Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
SirSowa
Posty: 133
Rejestracja: 11 lis 2013, 09:32
Lokalizacja: Wejherowo
Has thanked: 5 times
Been thanked: 8 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: SirSowa »

Opłaca się dla tej gry sprzedać nerkę? :)
Moja Kolekcja
Dotychczasowe transakcje:
- Zakup World of Warcraft: The Board Game - Dzieniu; Lords of Hellas - virco; Fanowskie dodatki do 7 Wonders - aigimig
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Ryu »

Nie :)
Ja zagrałem raz w pnp i 370zl w kieszeni. Czekam na jakiegos nowego Splottera 8)
wirusman
Posty: 1978
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 87 times
Been thanked: 28 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: wirusman »

Chyba głupie pytanie. Całość ma być po polsku, czy tylko instrukcja?
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Lords of Hellas

Post autor: Fegat »

SirSowa pisze:Opłaca się dla tej gry sprzedać nerkę? :)
Nie.

To nie będzie mechaniczny hit. Kawał solidnej, porządnej strategii.
Nerki dla tego bym nie sprzedawał ;)
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1155
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 421 times
Been thanked: 261 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: mmag »

Ok, dużo mówi się tu w wątku o tym, że to nie będzie mechaniczny hit, że nie jest to żadne objawienie, że gra nie wnosi niczego nowego, nie jest to rewolucja itp. Ok, czy w takim razie może ktoś podać alternatywne tytuły, które w podobny sposób mieszają elementy różnych gier, tak jak robi to LoH? Pytam zupełnie szczerze i moje pytanie nie jest podszyte ironią - po prostu skoro to nie jest nic nowego, to jakie są inne możliwości spożytkowania funduszy? Area control, rozwój bohatera, polowania, negatywna interakcja, ciekawa walka, niezła mechanika, klimat i wykonanie?

Do głowy przychodzi mi... Blood Rage? Scythe? W sumie niekoniecznie tańsze a i zdecydowanie bardziej "suche" niż wydaje się być LoH... Więc?
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5210
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 275 times
Been thanked: 896 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: raj »

Już ktoś pisał, że lepsza i tańsza jest Agricola...
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Lords of Hellas

Post autor: Fegat »

Scythe, blood rage, cry havoc, kemet, trochę runewars, trochę runebound... Taka mieszanka, nie mylić z wybuchowa mieszanka.
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Awatar użytkownika
Yanek
Posty: 67
Rejestracja: 18 gru 2011, 13:30
Lokalizacja: Óć
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Lords of Hellas

Post autor: Yanek »

Pytanie techniczne dotyczące KS.
Jak teraz wsparłem za 82 £ to czy po zbiórce można zwiększyć tą kwotę i wybrać płatne dodatki (po jakim czasie)?
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 647 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: pan_satyros »

Yanek pisze:Pytanie techniczne dotyczące KS.
Jak teraz wsparłem za 82 £ to czy po zbiórce można zwiększyć tą kwotę i wybrać płatne dodatki (po jakim czasie)?
Tak można, czas uruchomienia PM zależy od wydawcy - zazwyczaj od 1,5-2 miesięcy po zbiórce.
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1133
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 28 times
Been thanked: 127 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: kaimada »

150 zł za szóstego gracza? Powariowali ci Rzymianie.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 647 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: pan_satyros »

kaimada pisze:150 zł za szóstego gracza? Powariowali ci Rzymianie.
Czy ja wiem, takie SCYTHE: NAJEŹDŹCY Z DALEKICH KRAIN kosztują koło 130 zł.
adalbert
Posty: 941
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: adalbert »

kaimada pisze:150 zł za szóstego gracza? Powariowali ci Rzymianie.
Też mi się to wydaje bardzo drogo (jak dla mnie to się w ogóle robi cholernie drogie hobby). Z drugiej strony ten dodatek wygląda ciekawie. Kompletnie niejasna jest dla mnie kwestia dostępności w detalu. Ma być dostępny, ale "it might be re-ranged or changed in some way"...
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 647 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: pan_satyros »

adalbert pisze:Ma być dostępny, ale "it might be re-ranged or changed in some way"...
Może w detalu potwory przeniosą do innego pakietu po prostu. Kto wie czy one nie były pierwotnie jako Sg planowane.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8775
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2685 times
Been thanked: 2362 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Curiosity »

adalbert pisze:Ma być dostępny, ale "it might be re-ranged or changed in some way"...
Dla mnie prosta sprawa - zamiast plastikowego muru pewnie będzie odpowiednio wycięty kawałek kartonu (jak żetony miast w podstawce).
kaimada pisze:150 zł za szóstego gracza? Powariowali ci Rzymianie.
Tam jest coś więcej, niż tylko sama armia. Dodatkowa plansza, planszetki graczy, mechanika, żetony, questy, potwory.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: rattkin »

I naprawdę nikt nie widzi tego, ze do stricte opcjonalnego dodatku dla 5-6 gracza, wrzucili stricte nieopcjonalny content (cała nowa mechanika!), żeby przepchać te zatracone figsy?
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5210
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 275 times
Been thanked: 896 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: raj »

Dlaczego nieopcjonalny? Gra działa bez niego.
Poza tym taki jest sens dodatków - dodają nowy kontent, nową mechanikę itd... To takie dość typowe w grach planszowych.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1133
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 28 times
Been thanked: 127 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: kaimada »

Curiosity pisze:
adalbert pisze:Ma być dostępny, ale "it might be re-ranged or changed in some way"...
Dla mnie prosta sprawa - zamiast plastikowego muru pewnie będzie odpowiednio wycięty kawałek kartonu (jak żetony miast w podstawce).
kaimada pisze:150 zł za szóstego gracza? Powariowali ci Rzymianie.
Tam jest coś więcej, niż tylko sama armia. Dodatkowa plansza, planszetki graczy, mechanika, żetony, questy, potwory.
Ja wiem, ale po co mi dwie figurki miast skoro kupuję wersję bez tych miast? :P
Ale ok prawo wydawcy. Przekonuje mnie argument, że dodatki z armią kolejnego gracza w dzisiejszych czasach tyle kosztuje, ale mimo wszystko dodają trochę więcej poza tym.
Kurczę nawet mityczne dodatki do Star Trek Ascendancy mają kosztować w przeliczeniu jakieś 80-100 zł :p.
Wolałbym te 100 zł bez tych potworów, miast i muru trojańskiego.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5210
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 275 times
Been thanked: 896 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: raj »

Tyle, że to jest gra z figurkami i spora część jej "magii" jest z nimi związana.
Tak to już działa.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8775
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2685 times
Been thanked: 2362 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Curiosity »

raj pisze:Tyle, że to jest gra z figurkami i spora część jej "magii" jest z nimi związana.
Tak to już działa.
Chodzi im o to, że ten dodatek powinien zostać podzielony na co najmniej dwie części: 1) szósta armia 2) stwory i questy. Najlepiej przy zachowaniu ceny za całość.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
bowie
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:43
Has thanked: 225 times
Been thanked: 63 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: bowie »

raj pisze:Tyle, że to jest gra z figurkami
Jak tak sobie patrzę na figsy Minotaura i Krakena, to jakbym widział dwie różne gry, bo figurki mają kompeletnie różne wzornictwo. IMHO, za bardzo odjechali w robotykę
sasquach
Posty: 1842
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 939 times
Been thanked: 588 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: sasquach »

kaimada pisze:150 zł za szóstego gracza? Powariowali ci Rzymianie.
Dodatek dla 5 gracza do Blood Rage jest niewiele tańszy, a zawartość ma dużo skromniejszą. Podobnie ze Scythe i "Najeźdźcy z dalekich krain"

Zresztą biorąc się za takie porównania można ciekawe rzeczy znaleźć np.
* Za ponad 1/3 ceny core boxa dostajemy tylko jakieś 1/4 jego zawartości (lepiej niż w przypadku Blood Rage, gorzej niż w Scythe).
* Dodatek do Tzolkina to jakaś 1/4 zawartość podstawki, a kosztuje połowę tego co ona :D
* Dodatki do Ticket to Ride potrafią kosztować prawie tyle co podstawka, a nie zawierają w ogóle plastiku
* Descent - dodatek z 1 figurką kosztuje 1/8 ceny podstawki która zawiera 39 figurek :)

Jak widać, nie jeden wydawca doi nas bardziej :)

A na poważnie to pamiętajcie o dwóch rzeczach:
1. zaprojektowanie i przetestowania dodatku kosztuje, niekoniecznie proporcjonalnie to ilości zmian czy zawartości
2. dodatki raczej wydawane są w mniejszych (nie raz sporo mniejszych) nakładach co rzutuje na cenę jednostkową
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5210
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 275 times
Been thanked: 896 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: raj »

sasquach pisze:2. dodatki raczej wydawane są w mniejszych (nie raz sporo mniejszych) nakładach co rzutuje na cenę jednostkową
W punkt. Figurki z cora i sg będą wykonane na pewno w w ilości 10k+ a zapewne 20k+. Tymczasem na ten moment wydawca nie wie w ilu egzemplarzach wykona figurki i komponenty do dodatku, więc zapewne są wycenione jak na 1k egzemplarzy... a może i mniej. W przeliczeniu na koszt jednej figurki to może być różnica 5 a może nawet 10 krotna.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: olsszak »

Curiosity pisze:
raj pisze:Tyle, że to jest gra z figurkami i spora część jej "magii" jest z nimi związana.
Tak to już działa.
Chodzi im o to, że ten dodatek powinien zostać podzielony na co najmniej dwie części: 1) szósta armia 2) stwory i questy. Najlepiej przy zachowaniu ceny za całość.
DO stworów i questów (chyba, że questy są związane z TROYĄ) dodałbym upgrade armii - to mechanika, na której mi chyba najbardziej zależy, bo jest dla wszystkich graczy. Na 6-tej armii niespecjalnie mi zależy.


edit:
powiem więcej - to powinien być SG.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4054
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: AkitaInu »

olsszak pisze:
Curiosity pisze:
raj pisze:Tyle, że to jest gra z figurkami i spora część jej "magii" jest z nimi związana.
Tak to już działa.
Chodzi im o to, że ten dodatek powinien zostać podzielony na co najmniej dwie części: 1) szósta armia 2) stwory i questy. Najlepiej przy zachowaniu ceny za całość.
DO stworów i questów (chyba, że questy są związane z TROYĄ) dodałbym upgrade armii - to mechanika, na której mi chyba najbardziej zależy, bo jest dla wszystkich graczy. Na 6-tej armii niespecjalnie mi zależy.


edit:
powiem więcej - to powinien być SG.
Z rozbiciem na dwa dodatki i zachowaniem ceny (choć pewnie to by były dwa pudłą itp itd, napewno by cena nie byłą taka sama ;)) się zgadzam.

Ale z tym że to powinien być SG - nie do końca. Oczywiście było by spoko gdyby to był SG ale często dodatki płatne wprowadzają właśnie jakąś dodatkową mechanikę, dzięki temu też projekt zbiera więcej kasy. To raczej normalne zagranie na kicku :)
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: olsszak »

Nie byłem precyzyjny - moim zdaniem upgrade armii powinien być SG.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
ODPOWIEDZ