stands,
We are Legion.
salane
Posty: 278
Rejestracja: 05 lip 2012, 12:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: salane »

Ten tydzień mam ciężki, ochota na granie jest zawsze. Czwartki mi zazwyczaj bardziej pasują ale obawiam się że w tym tyg mogę się nie wyrobić do czwartku. Piątek też nie jest pewny. Czas pokaże, dookreślę się później.
Moje gry
10% zniżki planszomania.pl pw me
Awatar użytkownika
virco
Posty: 1463
Rejestracja: 15 gru 2010, 15:31
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: virco »

ja mam podobny tydzien jak Tomek (salana) chyba jeden dzien wygospodarzę.. ale musze się sprężyć, stąd pytanie do was o dzień..
pozdrawiam

ze wspomnianych gier :)
Eclipse
i
Szogun :) count me in :)

Edit :
w piatek moge przyjsc ze znajomym chetnym na Eclipsa :)
Click me for -> Virco BGG Collection
Click me for -> Virco Forum Topic Buy/Sale/Trade
Stałe rabaty : planszostrefa.pl 10% | zgrami.pl 10% | 3trolle.pl 5% | planszak.pl 5%
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: pattom »

tak nieśmiało dopytam :)

ktoś gra w Horror w Arkham ?
salane
Posty: 278
Rejestracja: 05 lip 2012, 12:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: salane »

pattom pisze:tak nieśmiało dopytam :)

ktoś gra w Horror w Arkham ?
Pogrywałem, ale od kiedy mam poznałem Posiadłość Szaleństwa przerzuciłem się na ten tytuł. W tej grze jest rzeczywista tajemnica do odkrycia i prawdziwy thrill :-)
Moje gry
10% zniżki planszomania.pl pw me
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: pattom »

salane pisze:
pattom pisze:tak nieśmiało dopytam :)

ktoś gra w Horror w Arkham ?
Pogrywałem, ale od kiedy mam poznałem Posiadłość Szaleństwa przerzuciłem się na ten tytuł. W tej grze jest rzeczywista tajemnica do odkrycia i prawdziwy thrill :-)

Właśnie zastanawiam się nad tymi dwoma tytułami i mam dylemat. Posiadłość Szaleństwa wymaga gracza prowadzącego i to może być przeszkodą.
Awatar użytkownika
Vortavor
Posty: 44
Rejestracja: 04 sty 2013, 22:59
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: Vortavor »

pattom pisze:tak nieśmiało dopytam :)

ktoś gra w Horror w Arkham ?
Też jestem ciekaw tej gry i z wielką przyjemnością zagrał bym w nią ;)

W Posiadłość zagrałem narazie jeden raz i nie skończyło się jakimś zauroczeniem.
Niby wszystko fajnie, ale tak jakoś nie porwała mnie. Może po kilku razach bardziej mi przypadnie do gustu :)
For as long as single one of Us stands,
We are Legion.
Awatar użytkownika
kamael7
Posty: 108
Rejestracja: 12 paź 2012, 08:37
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 4 times

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: kamael7 »

pattom pisze:tak nieśmiało dopytam :)
ktoś gra w Horror w Arkham ?
Posiadłości Szaleństwa nie znam ale Horror w Arkham mnie wciągnął od pierwszego grania. Tylko to jest gra do której trzeba siadać raczej z zamiarem przeżycia postacią jakiejś przygody i stworzenia nią pewnej "opowieści", a nie z nastawieniem na taktykę czy obliczanie punktów. Wydarzenia w grze są nieprzewidywalne i o wszystkim decydują kostki więc mała jest możliwość planowania. Mi się zdarza w to zagrać przy stłumionym świetle i z klimatyczną muzyką w tle - wtedy można się fajnie wczuć w klimat :D Wtedy nawet jak się przegrywa to czuć że walczysz z czymś potężniejszym od ciebie więc tak nie żal
Awatar użytkownika
Vortavor
Posty: 44
Rejestracja: 04 sty 2013, 22:59
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: Vortavor »

Mi akurat losowość nie przeszkadza :)
For as long as single one of Us stands,
We are Legion.
Mongea
Posty: 361
Rejestracja: 14 kwie 2010, 15:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: Mongea »

hi

w piątek jedziemy już w góry więc możliwe granie jedynie w czwartek
piszcie więc czy ktoś może w ten dzień przyjść

jestem chętna na (z tych wymienionych):
- Terra Mystica
- Troyes
- Zamki Burgundii
+ cała masa niezagranych gier na półce
piogar pisze:Ja mam Agricole: Chlopi... jesli bys chciala.
salane pisze:Ja też...służę regułami i partią na śmierć i życie...owiec, świń, krów i koni :)
dzięki, z chęcią poznam jak akurat trafi się że będzie wolna para (to chyba nie za duże więc przy okazji weźcie)
salane pisze: Następnym razem spróbuję nieco innej strategii :) i mogę siedzieć nawet dwa miejsca po twojej lewej stronie :P
no tak, gra w 3 osoby i dwa miejsca po mojej lewej - nie dam się tak złapać :mrgreen:
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: pattom »

Czołem,

ja w czwartek bym mógł ale tak jak ostatnio około 19:30 bym przyjechał, chętnie poznam Troyes bo na coś dłuższego to raczej się nie piszę, ostatnio troszkę długo zeszło :) przy Eclipse a nie chciałbym nadużywać gościnności Moniki :)
ODPOWIEDZ