Patchwork czy Agricola - chłopi i ich zwierzyniec.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
bugatti
Posty: 52
Rejestracja: 14 sie 2014, 18:21
Been thanked: 1 time

Patchwork czy Agricola - chłopi i ich zwierzyniec.

Post autor: bugatti »

Witam.

Szukam gry dla dwóch graczy, która jest szybka , ale trzeba też trochę pokombinwać. Waham się pomiędzy Patchworkiem a Agricolą dla dwóch graczy + dodatek. Która da więcej frajdy z rozgrywki ? Albo po prostu brać dwie.
Czy są jeszcze jakieś ciekawsze opcje do rozważenia ?

pozdrawiam
pieczkins
Posty: 185
Rejestracja: 04 lut 2014, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 6 times

Re: Patchwork czy Agricola - chłopi i ich zwierzyniec.

Post autor: pieczkins »

Race for the galaxy.. Aczkolwiek na początku wydawać się może dość skomplikowana.
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 202 times
Been thanked: 98 times

Re: Patchwork czy Agricola - chłopi i ich zwierzyniec.

Post autor: zioombel »

Więcej kombinacji w Agricoli.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Patchwork czy Agricola - chłopi i ich zwierzyniec.

Post autor: kwiatosz »

Mala Agricola bedzie moim zdaniem lepszym wyborem, sama w sobie jest swietna, a dodatek wprowadza spora zmiennosc. Ja nie lubie gier dwuosobowych, a przy niej bawilem sie wysmienicie (przy Patchworku co prawda tez, ale mala Agricola moim zdaniem lepsza).

Z polecanek dodatkowych - Wladca pierscieni: konfrontacja, w to natluklem z 700 partii zanim mi sie znudzilo, tylko trzeba grac samym podstawowym zestawem postaci i kartami bez Palantira i tego drugiego.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Patchwork czy Agricola - chłopi i ich zwierzyniec.

Post autor: Rafalm »

No to dla równowagi ja polecę Patchwork :-) Agricola jakoś w ogóle nie podpasowała mi klimatem.

Jak widać wybór zależy od upodobań. Polecam wypożyczyć i zagrać, zobaczyć co Ci odpowiada.
bugatti
Posty: 52
Rejestracja: 14 sie 2014, 18:21
Been thanked: 1 time

Re: Patchwork czy Agricola - chłopi i ich zwierzyniec.

Post autor: bugatti »

Wybór padł jednak na Patchwork. Może kiedyś jeszcze dam szansę Agricoli. Dzięki za wszelkie uwagi.
ODPOWIEDZ