Dixit & Dixit Odyssey

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
bugatti
Posty: 52
Rejestracja: 14 sie 2014, 18:21
Been thanked: 1 time

Dixit & Dixit Odyssey

Post autor: bugatti »

Witam.

Posiadam Dixit'a Odyssey i planuje kupić nowe karty. Czy warto kupić dla samych kart Dixit'a ? Czy raczej już kupować tylko paczki z kartami ?

pozdrawiam
Awatar użytkownika
hydrox
Posty: 142
Rejestracja: 26 gru 2014, 20:20
Lokalizacja: Kraków/Katowice
Kontakt:

Re: Dixit & Dixit Odyssey

Post autor: hydrox »

Karty są różne od tych w paczkach z dodatkami, więc w moim przekonaniu jak najbardziej - jedyna kwestia to kolejność kupowania - tu kryteria mogą być różne, od ceny po "ładność" grafik. Podstawa jest droższa więc i zasoby finansowe wchodzą w grę. Teoretycznie paczki są tematyczne, w praktyce jednak po wymieszaniu nie ma to najmniejszego znaczenia.
Ja dokupuję po kolei od Dixita, Odyssey w planach i przede wszystkim ze względu na karty, a nie na ilość graczy.
Awatar użytkownika
fruzia
Posty: 50
Rejestracja: 13 maja 2014, 15:02

Re: Dixit & Dixit Odyssey

Post autor: fruzia »

Miałam Dixit Odyssey i dostalam w prezencie pierwszego Dixita. Uważam, że dokupienie pierwszego Dixita, jak już się ma Odyssey to strata pieniędzy. Lepiej dokupić paczki z kartami. Moim zdaniem Odyssey ma fajniejszą planszę i sposób wybierania karty. A ponadto karty z pierwszej części nie są zniewalające, w paczkach są chyba bardziej fantazyjne.
Pudełko od pierwszej części razem z króliczkami i żetonami oddałam koleżance, bo denerwowało mnie, że zabiera miejsce na półce (wszystkie karty i tak trzymałam w pudle z Odyssey). Koleżanka planuje dokupić karty w paczkach i mieć grę "jak nową" ;)
Także ja odradzam kupno pierwszego Dixita.
Awatar użytkownika
b3r53rk3r
Posty: 143
Rejestracja: 12 sie 2014, 00:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 3 times

Re: Dixit & Dixit Odyssey

Post autor: b3r53rk3r »

Mam Dixit Odyssey z wszystkimi dodatkami i nie zauważam jakiegoś wielkiego braku kart z pierwszej edycji. Chociaż tu się budzi moja natura zbieracza, że chcę mieć je wszystkie, także może kiedyś wynajdę kogoś kto mi odsprzeda same karty :)

Co do dodatków to są w nich pełnoprawne świetne karty. Powiedziałbym, że rysunki najładniejsze są w dodatkach 3, 4, 5, no i wydaje się, że więcej jest pomostów skojarzeniowych pomiędzy różnymi kartami w tych dodatkach w porównaniu do Dixita podstawowego i Dixit 2.

Generalnie polecam pooglądać sobie te grafiki i wybrać to co najbardziej do Ciebie przemawia. Moim zdaniem najpierw pozbieraj wszelkie dodatki, potem jak Ci dalej będzie mało to na pewno znajdzie się sposób na uzupełnienie kolekcji o karty podstawowe.
Zawsze wybieram czerwone.
Moja skromna kolekcja
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1971
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 192 times
Been thanked: 858 times

Re: Dixit & Dixit Odyssey

Post autor: Neoptolemos »

A ja wsadzę kij w mrowisko i się z Wami nie zgodzę ;)
Co do oryginału - ja wolę tenże oryginał od Odyssey, bardziej mi się podoba zarówno plansza, jak i sposób głosowania. Racjonalnie jednak rzecz ujmując, Odyssey ma sensowną wypraskę, a podstawka nie (zmieści się tylko jedna talia, a miejsca zajmie tyle samo), no i podstawka nie ma opcji na 7+ graczy. Niemniej i ja, i moi znajomi wolimy kicać po kwadracie, niż w linii (i króliki się tak nie mieszają, te dodatkowe kolory w Odyssey są burozgniłobezsensowne).

A co do dodatków - ja wolę rysownika oryginalnego (podstawka, Odyssey, dodatek nr 2) niż następnych i moim zdaniem właśnie te karty dają więcej pola do popisu. 3 i 4 są bardziej dziecięce i prostsze (choć też ładne). 5 nie widziałem.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
bugatti
Posty: 52
Rejestracja: 14 sie 2014, 18:21
Been thanked: 1 time

Re: Dixit & Dixit Odyssey

Post autor: bugatti »

Dzięki za wszystkie spostrzeżenia, chodź są bardzo skrajne :-) Jak będę cierpiał na brak nowych pomysłów do kart to wtedy na koniec odkupię podstawę . Szkoda że w podstawie zmiesci się tylko ta jedna talia... A pudło zajmuje niestety miejsce. Dlatego jak narazie będę kupował dodatki. A wyszło mi, że 3 nowe talie wejdą do pudełka od odysseya, także to jest wielki plus .
ODPOWIEDZ